Klęska tercetu. Sawaryn bez absolutorium!

  • 24.06.2021, 20:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Klęska tercetu. Sawaryn bez absolutorium!
Drugą poważną porażkę podczas dzisiejszej (24 czerwca 2021 r.) sesji Rady Miejskiej w Gryfinie poniósł burmistrz Mieczysław Sawaryn. Najpierw radni nie udzieli mu wotum zaufania. Potem zagłosowano przeciw udzieleniu mu absolutorium.

Oto jak głosowali radni w sprawie udzielenia burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok:

1. Adamiak Roland - za

2. Guga Rafał – przewodniczący Rady - przeciw

3. Hołub Wanda - przeciw

4. Jonasik Robert – wiceprzewodniczący Rady - przeciw

5. Kasprzyk Elżbieta - za

6. Kozakiewicz Zbigniew - za

7. Namieciński Tomasz - za

8. Para Marcin - za

9. Pazik Marcin - za

10. Piasecki Jerzy - przeciw

11. Pieczyńska Magdalena - przeciw

12. Polański Roman - za

13. Puzik Maciej - przeciw

14. Romanicz Piotr – wiceprzewodniczący Rady - przeciw

15. Sanecki Marek - przeciw

16. Sobczak Władysław - za

17. Trzepacz Zenon - za

18. Urbański Andrzej - przeciw

19. Wisińska Małgorzata  - przeciw

20. Witowska Jolanta - przeciw

21. Zwoliński Piotr - za

Tak więc stosunkiem głosów 11 przeciw i 10 za, uchwała w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Gryfina nie została podjęta.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (124)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pytam
pytam 28.06.2021, 15:30
Panie burmistrzu czemu nie ma pana na dzisiejszej sesji? Wstyd nie pozwala?
teraz będziecie mieli z górki
teraz będziecie mieli z górki 27.06.2021, 19:55
A to dopiero początek końca.
Mario
Mario 27.06.2021, 18:47
DNO!
pawda
pawda 27.06.2021, 19:47
A do tego kilogramy tercetowego mułu.
stop iomunistom
stop iomunistom 27.06.2021, 12:53
A ŁukasznkoSzczepaniak atakuje opozycję. Chyba gdyby mógł to by omon rzucił na nich. Skąd się biorą takie skur*** się pytam?
masakra
masakra 27.06.2021, 13:04
Jego "sprawozdanie" przydoopasa zaczyna się od ataku na niezależnego radnego Saneckiego.
Jego odkryciem jest,że że opozycja nie chce burmistrza. A przecież według tego czystej wody białoruskiego koministy wszyscy powinni chcieć.
egon
egon 27.06.2021, 19:48
Zawsze był ch...
spawiedliwośc dziejowa
spawiedliwośc dziejowa 27.06.2021, 09:27
Na nic innego jak na klęskę nie zasłużył.
nie pamiętasz bo nie możesz
nie pamiętasz bo nie możesz 26.06.2021, 19:22
Mietku bredzisz, że urodziłeś się w Gryfinie to dlaczego w dowodzie masz Szczecin?
obrót działeczkami
obrót działeczkami 26.06.2021, 16:41
No cóż. Wszystkich oszukać jednak się nie da :-(
1960 - czas na emeryturę dziadersie
1960 - czas na emeryturę dziadersie 26.06.2021, 07:42
No cóż obywatelu mieszkańcu Gryfina od urodzenia ...


widocznie nie każdy mieszkaniec nadaje się na Burmistrza ;-)


Spójrz choćby na to kto i jak kieruje gminą Goleniów.
koński kierat ha ha ah kto popciagnie ten wóz z zydami kto zostanie koniem…
koński kierat ha ha ah kto popciagnie ten wóz z zydami kto zostanie koniem gryfina 26.06.2021, 23:39
jeszcze oprócz tego mauzoleum hala zwanego brakuje jakiejś sztuki nowoczesnej w tym pegerze ha ha ah w stylu np ławeczek z palet po budowie od np nowosiedleńców zwolnionych z podatków od nieruchomosci na 10 lat ha ha ah mnietek ochwatu dostał ha ha ah
niestety
niestety 27.06.2021, 13:46
koński kierat tych "sukcesów" ma więcej
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 26.06.2021, 21:32
mówisz o krupowiczu ha ha ah sprawdzony towarzysz ha ah ah UOP delegatura w szczecinie no i pobozniak im mieszka 1 rzut beretem mna małopolską 15 do ABW ha ah ah oficer kieruje gmina goleniów ha ha ah NO I URODZIŁ SIE W GRYFINIE W RODZINIE ZASŁURZONYCH TOWARZYSZY HA AH AH
hmmmm
hmmmm 26.06.2021, 15:04
Obywatel, nie burmistrz - to jak burmistrz nie władza koncernu albo odwrotnie...
To jakby sędzia sądził samego siebie "bo przestępstwo popełniał nie jako sędzia ale obywatel"...
wyliczanka
wyliczanka 26.06.2021, 00:31
Przykre, ale.. czasami warto przypomnieć sonie lata "wstecz" i pomyśleć jak bym zagłosował/a.
Heniu
Heniu 25.06.2021, 23:35
Panie Sawarynie, tak pan jest widziany i oceniany i pana pieski też.
tak to widzę
tak to widzę 25.06.2021, 23:37
Jaki pan taki kram (pieski).
dobra moja dobra twoja
dobra moja dobra twoja 25.06.2021, 22:59
Nie przejmuj się tym głosowaniem Męczysławie!!!

My gryfińskie lumpy, lenie i obszczymury jesteśmy z Tobą i popieramy Twoje działania przystosowujące miasto do naszych oczekiwań i poziomu!
szklane domy
szklane domy 25.06.2021, 23:30
To ty jesteś Nikitiński co przebywa z bezdomnymi?
palacz
palacz 25.06.2021, 23:33
Na mieście mówią że wtedy w GEMIe z nimi był.
no padłem
no padłem 26.06.2021, 19:23
To musiał wtedy nieźle jarać :))))))))))
siara
siara 25.06.2021, 20:51
Dostali to na co zasłużyli. Nic nie dało kupienie przekupnych 2 radnych.
???
??? 27.06.2021, 07:58
Pytanie, czym tych radnych PiSu kupili, to jest przekonali? Przecież nie startowali od Sawaryna, więc musieli być krytyczni wobec niego, prawda? Odwidziało im się?
?
? 25.06.2021, 20:26
Czy za byli ci, co wiele władzy zawdzięczają?
najedli się
najedli się 25.06.2021, 20:46
Nie władzy tylko łupieniu podatkami ludzi.
ajwaj aleluja i na saturna  ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna ha ha ah 25.06.2021, 20:12
PGR SIE WALI HA HA AH kto teraz zostanie pociągowym koniem tego wozu z ***ah ha ah kto zostanie koniem ha ha ah ***
Wuja
Wuja 25.06.2021, 19:03
Cytuję burmistrza "Jako Mieczysław Sawaryn, obywatel Gminy Gryfino od 1960 roku, uprzejmie państwa informuję, że w następnym tygodniu, nie jako burmistrz Gryfina, ale jako Mieczysław Sawaryn, zwrócę się do rady o uzasadnienie tej uchwały, którą państwo przyjęliście. I o przedstawienie w uzasadnieniu motywacji takiego rozstrzygnięcia. Bardzo proszę o przygotowanie się i sporządzenie takiego uzasadnienia. Już dzisiaj państwa zawiadamiam, że złożę taki wniosek na piśmie. Dzisiaj zaprezentowaliście państwo to, co od lat prezentujecie, czyli co innego zgłaszacie do przegłosowania, a inaczej potem zachowujecie się w trakcie głosowania. Podejmę wszystkie kroki przewidziane przez prawo, aby od państwa to wyegzekwować."
Nie oglądałem sesji na żywo, dopiero dzisiaj dotarłem do tej wypowiedzi. Powiem wam, że mnie zamurowało. Burmistrz jeszcze nie pojął, że każdy radny ma wolny mandat pozwalający mu na głosowanie zgodnie z własną oceną i nie musi się tłumaczyć jaśnie panu dlaczego zagłosował tak jak zagłosował. Ciekawi mnie czy Pan burmistrz oczekuje na 11 wyjaśnień czy jedno wspólne.
Zug
Zug 25.06.2021, 19:28
To teraz Panie Wuja zapytaj te osoby, które tak ochoczo tutaj wypisuja. Dlaczego radni glosowali podczas innych projektow ustaw nie zgodnie z tym jak chca inni? Dlaczego inni radni mieli sie tlumaczyc ze swoich decyzji jak ich oczernialiscie tutaj?
Ale nie podpiszecie sie🤣🤣🤣🤣
do tego, co nic nie rozumie...
do tego, co nic nie rozumie... 26.06.2021, 10:22
ty, sawaryniarz, a nie rozumiesz, że "jak chcą inni" to jest wymuszanie - o którym mówił radny Puzik przy studium? Dlaczego wtedy nie pytałeś, "kto i jak" naciskał?
Bo wiedziałeś jak i kto, prawda?
Wuja
Wuja 25.06.2021, 23:12
Radny rozliczany jest przez wyborców, nie musi żadnej władzy w tym burmistrzowi tłumaczyć się ze swoich głosowań. Zug ten pociąg zjeżdża z górki nabiera szybkości i nic już go nie zatrzyma. Tercet przekombinował i nie zauważa tego.
Zug
Zug 26.06.2021, 16:10
Wuja. Tak napisze choc przykre, ze nie potraficie sie ujawnic. 80% to te same osoby ale. Jezeli radny jest rozliczany przez wyborców, burmistrz też. Rada to chce kontrolowac. Ale 90% glosowan jest taka sama bez konstruktywnej rozmowy. Nie to nie?!!!. To jest żałosne. Ale to wiecie najlepiej.. Wytykacie bledy a sami nie wiele zrobiliście
buchacha
buchacha 26.06.2021, 22:12
"konstruktywny" jak Nikitiński che che - a ty "cugu" to "potraficie się ujawnić", towarzyszu?
Wuja
Wuja 26.06.2021, 19:15
Zug co ty bredzisz. Ja zawsze zabieram głos na forum jako Wuja nie zmieniam podpisu i nie wstydzę się tego co piszę. Wielu w Gryfinie wie kto to Wuja nie ukrywam się. Poszperaj w necie to dowiesz się kim jestem, ale po co Ci to do sądu chcesz ze mną iść. Zachowujesz się jak urzędas który chciałby wszystkim sterować, a nieposłusznych straszyć. Radni prowadzą bardzo konstruktywne rozmowy, radna Kasprzyk na ostatniej sesji dała przykład jak się to robi.
on tak ma...
on tak ma... 26.06.2021, 22:14
atomowy zawsze lubi personalnie dowalić... Kiedyś radnemu, co się ośmielił skrytykować wyjechał atakując jego miejsce pracy...
rada do Wuja
rada do Wuja 26.06.2021, 19:38
Zug to burmistrzowski lizi doopek więc nawet go nie podejrzewaj o inteligencję.
Zug
Zug 26.06.2021, 21:46
Jeses zalosny
Nikomu nie lize potrafie wytykaac bledy. Dobro Gryfina lezy mi na sercu. Ale Wy nipokazecie sie z imienia dupowlazy. Tak walczycie. Sa bledy, trza je pokazac. A wy co oszolomy... Ach szkoda slow
buchacha
buchacha 26.06.2021, 22:15
"cugu" - wyzywasz za to, że piszą ludzie pod nickami - a ty pod nazwiskiem, che che?
Pociąg
Pociąg 25.06.2021, 20:50
Co znaczy niezgodnie? Z kim lub czym niezgodnie. Zug chcesz się bawić w cenzora kto jest zgodny, a kto nie? Wzorce z Białorusi czerpiesz?

OZ drugiej strony ;piszesz o oczernianiu? Człowieku ty żyjesz w XIX wieku? Kto takich słów dziś używa?

Radni głosują za moje pieniądze i mam prawo o nich się wypowiedzieć, zwłaszcza jak kłamią i się pasą na moich podatkach.
Zug
Zug 26.06.2021, 16:12
Masz racje. Jedna ze szkol skonczylem na Bialorusi ale jeatem z tego dumny?!!!
Barnim I
Barnim I 25.06.2021, 19:05
Bredził jak to Bredzisław I.
Emciu
Emciu 25.06.2021, 17:37
A w powiecie 100% za absolutorium. Brawo Ewka i Wojtek
Temviu
Temviu 25.06.2021, 21:40
Ciekawe za co te dwa szkodniki absolutorium dostali? Za siedzenie i nieróbstwo. Już nie długo się ta laba skończy bo ludzie nie będą ich utrzymywać.
300 procent normy
300 procent normy 25.06.2021, 19:06
Łukaszenka może pozazdrościć.
chociaż...
chociaż... 26.06.2021, 10:23
ten, co zazdrości, to Sawaryn ze swoimi dwoma. Nie Łukaszenka...
UB WIECZOREK & TW  KUDUK
UB WIECZOREK & TW KUDUK 25.06.2021, 16:47
O WIDZE OFICER OPERACYJNY STRACIŁ ZAUFANIE DO MNIETKA HA HA AH Z TEGO PIECA CHLEBA NIE BEDZIE HA AH AH
Zapomniał wół jak cielęciem był, może to pora odejść ze względu na starość
Zapomniał wół jak cielęciem był, może to pora odejść ze względu na starość 25.06.2021, 15:36
He, he. Pan burniszcz zapomniał, że to on przygotowuje uzasadnienie do uchwał. Dlatego uchwały o wotum zaufania i udzieleniu absolutorium nie są uzasadniane. Trudno by mu było uzasadnić swoją nieudolność. A do rady może sobie apelować. Niech powoła radę młodych i im wykłada swoje farmazony. Smutny obraz człowieka, który nie utrzymał.
mocz
mocz 25.06.2021, 20:58
Czego nie utrzymał?
Głos ludu
Głos ludu 25.06.2021, 14:21
Mietek ciągle powtarzał, aby radni nie uprawiali polityki z Sejmu ul. Wiejskiej. No nie uprawiają! U nas PiS PO zakopane topory wojenne, bo tu ważniejsze dobro sąsiadów. Brawo i jeszcze raz Brawo. Sobczak i Polański bez braw.
Monika
Monika 25.06.2021, 14:01
Już nikt nie będzie zajmował Panu cennego czasu (aż 20 minut).

Pozostałe