Pokonała go choroba. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na dwa dni

  • 30.07.2021, 18:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pokonała go choroba. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na dwa dni Zdjęcie wykonane 23 lipca 2021 r. (Fot. grupa Od Krzyża do Krzyża)
Po długiej chorobie 29 lipca 2021 r. zmarł pochodzący z Gryfina ksiądz kanonik Jan Zalewski, poprzedni proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie, wieloletni duszpasterz diecezji kopenhaskiej w Danii. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na poniedziałek w Gryfinie, a we wtorek w Chojnie.
poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r., kościół pw. Narodzenia Nąjświętszej Maryi Panny w Gryfinie (Dolny Taras)
- 19:00 - msza święta za zmarłego kapłana i pożegnanie w dekanacie.
 
wtorek, 3 sierpnia br., kościół Mariacki w Chojnie
- 10:30 czuwanie modlitewne przy trumnie zmarłego kapłana;
- 11:00 msza święta pogrzebowa;
- po liturgii złożenie ciała na cmentarzu w Chojnie.
 
Ks. Jan Zalewski urodził się 3 grudnia 1961 r. w Gryfinie.
Święcenia kapłańskie przyjął 15 grudnia 1985 r. w Szczecinie.
 
Posługiwał w następujących parafiach:
Warszawa, Instytut Studiów nad Rodziną 31.12.1985 - 01.12.1990 - studia specjalistyczne
Szczecin, Diecezjalny Dom Rekolekcyjny 01.12.1990 - 27.06.1992 - dyrektor
Wisełka 27.06.1992 - 01.02.1997 - proboszcz
Diecezja Kopenhaska 01.02.1997 - 01.09.2016 - praca duszpasterska w Danii
Chojna, Świętej Trójcy 01.09.2016 - 01.03.2019 - proboszcz
Mianowany kanonikiem gremialnym Kamieńskiej Kapituły Kolegiackiej 22.11.2014
Pełnił urząd wicedziekana Dekanatu Chojna 10.09.2016 - do 30.09.2018

Gryfino, Narodzenia NMP 01.03.2019 - 29.07.2021 - urlop zdrowotny

 

O śmierci ks. Jana Zalewskiego informowaliśmy tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/42360,zmarl-ksiadz-jan-zalewski

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:(
:( 04.08.2021, 22:20
Każdego z nas to czeka... I oby umrzeć we własnym łóżku, bo to dobra śmierć.
MM
MM 03.08.2021, 15:12
I były dwudniowe. Piękne... Smutne...
S.
S. 02.08.2021, 21:20
Śpij spokojnie kolego.
motorr
motorr 02.08.2021, 08:45
Spoczywaj w pokoju!
Pelagia
Pelagia 02.08.2021, 06:50
Widać , że się modli to pójdzie do Nieba.
Człowiek
Człowiek 01.08.2021, 19:57
Wobec śmierci wszyscy jesteśmy równi. To koniec życia. Jeżeli mamy dzieci to przekazaliśmy nasze geny i one niosą informację w naszych potomnych.
a skąd wiez, że koniec?
a skąd wiez, że koniec? 01.08.2021, 21:08
Bzdury gadasz - nawet pomijając kwestie wiary - po człowieku zostają jego czyny, dzieła, wspomnienia innych, idee - a niby na czym polega człowieczeństwo? Że trwa mimo znikania ludzi z tego świata...
Pyton
Pyton 02.08.2021, 06:51
Czyny nierządne ?
weźcie tabletki
weźcie tabletki 02.08.2021, 08:56
Proburmistrzowskie trolle nawet nie szanują zmarłych.
Roma
Roma 01.08.2021, 23:12
do a skąd...: Mądre słowa. Dziękują.
Dominika
Dominika 31.07.2021, 16:08
Na prawdę nie było innego zdjęcia?
Memento mori
Memento mori 01.08.2021, 19:58
Tak wygląda śmierć. Nie łudź się. Po ciebie też przyjdzie.
eNka
eNka 01.08.2021, 01:28
Pewno dali takie jakie chcieli dać. Ja je wcześniej widziałam, gdzieś miesiąc przed śmiercią.
cyt
cyt 31.07.2021, 12:42
Jeśli życie jest Dobrem, to Dobrem jest i śmierć, bez której nie ma życia” Lew Tołstoj
Staś
Staś 31.07.2021, 11:55
„Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie
ożywiać marzenia i spełniać swe sny
Więc trzeba świat Kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Floriana – to my!”
Adrian
Adrian 31.07.2021, 11:51
Chciał umrzeć w domu i umarł w swoim rodzinnym domu. Amen.

Choć dobrej śmierci nie miał...
88
88 01.08.2021, 09:52
co ty bredzisz ? w pierwszym artykule podano,że:
25 lipca rano dostał krwotoku. Karetka zabrała go do szpitala...
Zmarł, mając 60 lat.
ale...
ale... 01.08.2021, 16:26
Ale przytomność stracił w domu...
parafianka
parafianka 31.07.2021, 11:44
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Odpocznie teraz otoczenie....
Odpocznie teraz otoczenie.... 01.08.2021, 20:03
Jaki odpoczynek ? To śmierć i koniec. Dalej jest NIC. Jak miał dzieci to przekazał geny a jak nie to NIC.
a ty skąd wiesz?
a ty skąd wiesz? 01.08.2021, 21:03
A skąd wiesz? To twoje WIERZENIA - że "dalej nic" - ale daj innym wierzyć w inne życie - a po śmierci przekonacie się... albo nie...
Marta
Marta 31.07.2021, 09:21
[*]
parafianin
parafianin 31.07.2021, 02:26
Łączymy się w braterskiej modlitwie z księżmi i wszystkimi, którzy przeżywają czas próby i rozłąki z najbliższą osobą. Modlimy się do Boga Miłosiernego o przyjęcie ofiary życia i cierpienia śp. Jana Zalewskiego i o wieczną dla Niego radość.
Nowy ład..
Nowy ład.. 01.08.2021, 20:05
Modły to ciemnogród i czary.
88
88 01.08.2021, 09:43
parafianinie, wypowiadaj się w swoim imieniu . Jakby Bóg był miłosierny, to ten człowiek nie musiałby tak cierpieć przed śmiercią.
ale...
ale... 01.08.2021, 16:28
Jakbyś ty miał choć odrobinę wyczucia - zbastowałbyś przy tym akurat artykule...
barok
barok 31.07.2021, 01:01
Śmierć jak kot
wpadnie w lot.
Anna
Anna 30.07.2021, 23:59
Bez względu na to, czy artykuł dotyczy księdza, czy każdego innego człowieka... Czy naprawdę to jest aby odpowiednie zdjęcie, by je umieszczać..? Człowieka przed śmiercią, raczej w intymnej już sytuacji? Czy autor chciałby, by tak go pokazano w ostatnich chwilach lub jego najbliższych?
Memento mori
Memento mori 01.08.2021, 20:07
Taka jest śmierć.
motocyklista
motocyklista 31.07.2021, 02:23
Każde jest złe bo pokazuje za życia. Ty Anno jesteś przed śmiercią i zdjęcia sobie podejrzewam też robisz. Przecież to zdjęcie przez innego księdza zostało zrobione już dawno. Widziałem je na facebooku.
cóż
cóż 31.07.2021, 07:33
Niektórzy przyzwyczaili się że życie ma wyglądać jak cukierkowa reklama. A życie to wiele aspektów - w tym choroba i cierpienie....
Spoczywaj w pokoju księże Janie! Już nie cierpisz...
ktoś
ktoś 31.07.2021, 09:29
Cóż powiem więcej, a jak pojawia się choroba to wyrzucają swojego bliskiego do szpitala, do hospicjum. A tam wśród obcych, nieznanych murów się męczy...

Ks. Jan miał poczucie swojego stanu i chciał chorować i umrzeć w domu. To był jego świadomy wybór.
Ja
Ja 30.07.2021, 22:38
Zacny człowiek,dobry kapłan, znany gryfinianin,patriota.
Bartek
Bartek 31.07.2021, 00:52
Dokładnie tak jak piszesz.
Mirek
Mirek 30.07.2021, 18:28
Niech mu ziemia gryfińska lekką będzie. Tu się urodził tu skonał. Zostanie w naszej pamięci na długo.
Kilof
Kilof 01.08.2021, 20:09
Ziemia jest ziemia. Kilo = kilo.
z Chojny
z Chojny 30.07.2021, 18:20
Dobry człowiek z niego był i to zapamiętamy!
dokładnie
dokładnie 31.07.2021, 13:03
Dla dobrych śmierc jest zaproszeniem do odpoczynku
Św. Ambroży
eMka
eMka 30.07.2021, 18:19
Miał ciekawe życie i :nieciekawie" w chorobie odszedł. Niech Pan ma w swojej opiece.

Pozostałe