Dostaną pieniądze na modernizację bazy sportowej

  • 29.04.2021, 22:27
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Dostaną pieniądze na modernizację bazy sportowej
Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Rok 2021 to kolejny rok, w którym Urząd Marszałkowski pokrywa zachodniopomorskim gminom i powiatom część kosztów budowy, modernizacji czy remontów infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
Z przeznaczonych dla nich środków – 1,5 mln zł – skorzysta 81 lokalnych samorządów. Wielkość wsparcia wyniesie od 6 do 20 tys. zł. Remonty, modernizacje i doposażenia obejmą m.in. hale sportowe, sale gimnastyczne, stadiony, kąpieliska, boiska piłkarskie, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, skateparki i obiekty lekkoatletyczne. Na obiektach pojawi się np. nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia. Na liście beneficjentów są m.in.: gmina Banie, Gmina Chociwel, gmina Dębno, gmina Ińsko, gmina Przelewice, gmina Sławno, gmina Widuchowa, miasto Białogard, powiat gryfiński, powiat kołobrzeski, powiat myśliborski czy powiat wałecki.

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji Programu wyniosło prawie 10 mln zł. Umożliwiło ono realizację ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Kto dostanie wsparcie z naszego powiatu?

Banie - 16 tys. na wymianę bramek w Lubanowie

Cedynia - 20 tys. na Orlika

Widuchowa - 19 tys. modernizacja budynków sportowych

Powiat Gryfiński - 290 tys. na modernizację sali gimnastycznej.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kicek
kicek 30.04.2021, 21:05
Samorządy to zło, ani nie są bliżej ludzi, ani nie są lepsze od administracji rządowej. Działacze nie mają żadnego przygotowania zawodowego w zakresie zadań, których się podejmują i pilnują przede wszystkim swoich prywatnych interesów. Co dobrego zrobił dla swoich wyborców poseł, który "ciężką" pracą w samorządowej spółce /stworzonej i obsadzonej dla swoich i przez swoich/ zakupił kilka mieszkań? O ile byłoby lżej i taniej w życiu społecznym bez tej licznej grupy uczestników, żyjących jak udzielni książęta z budżetu.
uważam
uważam 30.04.2021, 20:46
Małpie brzytew, a jakiekolwiek pieniądze Tercetowi. Zamiast na rozwój pieniądze trafiłyby ich zwyczajem w pseudoinwrstycje w najgłupszym z możliwych miejscu, plaże bez wody i inne tego typu zabawy. Tercet to mistrzostwo świata w bezsensownym wydawaniu pieniędzy
beton
beton 30.04.2021, 10:03
A nasz betonowy tercet złożył wniosek? Przecież można było zrobić korty z tej kasy. Czy ci nieudacznicy narcystyczni nie widzą dalej niż swój czubek nosa albo działka w studium?
Wasz Srutututu
Wasz Srutututu 30.04.2021, 01:37
Gminy Gryfino to nie obchodzi
tylko pytam
tylko pytam 29.04.2021, 23:03
A ile wniosków złożył Mieczysław I Leniwy?
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 29.04.2021, 22:45
Oczywiście Sawaryn nie dostał nic. A po co bogaty będzie występował o dofinansowanie jak dostanie kasę ściągnięta podatków mieszkańców?

Pozostałe