Niemcy wprowadzają częściowy lockdown. Fatalna perspektywa dla pogranicza

  • 28.10.2020, 23:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niemcy wprowadzają częściowy lockdown. Fatalna perspektywa dla pogranicza Osinów Dolny (stolica fryzjerstwa) od wjazdu przez most na Odrze od strony niemieckiej.
W środę Instytut im. Roberta Kocha poinformował o prawie 15 tys. nowych zakażeniach SARS-CoV-2. To prawie 4 tys. mniej niż w dwa razy mniej ludnej Polsce. Jednak to już skłania kanclerz Angelę Merkel do decyzji o wprowadzeniu częściowego lockdownu. Skutki wpłyną na nasze wspólne pogranicze.

Szczegóły dotyczące częściowego lockdownu kanclerz Angela Merkel ma ogłosić w czwartek 29 października 2020 r. Musi się porozumieć z przedstawicielami landów. Dla nas najważniejsza jest - jakie konkretne decyzje podejmie sąsiednia Brandenburgia, ale i Berlin (odrębny kraj związkowy). To właśnie ze stolicy Niemiec przyjeżdża mnóstwo zakupowych turystów.

Tymczasem w Niemczech zapowiada się szereg ograniczeń życia publicznego i gospodarczego. Ma dojść do zamknięcia poszczególnych branż i sektorów gospodarki. Ograniczenia będą przypominać te w Polsce, po wprowadzeniu czerwonej strefy. Będą jednak różnice. Przykładowo salony kosmetyczne zostaną zamknięte, ale zakłady fryzjerskie już nie. Obie branże dobrze funkcjonują po polskiej stronie pogranicza. Osinów Dolny znany jako stolica fryzjerstwa w Polsce, gdzie przypada najwięcej mistrzów grzebienia na mieszkańca.

Szczegóły lockdownu u sąsiadów zza Odry poznamy wkrótce. Już teraz wiadomo, że obostrzenia mają obowiązywać od 2 do 30 listopada 2020 r.

Wtedy polscy pracownicy wyjeżdżający do pracy w Niemczech mogą być zatrzymani w domach. Można się spodziewać mniejszego ruchu na granicy. Mniej samochodów przejedzie przez mosty na Odrze w Osinowie Dolnym czy Krajniku Dolnym. To oznacza ograniczenia w liczbie klientów, których już teraz w polskich sklepach, zakładach usługowych i bazarach jest ostatnio dużo mniej.

Niemcom chodzi o to, o co nam - ograniczyć kontakty międzyludzkie i związaną z nią transmisję koronawirusa SARS-CoV-2. Należy doprowadzić do tego, aby nie załamał się system opieki zdrowotnej.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytałem
czytałem 29.10.2020, 15:46
Niemcy od 2 listopada zamkną salony kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu, fryzjerzy pozostaną jednak otwarci
 kh,ufdzdfyguigh
kh,ufdzdfyguigh 29.10.2020, 15:06
(...)
Sauron, skończ z mową nienawiści w stosunku do Niemiec i narodu niemieckiego. Przyjmij jeden nick. Komentarz usunięty
Bożena
Bożena 29.10.2020, 14:23
Co to się dzieje?! A co się będzie działo?!
Kasia
Kasia 29.10.2020, 13:44
Bardzo dobrze wkoncu osinow padnie i juz co niektorzy beda nizej glowe nosic
Danka
Danka 29.10.2020, 15:07
Kasia jesteś podła, pomyśl o rodzinach tych ludzi.
Wuja
Wuja 29.10.2020, 15:12
Kasia jest rozwydrzonym źle wychowanym dzieciarem i nie nawołuj jej do myślenia. Bezmózgowcy nie myślą.
sauron
sauron 29.10.2020, 11:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zobaczycie
zobaczycie 29.10.2020, 10:54
U nas fryzjerzy będa następni.
sauron
sauron 29.10.2020, 10:27
(...)
Sauron przestań dokonywać ksenofobicznych antyniemieckich wpisów. Skończ z mową nienawiści. Komentarz usunięty.
administrator
sauron
sauron 29.10.2020, 10:22
A Tusku na to? Przecież ilość zakażonych to pochodna efektywności rządzenia. Tym razem morda w kubeł i nie szczeka?
proste
proste 29.10.2020, 17:00
Oczywiście że liczba zakażonych to pochodna efektywności rządzenia" chiński trollu!
Popatrz na liczby testów - i na siłę gospodarki.
Ich stać na zamknięcie - Matołszek kłamczuszek co "nie ma pieniędzy" i umiera codziennie tyle osób?
A pis co na to?...
Daniel
Daniel 29.10.2020, 22:04
Niemców stać bo napadali, okradali, grabili inne kraje i tak się bogacili na przestrzeni wieków!!! A Polska była napadana, grabiona i mordowano mądrych ludzi. I robili to m.in. sąsiedzi z za Odry. Historia Polski
Wuja
Wuja 29.10.2020, 15:14
Szczeka
sauron
sauron 29.10.2020, 10:20

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nie frajer
Nie frajer 29.10.2020, 10:11
Kupcy golopupcy już trzepią gacie ha ha
kupiec
kupiec 29.10.2020, 10:55
Nie frajer a cham! Z czego się cieszysz pajacu?
sauron
sauron 29.10.2020, 09:57
zabierac swoją Antifę z Polski.
sauron
sauron 29.10.2020, 09:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 29.10.2020, 09:53
Niemcom ich unia wali się w gruzy na oczach.Nikogo już nie interesuje co myśli Bruksela i Berlin. Wszystkie kraje działają w myśl zasady "bliższa ciału koszula". Ratuj się kto może jest obowiązującym hasłem. Na rozpadzie unii najwięcej straciłyby Niemcy. Dlatego gorączkowo usiłują zgarnąć pod swoje skrzydła możliwie wielu. Gdy Putin odgrażał się krajom bałtyckim i NATO przerzuciło tam wojska oraz przeprowadziło wspólne manewry, Steinmeier mówił o machaniu szabelką. Nie pytał Estończyków i Łotyszów, co dla was możemy zrobić.
Czarnek
Czarnek 29.10.2020, 09:32
Nie będzie niemiec pluł nam w twarz i obrażał naszom wiare
ja
ja 29.10.2020, 14:58
W buty wsadz se pajacu swoją wiarę
sauron
sauron 29.10.2020, 10:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

sauron
sauron 29.10.2020, 09:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Listopadowa prewencja w RFN
Listopadowa prewencja w RFN 29.10.2020, 03:49
Oto, co się zmienia od 2 listopada?
Rząd federalny i kraje związkowe zgodziły się ogłosić „stan zagrożenia zdrowia” dla Niemiec w celu powstrzymania kryzysu koronowego.
Pomoc przedsiębiorcom: Rząd niemiecki obiecał pomoc firmom zmuszonym do tymczasowego zamknięciem – podaje “Bild”. Minister finansów – Olaf Scholz zasugerował, aby mniejsze firmy otrzymywały rekompensatę do 75% ich obrotów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a większe do 70%. Według Scholza jest to łączny koszt od 7 do 10 miliardów.

Ograniczenia w kontaktach: Od 2 listopada tylko członkowie dwóch gospodarstw domowych mogą razem przebywać w miejscach publicznych, ale ilość osób podczas takich spotkań nie może przekroczyć 10 osób.

Ponadto zaleca się powstrzymanie od „niepotrzebnych” podróży prywatnych. Dotyczy to również wizyt krewnych. Hotele i pensjonaty nie mogą już przyjmować turystów. Oferta hoteli i pensjonatów dotyczyć będzie wyłącznie podróży służbowych.

Szkoły i przedszkola: Szkoły i przedszkola pozostają otwarte. Podobnie instytucje pomocy społecznej i młodzieżowej.

Gastronomia: Uzgodniono o zamknięciu do końca listopada lokali gastronomicznych (restauracje, bary, puby). Z ograniczenia wykluczona będzie sprzedaż na wynos oraz dostawy do domu. Pozostaną otwarte stołówki.

Handel detaliczny: Sklepy i hurtownie pozostaną otwarte. W sklepach nie będzie mogło przebywać więcej niż jedna osoba na 10, a nie jak początkowo chciano 25 metrów kwadratowych powierzchni.

Praca zdalna: W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem, rząd federalny i prezydenci krajów związkowych wzywają firmy do umożliwienia swoim pracownikom pracy z domu – wszędzie tam, gdzie można to wdrożyć.

Sport: Obiekty sportowe, jak baseny, kluby fitness oraz rekreacyjne pozostają zamknięte. Dozwolone jest uprawianie indywidulanych sportów, jak bieganie pojedynczo lub w parach. Mecze Bundesligi są dozwolone bez obecności kibiców na trybunach.

Kultura i rozrywka: Teatry, kina, parki rozrywki, opery, sale koncertowe, salony gier i punkty bukmacherskie zostają zamknięte.

Zostają zamknięte także zakłady kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu. Pozostają otwarte zakłady fryzjerskie oraz gabinety fizjoterapeutyczne.
Daniel
Daniel 29.10.2020, 22:09
Niemcy wprowadzają to, co u nas działa już dawno w czerwonych strefach. Polska wcześniej wprowadziła te obostrzenia
porównanie
porównanie 29.10.2020, 01:10
Z tego wniosek, że bardziej się przejmują przyrostem zakażonych niż my. Ale ich na częściowy lockdown stać.
sauron
sauron 29.10.2020, 09:55
Nein,danke.Musimy poradzić sobie sami,zresztą nie ufamy Niemcom.
88
88 29.10.2020, 18:08
nie ufamy Niemcom ? a kto ty karwa dewotko jesteś , że wypowiadasz się w liczbie mnogiej ? ja na przykład Niemcom ufam.
Ja bitte.
Ja bitte. 29.10.2020, 17:47
Mów za siebie... Ja i miliony z wdzięcznością skorzystają z ich fachowej. pomocy. I bardziej im ufam niż nieudacznikom z rządu.. co sprowadzają miliony masek bez atestu czy respiratorów od handlarzy bronią.
grzebień
grzebień 29.10.2020, 01:06
Znowu idzie bieda jak przy zamknięciu granicy.
Park
Park 29.10.2020, 00:58
Niestety teraz rządzi koronawirus. Smutne ale prawdziwe.
Jurek
Jurek 29.10.2020, 01:17
Rządzi nieudolny PiS a ludzie umierają na ulicach i przed szpitalami.

Pozostałe