Auto odbiło się od skarpy i dachowało. Kierująca wyjeżdżała ze szczepienia

  • 13.05.2021, 15:48
  • News4Media
Auto odbiło się od skarpy i dachowało. Kierująca wyjeżdżała ze szczepienia gov.pl
W środę doszło do nietypowej kolizji. Policjanci sprawdzają, czy sytuacja mogła mieć związek ze szczepieniem, z którego odjeżdżała kierująca samochodem osobowym. Po przyjęciu preparatu straciła panowanie nad pojazdem. Auto staranowało barierki, odbiło się od skarpy, ściany parkingu a następnie przewróciło na bok.

12 maja w godzinach popołudniowych doszło do nietypowej kolizji. Mieszkanka Kielc wybrała się samochodem do mobilnego punktu szczepień, gdzie po wstępnym wywiadzie kwalifikacyjnym została dopuszczona do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19.

Drive-thru

Punkty szczepienia drive-thru to specjalnie utworzone miejsca dla zmotoryzowanych, które funkcjonowały kiedyś głównie w znanych restauracjach. W punktach fast food kierowcy mogli złożyć zamówienie bez wysiadania z pojazdu. Od pewnego czasu taka formuła sprawdza się również w walce z pandemią. Najpierw uruchomiono mobilne pobieranie wymazu do testów na obecność koronawirusa, a z czasem powstały też podjazdy dla osób, które chcą zaczepić się przez okno swojego auta.

20 minut ostrożności

Tyle, zgodnie z zaleceniami, należy odczekać po przyjęciu preparatu, zanim kierowca odjedzie z miejsca jego przyjęcia. Pacjentka kieleckiego drive-thru nie zdążyła nawet zjechać na wyznaczony do tego pas, ponieważ kilkadziesiąt sekund po zabiegu straciła panowanie nad swoim pojazdem, co doprowadziło do kolizji.
- 28-letnia kobieta, która chciała odjechać z jednego z kieleckich punktów szczepień, straciła panowanie nad pojazdem. Opuszczając teren staranowała barierki, odbiła się od skarpy parkingu wielopoziomowego a następnie wjechała na jego ścianę. Samochód przewrócił się na bok – relacjonuje nam mł. asp. Karol Macek, rzecznik kieleckiej policji.

Okoliczności nie są znane

Kobieta została uwolniona z auta przez miejscowych strażaków, po czym przetransportowano ją karetką pogotowia z ogólnymi obrażeniami i podejrzeniem złamania ręki do szpitala. Policjanci prowadzą czynności, które mają wyjaśnić, jaki był bezpośredni powód tego zdarzenia.
- Nie jesteśmy w stanie określić, czy kobieta zostanie ukarana za spowodowanie kolizji, ponieważ nadal trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności, w których doszło do incydentu – dodaje oficer prasowy.

- Wydaje się mało prawdopodobne, że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było szczepienie przeciwwirusowe. Minęło zbyt mało czasu, aby substancje mogły rozejść się po organizmie. Zawinić mogły inne dolegliwości, które nie zostały ujęte w wywiadzie, a pacjentka sama o nich nie poinformowała. Dodatkowo mógł zadziałać stres oraz panujący tego dnia na zewnątrz upał - wyjaśnia nam Anna Mazur-Kałuża, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Poszkodowanej kobiecie pobrano też próbkę krwi, która wykaże, czy w czasie zdarzenia była trzeźwa.

Bez względu na to jak dobrze czujemy się tuż po szczepionce, należy odczekać 20 minut po jej przyjęciu, zanim zdecydujemy się odjechać autem w drogę powrotną.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

C2H5OH
C2H5OH 15.05.2021, 14:45
Może pijana była?
Dana
Dana 14.05.2021, 19:54
Ha ha ha wymuszenie ubezpieczenia!!! Szczepionka tak szybko nie działa
ale  odjazd
ale odjazd 13.05.2021, 16:50
to po której tak trzepie ha ha ah lepsza jak narkotyk ha ah ah
uważam
uważam 13.05.2021, 16:41
Mogło być gorzej. I tak miała szczęście.
Magda
Magda 13.05.2021, 16:11
Po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności.
podejrzewam
podejrzewam 13.05.2021, 16:22
Ale w takim miejscu ze spiskowcy mają pożywkę.
sPiSk owiec
sPiSk owiec 14.05.2021, 11:30
Nie. Bo jak umiera niewyszczepiony, to przez covid. A jak wyszczepiony, to nie przez szczepionkę.
C2H5OH
C2H5OH 15.05.2021, 14:46
Nazwiska!
do potłuczony sPiSkowiec
do potłuczony sPiSkowiec 14.05.2021, 13:09
Kto tak mówi głupcze?

Pozostałe