Powrót lata. Nawet 28 stopni Celsjusza

  • 06.09.2021, 11:11
  • News4Media
Powrót lata. Nawet 28 stopni Celsjusza iStock
Choć za oknami od kilku dni panuje jesienna aura, lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się poprawy pogody. W niektórych rejonach Polski termometry wskażą 28 st. C. Pojawią się również burze i opady deszczu.

U nas w powiecie przez najbliższe trzy dni będzie w dzień po 23 st. Celsjusza. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo ciepła.

Początek tygodnia chłodniejszy

Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek tygodnia to pierwszy krok do poprawy pogody. Choć na północy możliwe jest nieco większe zachmurzenie, w pozostałych rejonach dzień będzie słoneczny. Temperatura wyniesie do 15 st. C. na północnym wschodzie, ok 19 st. C. w środkowej części kraju i do 23 st. C. na zachodzie. We wtorek zmieni się niewiele. Termometry pokażą wówczas na wschodzie maksymalnie 17 st. C., w centrum ok. 20 st. C. i do 24 st. C. na południowym zachodzie. Istnieje też minimalne prawdopodobieństwo, że na krańcach wschodnich i w rejonach podgórskich, przy gruncie wystąpią przymrozki.

Środa i czwartek przyniosą zmiany

Jak prognozuje IMGW, w środku tygodnia odczujemy znaczną poprawę pogody. Mieszkańcy miejscowości nadmorskich zobaczą na swoich termometrach maksymalnie 20 – 22 st. C., jednak na zachodzie będzie można oczekiwać niemalże letniej temperatury. Tam synoptycy przewidują nawet 27 st. C.

Piątek ciepły i burzowy

Wschodnia część kraju pozostanie w piątek słoneczna. Jedynie mieszkańcy zachodu muszą przygotować parasolki. Tam pojawi się zachmurzenie, które przyniesie burze i opady deszczu. Jednocześnie będzie to najcieplejsze miejsce w całym kraju, ponieważ temperatura wzrośnie nawet do 28 st. C. Nieco chłodniejsza aura utrzyma się nad morzem, gdzie wyniesie maksymalnie 23 st. C.

Weekend po znakiem zmian

Jak przewidują badacze IMGW, sobota z 28 st. C. prognozowana jest dla centralnej części Polski. W pozostałych rejonach będzie stopniowo spadać, aby w niedzielę powrócić do jesiennych wartości. W ostatnim dniu tygodnia mogą pojawić się burze i porywisty wiatr, a termometry w całym kraju wskażą maksymalnie 17 – 22 st. C.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pogodynek
pogodynek 07.09.2021, 05:58
No ciepło, ciepło , nawet w nocy. A tu już są pierwsze prognozy na zimę w Polsce. I to wiąże się z globalna zmianą klimatu.
Amerykańska NOAA opublikowała pierwsze prognozy długoterminowe już na zimę. Grudzień może być chłodniejszy niż poprzednie, co wiąże się ze zjawiskiem La Nina.
Z prognoz długoterminowych służb amerykańskich wynika, że choć możemy liczyć na cieplejsze tygodnie, to do Polski spływać będą arktyczne masy powietrza. To oznacza, ze w grudniu nie zabraknie śniegu i mrozu.
no
no 06.09.2021, 20:05
Faktycznie w miarę ciepło i przyjemnie.
Okoń
Okoń 06.09.2021, 13:06
Idą znowu upały to jak zwykle wynurzą się wszelkiej maści ćpuny i dilerzy
wreszcie
wreszcie 06.09.2021, 11:21
I to jest opymistyczna informacja!

Pozostałe