Czy burmistrz Mieczysław Sawaryn dostanie votum zaufania i absolutorium

  • 16.06.2021, 20:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy burmistrz Mieczysław Sawaryn dostanie votum zaufania i absolutorium
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Rafał Guga zwołuje kolejną sesję w trybie zdalnym. Będzie ona dotyczyła m.in. oceny pracy burmistrza Mieczysława Sawaryna w ubiegłym roku.

PORZĄDEK OBRAD

XXXVII sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

w dniu 24 czerwca 2021 r. o godz. 1000

(zwołana w zdalnym trybie obradowania)

 

  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z XXXIII sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Rozpatrzenie Raportu o stanie Gminy Gryfino za rok 2020
    1. przedstawienie Raportu o stanie Gminy Gryfino za rok 2020 – DRUK NR 1/XXXVII,
    2. debata nad raportem:

- wystąpienia radnych,

- wystąpienia mieszkańców,

    1. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino wotum zaufania - DRUK NR 1-1/XXXVII.

 

  1. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2020 rok oraz sprawozdania finansowego Gminy Gryfino za rok 2020 i udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino
  1. sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2020 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego – DRUK NR 2/XXXVII,
  2. sprawozdanie finansowe Gminy Gryfino – DRUK NR 2-1/XXXVII,
  3. stanowiska komisji Rady,
  4. przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2020 rok wraz z wnioskiem w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta
    i Gminy Gryfino absolutorium za 2020 rok,
  5. przedstawienie opinii RIO dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego,
  6. przedstawienie opinii RIO w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej,
  7. dyskusja,
  8. podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2020 rok” oraz „Sprawozdania finansowego Gminy Gryfino na dzień 31 grudnia 2020 roku” – DRUK NR 2-2/XXXVII,
  9. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok – DRUK NR 2-3/XXXVII.

 

  1. Sprawozdanie z realizacji „Rocznego Programu współpracy Gminy Gryfino
    z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2020” – DRUK NR 3/XXXVII

- uwagi i wnioski.

 

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Gryfino na 2021 rok

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Gryfino na 2021 rok

 

  1. Rozpatrzenie skargi na działanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w zakresie dzierżawy działki nr 83/56 w Steklnie

 

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w obrębie ewidencyjnym Radziszewo 1 – DRUK NR 8/XXXVII
      1. stanowiska komisji Rady,
      2. dyskusja,
      3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej, nieruchomości gruntowych położonych w obrębie ewidencyjnym nr 1 miasta Gryfino

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w miejscowości Pniewo

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wstępnej lokalizacji nowego przystanku komunikacyjnego w Sobieradzu

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Gryfino w roku szkolnym 2021/2022

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Gryfinie
    nr XXXII/198/16 z dnia 25 maja 2016 r. w sprawie utworzenia samorządowej jednostki organizacyjnej „Centrum Usług Wspólnych w Gryfinie” i nadania jej statutu

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krecha
krecha 20.06.2021, 17:56
Są przypadki w których absolutorium można jedynie kupić.
radniak
radniak 19.06.2021, 17:35
Votum separatum
ave
ave 19.06.2021, 10:13
Radni ratujcie gminę przed toksycznym tercetem!
Hihi
Hihi 19.06.2021, 16:55
Radni beda głosować za tercetem to pieski burmistrza
Gryfino
Gryfino 18.06.2021, 17:52
NIEROBIE SAWARYNIE I RESZTO OBIBOKÓW, kiedy w Gryfinie beda jezdzic cichsze autobusy? Kiedy przed drogami rowerowymi zostana zamontowane zpowalniacze predkosci dla aut ktore nawet nie raczą zwolnic przed skrzyzowaniem tych drog. I kiedy wezmiecie sie do roboty?!
Twój TERCET
Twój TERCET 18.06.2021, 09:18
Mieczysławie , Ty jesteś wzorcowym przykładem - Pychy kroczącej przed UPADKIEM . To że masz kasę to nie jest tym samym co WSTYD !!!
obecność
obecność 18.06.2021, 08:59
A przyjdzie w ogóle burmiszcz na sesję absolutoryjną, czy znów będzie miał wyjazd nie wiadomo gdzie, nie wiadomo po co, nie wiadomo z kim? Radni, opamiętajcie się. Takiego lenia nie było jeszcze na urzędzie.
absolutnie
absolutnie 17.06.2021, 20:53
Niestety burmistrz Mieczysław Sawaryn nie zasłużył ani na votum zaufania ani na absolutorium.
Celineczka
Celineczka 17.06.2021, 21:45
W Ludziach jest jedność mamy Radnych "betonów" dla nich ważniejsza dieta niż dobro mieszkańców Radni do wymiany !!!
Wuja
Wuja 17.06.2021, 12:18
Jak nie dostanie jak dostanie (absolutorium). Radni ponarzekają popsioczą na burmistrza wytkną mu nieprawidłowości, a w głosowaniu podniosą łapę do góry i poprą. To narzekanie to podbijanie stawki.
szkoda gadać
szkoda gadać 17.06.2021, 12:38
Dokładnie. Będzie taka plama jak z kortami gdzie mienie publiczne oddali bez przetargu
No wal śmiało tzw. Burmiszczu
No wal śmiało tzw. Burmiszczu 17.06.2021, 09:49
To ile działek budowlanych kosztuje jeden Głos tzw. radnego ???
studium
studium 17.06.2021, 09:46
Nie ma prawa dostać absolutorium
Haielpon
Haielpon 17.06.2021, 21:46
Powiedz to naszym Radnym to od nidz zależy sa kupieni
Rowerzysta
Rowerzysta 17.06.2021, 12:01
Dostań absolutorium w Antalku są już zebrania radnych i vice burmistrz.
chorąży
chorąży 17.06.2021, 16:08
zebranie z swoimi KLAKIERAMI Radni do wymiany ! Gdzie silna Rada burmistrz nawet nie "Pisknie"
Vatzlav
Vatzlav 17.06.2021, 07:59
Prości ludzie ludziom zgotowali ten los, najpierw wybrali niemotę a potem radych bezradnych i bez yay w większości, pusty beton rządzi, żal ...
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 17.06.2021, 07:56
beda vota dla jezu icków bedzie i votum penisatum ha ha ah i AB SOL UT ORGIUM HA HA AH
powiatowy  geodeta
powiatowy geodeta 17.06.2021, 14:23
beda to beda mapy działek do przekształcenia takie w gryfinier sa vota jak chce sie mieć votum
Taka klauzula
Taka klauzula 17.06.2021, 11:50
Dominikanie dowiozą efebów z Dominikany, Kolumbii, Gwatemali i Orchard.
Zenia
Zenia 17.06.2021, 07:10
Dlaczego oni cały czas pracują zdalnie ? przedszkola , szkoły , sklepy , knajpy otwarte a oni zdalnie …
i dobrze
i dobrze 17.06.2021, 17:34
Dlatego, źe każdy może spokojnie oglądać. Przedtem co chwila się gdzieś "gubił" link...
TW KUDUK  & MAŁOPOLSKA 15
TW KUDUK & MAŁOPOLSKA 15 16.06.2021, 23:35
MNIETEK SIĘ NIE BOI bo oficer prowadzacy za nim stoi LOJALKE PODPISAŁ JUŻ W KOŁYSCE
kałuża
kałuża 16.06.2021, 21:56
Kto tam w zeszłym roku głosował za?
Świetlica w Gardnie
Świetlica w Gardnie 16.06.2021, 21:47
Wypad z leniami!!!
Pikuś
Pikuś 16.06.2021, 21:34
Oczywiście. Przecież tak dużo zrobił dla naszego klubu Tęcza 🌈
Elka
Elka 16.06.2021, 21:20
No i dadzą mu absolutorium, a potem będą udawać,że wszystko jest ok.
Ona
Ona 16.06.2021, 22:19
Radni słabi
Parowiec
Parowiec 17.06.2021, 16:11
Część Radnych to 'Betony" zero wiedzy i retoryki na Sesjach tylko potrafią robić "Ręka do Góry"
tak uważam
tak uważam 16.06.2021, 21:10
Choćby za źle przygotowaną uchwałę śmieciową czy prace nad studium nie powinien dostać głosu od rozsądnie myślących adnych.
Haha
Haha 16.06.2021, 22:20
Radni boją się utracić diety
Pyton
Pyton 17.06.2021, 00:10
A co ma jedno z drugim współnego?
balast
balast 16.06.2021, 21:13
A co radni zrobili z tą skarga niby w ich imieniu?
cuda na kiju
cuda na kiju 16.06.2021, 21:06
Ciekawe co on teraz wyczynia i co obiecuje aby dostać te głosy.
???
??? 16.06.2021, 21:59
Mówisz o tym naciskanym radnym, co się skarżył, że go zmuszają do głosowania wbrew sobie - i nikt nie zareagował? Przecież powód "nacisków" nie zniknął ot tak, prawda?
Bbb
Bbb 17.06.2021, 09:48
To nie był kij tylko marchewka
???