Wygrali stację do segregacji odpadów. Już korzystają z niej w Jedynce

  • 27.09.2021, 18:30
  • Źródło: SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie
Wygrali stację do segregacji odpadów. Już korzystają z niej w Jedynce Fot. SP nr 1 w Gryfinie
W Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie pojawiła się już stacja edukacyjna do segregacji odpadów, którą placówka wygrała w ramach ogólnopolskiego konkursu "Lekcja Nieśmiecenia". -Z pierwszych relacji wynika, że bardzo podoba się ona uczniom, a niektórzy nauczyciele już zaczęli ją wykorzystywać do edukowania dotyczącego segregacji śmieci czy recyklingowi - informuje gryfińska Jedynka.
Stacja edukacyjna do segregacji odpadów składa się z 7 dużych pojemników, zgniatarki do plastikowych butelek oraz puszek oraz tablic edukacyjnych dotyczących  segregacji odpadów.
 
Stacja pojawiła się w SP nr 1 w Gryfinie w czwartek 23 września 2021 r. i od razu zrobiła furorę – jej estetyka i przeznaczenie bardzo spodobały się uczniom, a niektórzy nauczyciele już zaczęli ją wykorzystywać pod względem edukacyjnym do lekcji poświęconych segregacji śmieci czy recyklingowi.
 
- Konkurs „Lekcja Nieśmiecenia” polegał początkowo na głosowaniu przez internautów na daną szkołę. Te placówki, na które oddano najwięcej głosów, miały zostać nagrodzone właśnie stacjami edukacyjnymi do segregacji odpadów. W tej części konkursu zachęcaliśmy do codziennego, systematycznego głosowania. Za pomoc i cenne wsparcie ogromnie dziękujemy lokalnym mediom gryfińskim oraz wszystkim osobom, jak i instytucjom, które przypominały i zachęcały do głosowania na gryfińską Jedynkę - informuje społeczność szkolna.
 
W trakcie trwania konkursu jednak zmieniono zasady. Według zmian o przyznaniu nagród miało zadecydować jury na podstawie przygotowanych przez szkoły zbioru pomysłów do edukacyjnego wykorzystania takiej stacji do segregacji odpadów. Jedynka przygotowała niedługie, acz treściwe propozycje związane z wykorzystaniem wielu zmysłów w edukowaniu i udało się - znalazła się w gronie 20 szkół, do których trafiła nagroda główna.
 
Źródło: SP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Gryfinie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alcia
Alcia 28.09.2021, 11:37
Oby więcej takich informacji. Dobrze się dzieje w SP1!
Natka
Natka 27.09.2021, 23:20
Brawa dla szkoły za zgłoszenie do konkursu i oczywiście dla głosujących :)
Ben
Ben 27.09.2021, 19:26
Aktywność się opłaciła.

Pozostałe