Dni Kurskiego są policzone? Dostał odłamkiem Lex anty-TVN

  • 12.08.2021, 12:30
  • News4Media
Dni Kurskiego są policzone? Dostał odłamkiem Lex anty-TVN fot. sejm.gov Paweł Kula
Sejm wczoraj przyjął ustawę „Lex anty-TVN”. Większość parlamentarzystów jednocześnie przegłosowała poprawkę Konfederacji do tej ustawy, która kasuje dotychczasową formę powoływania władz mediów publicznych. Czy to oznacza koniec Jacka Kurskiego jako prezesa TVP?

Prezesa zarządu ma powołać i odwoływać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Z kolei jej członków wybierałby Sejm za zgodą Senatu, gdzie większość ma opozycja. To efekt poprawki Konfederacji do nowelizacji tzw. ustawy medialnej, którą przyjął Sejm.

„Sejm przegłosował poprawkę Konfederacji - LexTVP, którą doczepiliśmy do Lex-anty-TVN i która uwalnia TVP od partyjnego zarządu. Na komisji opozycja głosowała przeciwko, ale potem przekonaliśmy większość posłów obecnych na sali plenarnej i ostatecznie wygraliśmy głosowanie - dzięki tym przepisom pozbawimy PiS takiej kontroli nad TVP jaką ma teraz i zablokujemy ich rządową propagandę produkowaną za pieniądze Polaków. To taki prezent, jaki dodaliśmy im do ustawy "Lex anty-TVN" Efekt? Teraz ustawa trafi do Senatu, a gdy wróci do Sejmu, to PiS będzie mógł ją przyjąć tylko razem z naszą poprawką” – chwalą się swoim sukcesem w sieci politycy Konfederacji.

Zmiana uchwalona przez sejm jest fundamentalna, bo kasuje dotychczasową formę powoływania władz mediów publicznych. Dziś prezesa TVP wybiera pięcioosobowa Rada Mediów Narodowych, w której większość ma PiS.

„W 2022 roku PiS nie wybierze partyjnych funkcjonariuszy do Rady, a to może oznaczać koniec Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP” – poinformował poseł Konfederacji Artur Dziambor.

Głosowanie nad poprawką Konfederacji zakończyło się wynikiem 228 do 226. „Za” rękę podniosło między innymi pięciu posłów Porozumienia, w tym Jarosław Gowin.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA  HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA HA HA AH 15.08.2021, 09:41
jak ktoś nie łapie to go oświecę SąSIADKĘ TEŻ ha aha h kurski gra swoja role zycia ha ha ah brat jego w GW czyli u żydów z usa z KKR& CO INC KOHOLBERG KRAVIS ROBERTS & CO WSZYSCY ZYDZI tvn to tez zydzi z usa david zaslaw discovery POL SATANIZM TO SAMO HA AH AH JAKIE MEDIA BONIĆ ZYDA PRZED ZYDEM HA HA AH JAK TO CABARET SOROS RADIO ZET ITD ITP HA AH AH WOLNE MEDIA DOBRE SOBIE HA HA AH POLIŃSKI CYRK
celnik a wejdzie do królestwa
celnik a wejdzie do królestwa 12.08.2021, 23:10
Joachim Brudziński to nowy "bohater" publikacji osób związanych z atakiem hakerskim na skrzynkę e-mailową ministra Michała Dworczyka. Jedna z upublicznionych wiadomości to domniemana prośba europosła PiS do premiera o pomoc w "uregulowaniu sytuacji zawodowej" jednego z celników, który miał pomóc partii rządzącej w czasie kampanii wyborczej.
Kurski tego w telewizji nie puści
Kurski tego w telewizji nie puści 12.08.2021, 22:57
Prezes NIK stwierdził, że ma dowody na to, że służby specjalne wymuszają dziś na osadzonych składanie fałszywych wyjaśnień przeciwko niemu. - To ma być niezależne państwo, niezależne służby i niezależna prokuratura - pytał posłów wzburzony Banaś.
u Kurskiego tego nie zobaczycie
u Kurskiego tego nie zobaczycie 12.08.2021, 22:49
- W naszym kraju istnieje domniemanie niewinności, ale to, co się dzieje wokół mnie temu faktowi zaprzecza — powiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji ds. kontroli państwowej. Dodał, że jest w stanie udowodnić swoją niewinność i wcześniej czy później to zrobi, ale do tego czasu będzie zapewne niszczony przez służby specjalne.
masowo
masowo 12.08.2021, 22:58
Kurwizja kłamie!
pewne
pewne 12.08.2021, 20:46
Prędzej czy później będzie musiał za świństwa odpowiedzieć.
kabaret ha ha ah
kabaret ha ha ah 12.08.2021, 18:46
https://youtu.be/V1bFr2SWP1I ha ha ah
sąsiadka
sąsiadka 12.08.2021, 20:45
Ale co cię bawi głupi Ajwaju. Prochów się nażarłeś?
kabaret
kabaret 12.08.2021, 18:28
drama t ha ha ah https://youtu.be/XXYlFuWEuKI ***a s zarobił swoje teraz pis da nowa ha ah ah
kapitan    żopa  ah aha ha
kapitan żopa ah aha ha 12.08.2021, 17:37
czy ciemny ludek to kupi ha ah ah
cóż...
cóż... 12.08.2021, 16:15
Publiczne powiedzenie, że amerykańska firma jest równie niebezpieczna co kolumbijscy producenci narkotyków to nawet nie idiotyzm - to skrajnie niebezpieczny dla bezpieczeństwa Polski proceder...
kot
kot 12.08.2021, 15:54
"Uzależnienie sojuszniczych gwarancji bezpieczeństwa od realizowana interesów amerykańskich firm oznacza koniec art. 5 i de facto NATO" - napisał na Twitterze szef "Wiadomości" Jacek Olechowski. To reakcja na artykuł WP, w którym informowaliśmy, że w najgorszym możliwym scenariuszu przegłosowanie nowelizacji ustawy o KRRiT może prowadzić do zmiany amerykańskich planów wojskowych wobec Polski, tzn. relokacji części wojsk do Rumunii. - To jest po prostu głupie. Oczywiście, że każdy sojusz jest w kontekście politycznym. Gdyby Estonia czy Litwa zaczęły wywłaszczać polskie firmy, to czy bylibyśmy bardziej skłonni do ich obrony, czy mniej? Oczywiście, że mniej. Niech pan Olechowski nie udaje, że tego nie rozumie - komentował wpis Olechowskiego europoseł PO, były szef MSZ Radosław Sikorski w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. - Chcą zostawić Polskę zupełnie samą. Taką suwerenność już mieliśmy - w sierpniu 1939 roku. Wiemy, jak to się skończyło - dodał polityk.
zasłyszane w radio...
zasłyszane w radio... 12.08.2021, 16:18
Postawmy się w sytuacji Amerykanów - wyobraźmy sobie, że polskie firmy są wyrzucane (i wyzywane od narkotykowych zagrażających bezpieczeństwu narodowemu) z Estonii czy Łotwy.
Czy Polacy by tak chętnie angażowali się w obronę tych krajów?
Anty PIS
Anty PIS 12.08.2021, 15:01
Teraz.. żeby dowiedzieć się prawdy... jak za komuny bedziemy słuchać zakłócanej Wolnej Europy.. I po co było walczyć o tą wolną demokratyczną Polskę....
Woronicz jan
Woronicz jan 12.08.2021, 14:03
Kurski najlepszy bo taki nieco nieobrobiony na potylicy
ciemny lud
ciemny lud 12.08.2021, 12:37
W ogóle nie powinien nim zostać.

Pozostałe