Żłobek i Przedszkole im. Calineczki zamknięte z powodu salmonelli

  • 28.07.2021, 18:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Żłobek i Przedszkole im. Calineczki zamknięte z powodu salmonelli
Dość długo rodzice musieli czekać na decyzję organu prowadzącego w związku z coraz większą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia salmonellą. Decyzję ogłoszono wreszcie dzisiaj późnym popołudniem. Na wniosek dyrektora Żłobka Miejskiego oraz dyrektora Przedszkola nr 5 im. Calineczki w Gryfinie, po przeprowadzonej konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gryfinie, gmina Gryfino zawiesza zajęcia w tych placówkach od 29 lipca 2021 r. do odwołania. Powyższe działania są podyktowane obecną sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością przeprowadzenia dezynfekcji w żłobku i przedszkolu. Przypomnijmy, obie placówki mają wspólną kuchnię.

O aktualną sytuację w związku z zakażeniami salmonellą ponownie zapytaliśmy państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Gryfinie.

- W odpowiedzi na zapytanie skierowane do tutejszej Inspekcji, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie informuje, że zgodnie z informacją udzieloną Państwu w dniu 23 lipca 2021 r. dochodzenie epidemiologiczne dot. salmonelli w Żłobku Miejskim w Gryfinie jest w toku. Sukcesywnie osoby z kontaktu z osobami zakażonymi otrzymują skierowania na badania celem potwierdzenia bądź wykluczenia zakażenia salmonellą.
 
W odniesieniu do zapytania o liczbę zakażonych dzieci uczęszczających do żłobka informuję, że wg stanu na dzień 28 lipca 2021 r. na godz. 10.00 u 8 dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego w Gryfinie potwierdzono zakażenie salmonellą. Natomiast w odniesieniu do osób dorosłych zakażenie salmonellą potwierdzono u jednej osoby dorosłej zatrudnionej w Żłobku Miejskim w Gryfinie.
 
Wszystkie osoby u których potwierdzono zakażenie salmonellą zostały odsunięte decyzjami administracyjnymi od uczęszczania na zajęcia w żłobku lub od wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby do czasu uzyskania trzech ujemnych wyników w kolejnych badaniach kontrolnych kału w kierunku wykrycia pałeczek Salmonella - informuje nas Wioletta Rożko, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gryfinie.
 
Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie raz jeszcze przypomina, że w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych należy bezwzględnie skierować się po poradę lekarską.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wierna czytelniczka
wierna czytelniczka 29.07.2021, 17:55
Nie tylko na Onecie i w Radiu Szczecin was cytują. Powołują się też na was w Wirtualnej Polsce wp.pl
https://wiadomosci.wp.pl/gryfi…
czy w umigu są płaskoziemcy?
czy w umigu są płaskoziemcy? 29.07.2021, 15:42
Zawsze się takie coś może przydarzyć. Ale problem polega na tym, że salmonella była w tych placówkach już chyba 2 tygodnie temu - i nic nie zrobili!
Jakby uważali, że nie ma możliwości zakażenia....
xxxxx
xxxxx 29.07.2021, 13:40
A kto teraz za to odpowie? Za narażenie naszych dzieci i bliskich na utratę zdrowia powinni ponieść surowe konsekwencje. Mam nadzieję że rodzice się zmobilizują i wystosują do Pana Burmistrza stosowne pismo w sprawie odszkodowania.
proste
proste 29.07.2021, 13:54
Właściciel żłobka i przedszkola odpowiada czyli Gmina, która reprezentuje burmistrz Mieczysław Sawaryn.
wracaj z kolejnego urlopu
wracaj z kolejnego urlopu 29.07.2021, 12:38
Sawaryn rusz d... zrób coś!
??
?? 29.07.2021, 12:57
Już wrócił ze Świnoujścia?
delegacja
delegacja 29.07.2021, 13:55
A nie w Warszawie był?
niestety
niestety 29.07.2021, 12:14
Z dnia na dzień liczba zakażonych rośnie.
xxx
xxx 29.07.2021, 12:02
To co się dzieje to żałosne. Wiedząc o salmonelli żłobek był otwarty ponad 3 tygodnie !!! dokładnie od 5.07.2021. Dla czego nie został zamknięty od razu? Pani dyrektor się bała? Zwalają winę na dziecko które wróciło z wakacji, na nieodpowiedzialnych rodziców, byle by placówka była czysta i Pani dyrektor!!! A CO Z NASZYMI DZIEĆMI??? Ale pieniądze za opłatę stałą żłobka szybko będą wołać nawet jak jest zamknięty. Mają gdzieś zdrowie naszych dzieci. Ale cóż placówka najlepsza na świecie tylko zapisywać dzieci!!!!
cóż
cóż 29.07.2021, 12:36
Jasno widać nieumiejętne zarządzanie placówką. Burmistrz powinien wyciągnąć z tego wnioski.
smutne to
smutne to 29.07.2021, 12:58
Sawaryn nie ma umiejętności zarządzania , nigdy nie miał i nic się nie nauczył.
Rodzic
Rodzic 29.07.2021, 11:50
Ośmioro dzieci to jest chorych w jednej grupie. Po co kłamią.
mama
mama 29.07.2021, 11:44
Jestem mamą jednego z dzieci. W tylko jednej grupie jest 9 chorych dzieci. Moje też. Wyniki przyszły 28 lipca po południu. Raczej nie są to dzieci ujęte w artykule.
Gryfinianka
Gryfinianka 29.07.2021, 10:27
14 dni placówka funkcjonowała wiedząc o chorobie?Przecież na to jest artykuł za bezmyślne narażenie życia i zdrowia!Jakim trzeba być nie odpowiedzialnym !Biedne dzieciaczki.
xxx
xxx 29.07.2021, 12:04
nie 14 tylko 18!!! od 5.07 do wczoraj
na Onecie o was
na Onecie o was 29.07.2021, 09:28
Napisali o was na Onecie
https://www.onet.pl/informacje…
słuchacz Radia Szczecin
słuchacz Radia Szczecin 29.07.2021, 10:02
W Radiu Szczecin też się na was powołują.
https://radioszczecin.pl/1,426…
nikotyna ma nas w opiece
nikotyna ma nas w opiece 29.07.2021, 01:05
Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy
Patataj Seweryna
Patataj Seweryna 29.07.2021, 00:38
Czy konie mnie slysza?
szkodfa gadać
szkodfa gadać 29.07.2021, 00:02
Wyszedł brak umiejętności zarządzania w kryzysie.
nie czasami?
nie czasami? 28.07.2021, 23:57
anonim Dzisiaj, 19:21
Dyrektorka bzdury gada. Dziewczynka nie byla z rodzicami na wakacjach. Pewnie chciala odwrocic uwage, zeby nie bylo, ze dziewczyna zarazila sie w zlobku. Zalosne zachowanie dyrektorki.

A może tą wiedzę ma z Gminy albo Sanepidu?
tyle w temacie
tyle w temacie 28.07.2021, 23:55
Nieudolne zarządzanie do tego doprowadziło.
Godc
Godc 28.07.2021, 22:59
A na stronach miasta na fb ze z powodu epidemiologicznych ( sformułowane tak żeby nie było wprost ze salmonella)
no tak
no tak 28.07.2021, 23:05
Dla niektórych najbardziej się liczy propaganda i kłamstwo.
biegusiem
biegusiem 28.07.2021, 22:58
Nieudacznik Nikitiński do dymisji!!!!!!!
cóż
cóż 28.07.2021, 22:57
Najwyraźniej władze sobie nie radzą. A ten krok to już desperacja.
różnice w dyrektorowaniu
różnice w dyrektorowaniu 28.07.2021, 20:53
Jak różne są sposoby zarządzania przedszkolem i żłobkiem pokazują strony internetowe obu placówek. Na stronie przedszkola pani dyr. Bogusia Maślana umieściła komunikat o zamknięciu przedszkola i dodała, że będą podawane na bieżąco informacje. Na stronie żłobka jakby nic się nie stało, cisza, żadnej informacji nie było i do tej pory nie ma.
oni są nie tylko leniwi
oni są nie tylko leniwi 28.07.2021, 22:58
Widocznie Sawaryn zabrania informować a sam d... nie ruszył wcześniej.
Trzeba zwalczyć zarazę. Chodzi o zdrowie i życie dorosłych i dzieci.
Trzeba zwalczyć zarazę. Chodzi o zdrowie i życie dorosłych i dzieci. 28.07.2021, 20:32
Czemu tak późno ?! Teraz zgodnie z przepisami trzeba zdezynfekować obiekty i pomieszczeni. Pytanie odstawowe brzmi: ile osób z personelu jest zarażonych śmiertelną bakterią ? No i jak do tego doszło ?!!!

Pozostałe