Burze, śnieg i 18 stopni. Przygotuj się na pogodową loterię w najbliższych dniach

  • 06.04.2021, 13:51
  • News4Media, fot. iStock
Burze, śnieg i 18 stopni. Przygotuj się na pogodową loterię w najbliższych…
„Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”. Sprawdzamy, czy znane wszystkim przysłowie powie prawdę o najbliższych dniach. Prognozuje się skrajne zmiany pogody, dlatego szczególną czujność powinni zachować m.in. kierowcy. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Przynamniej do czwartku, bo według prognoz IMGW wietrzna i zimna aura będzie towarzyszyć nam prawie do końca tygodnia. W tych dniach możemy spodziewać się opadów śniegu, burz i zachmurzenia. Pogoda poprawi się dopiero pod koniec tygodnia.

We wtorek może zagrzmieć

Dziś w całym kraju prognozuje się opady deszczu ze śniegiem oraz samego deszczu. IMGW ostrzega, że mogą pojawić się burze z gradem. W najcieplejszym miejscu w Polsce, czyli w okolicach Trójmiasta, termometry wskażą 6 st. C. W Tatrach może sypnąć nawet do 10 cm śniegu, jednak temperatura utrzyma się tam dodatnia i wyniesie ok. 3 st. C. Noc będzie mroźna w całej Polsce. Temperatura spadnie do trzech kresek poniżej zera m.in. w Kielcach i Katowicach. W rejonach podgórskich możemy spodziewać się 6 st. C. na minusie.

Środa i czwartek nie zaskoczą

Podobnie jak we wtorek, w te dni warto wziąć ze sobą parasol. Na terenie całego kraju pojawią się opady śniegu, które zamienią się w deszcz. Duże zachmurzenie i wiatr nie uprzyjemnią spacerów. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 6 - 7 st. C. w północnej części Polski. Nocą warto zachować szczególną ostrożność za kierownicą, ponieważ pojawi się do trzech stopni mrozu, m.in. w: Białymstoku, Lublinie, Krakowie. W okolicach Kielc nawet -6 st. C. Może być ślisko.

Pod koniec tygodnia więcej wiosny

Na ten moment chyba wszyscy czekamy. Według IMGW, pomimo pochmurnego tygodnia, w piątek i dni weekendowe możemy spodziewać się znacznej poprawy pogody. Prognozuje się, że temperatura w kraju oscylować będzie w granicach 10 - 18 st. C. w ciągu dnia. Ustąpią wiatry, niebo rozchmurzy się i pokaże się słońce. W nocy również utrzymają się temperatury dodatnie. Jak prognozuje IMGW w pogodzie długoterminowej, średnia temperatura w kwietniu ma być niższa niż w poprzednich latach. Pojawi się również znacznie więcej opadów. Warto wobec tego wstrzymać się ze zmianą garderoby na letnią. Pod ręką lepiej mieć również zawsze parasol.

 

News4Media, fot. iStock

News4Media, fot. iStock

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ovid
ovid 07.04.2021, 16:21
Ale dziś w nocy znowu ma być przymrozek.
Aga
Aga 06.04.2021, 14:50
Jestem sama w domu mąż pracuje w Norwegii boję się co robić co robić?
Do Agi
Do Agi 06.04.2021, 16:42
Daj sobie Aga po zaworach
no nie
no nie 06.04.2021, 14:19
28 stopni?
melanż
melanż 06.04.2021, 14:09
Parasol i odpowiednia kurtka potrzebne.
Gumowiec
Gumowiec 06.04.2021, 14:36
Parasol to Knagulec otworzy wiesz gdzie
Knagulec
Knagulec 06.04.2021, 15:22
Gumowiec gorejący konarze atakuj

Pozostałe