Pyta burmistrza o utrudnienia w zapoznaniu się ze studium - list

  • 08.06.2021, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pyta burmistrza o utrudnienia w zapoznaniu się ze studium - list
Zwracam się z uprzejmą mą prośbą o opublikowanie mojego listu do burmistrza Miasta i Gminy w Gryfinie. Chciałbym w ten sposób zwrócić uwagę opinii publicznej na przedstawioną w tym piśmie sprawę. Związana jest ona ważnym dla mieszkańców Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino oraz stosunkiem reprezentanta władzy do mieszkańców przy rozpatrywaniu skargi na działanie burmistrza.
Pytania zawarte w liście zadałem Burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi podczas sesji 27.05.202I r. ale na żadne z nich nie uzyskałem odpowiedzi.
 
Sprawa dotyczy Pana wypowiedzi podczas sesji 27.05.2021 r. i nieudzielenia mi odpowiedzi na pytania ważne również dla innych mieszkańców. W nawiązaniu do mojego wystąpienia w dniu 27.05.2021r. w czasie sesji Rady Miejskiej w Gryfinie ponawiam na piśmie pytania, jakie skierowałem do Pana i nie uzyskałem odpowiedzi.
 
l. Dlaczego bilans terenów pod zabudowę opracowany w maju 2016 r. dla miasta i gminy Gryfino został upubliczniony dopiero po 5 latach?
 
2. Czy pan Burmistrz zamierza wznowić termin publicznego wyłożenia projektu studium w Urzędzie, żeby umożliwić mieszkańcom gwarantowane prawem zapoznanie się z tym dokumentem bez żadnych ograniczeń?
Nadmieniam, że Urząd był zamknięty Zarządzeniem Burmistrza od 29 marca do odwołania, co nastąpiło dopiero 11 maja. Interesantów przyjmowano osobiście wyłącznie w pilnych sprawach np. sporządzenia aktów urodzeń i zgonów. A studium wyłożono od 2 kwietnia do 11 maja, czyli wtedy kiedy z powodu obostrzeń pandemicznych urząd zamknięto. Zwracałem na to uwagę już podczas sesji 29.04.2021 r.
 
Ten termin, bardzo ważny w procedurze wyłożenia studium, został mieszkańcom ograniczony a niektórym wręcz uniemożliwiony, bo nie wszyscy korzystają z internetu. Poza tym wyszukiwarka w BIP nie działa jak należy na co zwrócił uwagę pan Romanicz w niedawnej interpelacji a Pan Burmistrz odpowiedź z 25.05.202l r., że teraz już działa. Zwracam też uwagę, że w obwieszczeniu o wyłożeniu studium nie ma żadnej informacji, że każda zainteresowana osoba mogła zapoznać się z dokumentem osobiście w urzędzie pomimo jego zamknięcia z powodu pandemii. Trzeba też zauważyć, że obwieszczenie ma mniejszą rangę niż zarządzenie burmistrza.
 
3. Jakie konsekwencje zamierza Pan Burmistrz wyciągnąć w stosunku do swojego zastępcy Tomasza Milera, który w rozmowie ze mną w czasie posiedzenia komisji rozpatrującej naszą skargę powiedział, że mu się nóż w kieszeni otwiera?
 
 
Z przykrością stwierdzam jednocześnie,że bardziej interesowało Pana w jakim trybie zabrałem głos, niż w ogóle udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Ważne również dla innych mieszkańców. Szczególnie dwa pierwsze nie powinny były sprawić żadnego kłopotu, żeby odpowiedzieć na nie od razu.
Z poważaniem
Andrzej Romaniecki
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CHORAZY TOR PEDZIO
CHORAZY TOR PEDZIO 12.06.2021, 17:44
na co wy liczycie ten zydowski burdel to norma w pgr gryfino ha ha ah a odwołaj sie do administacyjnego te samo ubecko esbeckie mordy ha ah ah mnietek to ich parobek dlatego mozecie w hoj go cmoknąć zreszta całe te trio tercetem zwane ten byrdel kontoluje ten sam oficer prowadzacy z małopolskiej z ABW
Ja
Ja 12.06.2021, 17:16
Trzeba mieć charyzmę aby mówić głośno jak Romaniecki
Regis
Regis 12.06.2021, 16:21
Życie tym różni się od bankowości, że zna długi, które spłaca się zadłużeniem u innych.
bojowa pieśń krasnoludów z Mahakamskiego Hufu Ochotniczego
bojowa pieśń krasnoludów z Mahakamskiego Hufu Ochotniczego 12.06.2021, 15:36
Hooouuuu! Hooouuu! Hou.
Czekajcie, klienty!
Wnet wam pójdzie w pięty!
Rozleci się ten burdel
Aż po fundamenty!
Hoooouuuu! Hooouuu! Hou.
działkowicz budowlnay
działkowicz budowlnay 11.06.2021, 10:56
Czego chcecie? Rozwija się facet? Rozwija. Tak jak każdy inny urzędnik z jego możliwościami. W gminach bida aż piszczy a oni milionerami.
tyle
tyle 11.06.2021, 00:09
Wątpię aby odpowiedzieli na te pytania szczerze bo odpowiedzi mogłby być kompromitujące.
ogonek
ogonek 17.06.2021, 16:16
Nie odpowie On nie odpowiada na żadnie pismo
pomylone gary
pomylone gary 10.06.2021, 20:20
Oni prawdy nie powiedzą, chyba że się pomylą.
&
& 10.06.2021, 20:52
Tego w okularach niemożna słuchać!! To jest ***
Komando
Komando 11.06.2021, 06:36
A co tobie też się nóż w kieszeni otwiera jak prawdę słyszysz?
scyzoryk
scyzoryk 10.06.2021, 21:11
& dopiekł ci Tomaszu, prawda?
ten z nożem w kieszeni
ten z nożem w kieszeni 09.06.2021, 23:18
Terapeuta kazał mi napisać listy do osób, których nienawidzę, a potem je spalić. Tylko nie powiedział mi co mam zrobić z listami?
opalony
opalony 10.06.2021, 07:57
Tomek, i u ilu osób jesteś spalony?
"otwarty nóż w kieszeni..."
"otwarty nóż w kieszeni..." 10.06.2021, 08:58
Nie drażnij. Zaczyna się od zabawy otwartym nożem w kieszeni, potem terapią z listą wrogów do spalenia (gość, co nie rozumie, co do niego mówią może palić wrogów zamiast listę po takim poleceniu)...
Tu i teraz
Tu i teraz 10.06.2021, 06:50
Po listach został popiół więc już nic nie musisz robić
możesz wysłać grabarzom...
możesz wysłać grabarzom... 10.06.2021, 01:08
Ty, a ten psychiatra sprawdził, czy w ogóle umiesz pisać? Po co ci daje takie fajne zadania...
Znajacy temat
Znajacy temat 09.06.2021, 21:11
Brawo Andrzej. Brawo za odwagę.Naprawdę trzeba przerwać ten prywatny folwark cieniutkiego(delikatnie napisałem) tercetu.
wspierający
wspierający 09.06.2021, 23:07
I ma wsparcie wielu osób. Wiem to na pewno i sam jestem jedna z osób wspierających.
to co innego
to co innego 09.06.2021, 20:03
A co mu ten niekompetentny burmistrz może odpowiedzieć. No chyba ze na temat swoich działek pod lasem.
Kamil  tzw. dziennikarz
Kamil tzw. dziennikarz 09.06.2021, 19:11
Panie Kamiński Mariuszu !!!! Szukasz Pan mafii ?? Jest w Gryfinie .
Mariusz
Mariusz 09.06.2021, 19:15
Gdzie i u kogo szukać?!
mafia
mafia 10.06.2021, 20:08
W lustrze szukaj dałniaku
Knagulec ,Gumowiec i inne cioty
Knagulec ,Gumowiec i inne cioty 09.06.2021, 05:53
A co nie mogę
prosta gra
prosta gra 08.06.2021, 23:08
Skoro burmistrz i wiceburmistrz mają działki si swój interes to będa kluczyc na swoja korzysć.
ja
ja 09.06.2021, 14:26
znam pana jako rozsądnego człowieka.nie rozumię sporu z tymi działkami kolega miał działkę w połowie między jp2 a lasem w .wiem bo kumpel się wściekał ze w poprzek jego działki wytyczono drogą osiedlową .więc jak to jest z gruntami za jp2. rolne czy do zabudowyjak pamiętam to zaszłość po ś.p.
ty jesteś nienormalny? Nadal nic nie rozumiesz?
ty jesteś nienormalny? Nadal nic nie rozumiesz? 09.06.2021, 14:43
ty wielu rzeczy nie rozumiesz... Cwancyk polegał na wykupie od starych mieszkańców pól jak ziemi rolnej (mało wartościowej). A jak grunty stały się miastem - to przebitka wielokrotna.
Dziwnym trafem niektóre działki zmieniały na mapkach kolorki...
ja
ja 09.06.2021, 20:26
możr i nie rozumię .to re działko pod lasem mają być przekształcone?
no nie
no nie 09.06.2021, 22:28
Ale tylko te sewerynowe. Przecież pisali o tym a ty nie kumaty czy skleroza?
:)
:) 10.06.2021, 01:09
jedno nie wyklucza drugiego - słowem - sawaryniarz...
współczuję
współczuję 08.06.2021, 21:07
Należy zwrócić uwagę, że prawdopodobnie pan Miler tak się boi że musi chodzić z nożem.
może być gorzej...
może być gorzej... 08.06.2021, 21:16
To ta wersja mniej przerażająca. Inna to taka, co się dzieje w głowie urzędnika publicznie przyznającego się do takich chęci na widok mieszkańców...
Wooooont !!!! do Szczawna !!!!!!!!!!
Wooooont !!!! do Szczawna !!!!!!!!!! 08.06.2021, 21:03
Wędkarze dostali 150 tys. na ścieki ( a rybki i tak Zdechły ) Dzieciaki z przystani w krzaki za POtrzebą !!!! Mietek to ma Gest !!!
Pikuś
Pikuś 09.06.2021, 10:13
Z tą przystanią to było tak że trener sam znalazł używane kontenery budowlane. Wystarczyło trochę podmalować posprzątać i ok. Chciał z gminy 6 albo 8 tysi. Nikitynski początkowo przyklepał ale po tygodniu czy dwóch zaproponował trenerowi że gmina kupi nowe kontenery zamiast starych. A po kolejnych dwóch tygodniach urzędnik Nikitynski stwierdził że nie będą kupować żadnych kontenerów tylko wybudują przystań jak się patrzy. I to było chyba z 5 lat temu.... Trzeba teraz zapytać trenera jakie to uczucie być tak wydymanym...
Salwador
Salwador 09.06.2021, 14:05
Nikityński tylko dużo mówi i nic z tego nie wynika
karma
karma 09.06.2021, 11:01
Nie trzeba było włazić wcześniej bez wazeliny. Nie byłoby tak przykro
pytam
pytam 08.06.2021, 20:58
Panie Sawaryn trochę czasu minęło od sesji i gdzie odpowiedzi?
trzeba dać im podwyżkę....
trzeba dać im podwyżkę.... 08.06.2021, 21:17
srutu tutu... srututelki na komputerze nie napisały - za mało zarabiają...
henio
henio 08.06.2021, 20:48
Pan Romaniecki przypomniał sobie, że startował na burmistrza - i przegrał
Pamiętam
Pamiętam 11.06.2021, 06:57
Pan romaniecki przed laty nie startował na Burmistrza, tylko na radnego i nie przegrał, tylko nie wszedł do Rady z powodu sporej ilości nie ważnych głosów w jednym z lokali wyborczych w Gryfinie. Ciekawe co?
Głos ludu
Głos ludu 08.06.2021, 23:58
Romaniecki? Chyba chodziło o Romanicza? Ale zanosi się, że już kolejne wygra. Mietek z Nikitą i Milerem sięgnęli dna.
ja
ja 09.06.2021, 14:29
Romanicz z bagażem Obajtka i Banasia .sam będę chodził po gryfinie i przypominał lidzią o tym .a jak jeszcze wejdzie nowy ład i ludzie sie połapia o co biega!
adresy ci się pomyliły z tym Obajtkiem
adresy ci się pomyliły z tym Obajtkiem 09.06.2021, 14:46
ty, "bagaż Obajtka" to przypisz Sawarynowi - za pierwszego pisu dyrektor Dolnej (coś z elektrownią miał wspólnego?) - teraz w zarządzie PGE...
San Domingo
San Domingo 09.06.2021, 14:07
No tak bo Romaniecki nigdy nie startował na burmistrza tylko Romanicz
trumniarz
trumniarz 09.06.2021, 09:24
Na dnie to tercet jest od dawna. Teraz są na etapie pukania od spodu.
:):):)
:):):) 09.06.2021, 14:47
Obawiam się w przypadku tercetu, że konstruują piramidkę, żeby jeden mógł zapukać - a i tak kij od szczotki potrzebny...
Ja
Ja 08.06.2021, 22:18
Pan Romaniecki nigdy nie startował na burmistrza
do Ja (znam te kanalie)
do Ja (znam te kanalie) 08.06.2021, 23:07
Rzucanie fałszywych tropów i pomówień na adwersarzy - to metoda proburmistrzowskich trolli.
Lonia
Lonia 08.06.2021, 20:57
Henio - taki wtręt typu jaki stosuje Nikitiński - bez związku ze sprawą.
no...
no... 08.06.2021, 21:19
atakował swego czasu radnego pracującego w elektrowni, gdy zadał niewygodne pytania o PUK, to się czepił pracy zawodowej - bez związku z gminą...
Pikuś
Pikuś 08.06.2021, 20:47
Szanowny Panie Romaniecki. Jak to mówił klasyk, Pańskie pytania są tendencyjne! Niech Pan zrozumie że wszyscy zainteresowani studium już są dawno poinformowani i nawet wzięli zaliczki. Miler to mały gracz w tej całej sprawie. Głupek Słupek który jakby co dostanie wyrok w zawiasach, jak brat. Całe burmistrzowanie Sawaryna te wszystkie lata miały tylko jeden cel. DZIAŁKI!!! Reszta się nie liczy co widać po tym jak wygląda miasto i gmina. Syf. Żadnego zarządcy żadnego gospodarza tu nie ma. I jeszcze jedna ważna sprawa, jak już dostanie Pan przyjacielskie zaproszenie na spotkanie, niech Pan lepiej nie korzysta z gościnności gospodarza. Lepiej wziąć ze sobą kawę czy herbatę w termosie. Ciasteczka też radzę wziąć swoje.
kim jest ten trzeci?
kim jest ten trzeci? 08.06.2021, 21:20
Tak - Miler potrzebował wspólnika do zakupu, czy to Miler wspomógł kogoś, kogo nie było stać na zakup samodzielny działek?
Urzędnik
Urzędnik 08.06.2021, 20:00
Bo porównując do Piłata to on jest dupowaty, brak mu bystrości i wiedzy. Ma niski poziom IQ. Często nie rozumie pytań. Można by rzec jołop.
Bodzio
Bodzio 08.06.2021, 19:48
Przeciez tam tez chodzi o działki pana Sawaryna i panów Millerów więc to nie tak łatwo będzie rozgryźć.

Pozostałe