Do manifestacji w obronie wolnych mediów w Polsce przyłącza się nasz region

  • 19.12.2021, 19:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Do manifestacji w obronie wolnych mediów w Polsce przyłącza się nasz region Fot. Olgierd Geblewicz
W wielu miejscowościach w całym kraju dzisiaj 19 grudnia 2021 r. odbywają się protesty w obronie wonych mediów w Polsce. Także w Szczecinie na placu Adamowicza o godz. 19 zebrał się tłum ludzi.

Protestujący z flagami Polski i Unii Europejskiej skanduj hasła: Wolne media! Wolni ludzie! Wolna Polska! Chcemy weta!

- Nie chodzi o taką, czy inną telewizję. Chodzi o fundament demokracji, jaką jest wolność słowa. Chodzi o brak cenzury. Cenzury, którą PiS chce tak naprawdę znów wprowadzić. Chodzi o tych, którzy w imieniu społeczeństwa sprawują funkcje kontrolne - wolne media. Bez wolnych mediów nie będziemy wiedzieli o kulisach afer Mejzy, Szydło, o bezprawiu i niesprawiedliwości, o korupcji i działaniu na szkodę Polski. To, co dzieje się z TVN może stać się w sprawie każdego z nas. Dziś PiS uchwala prawo, które de facto pozbawia własności amerykańskich, jutro może uchwalić dowolne prawo, które pozbawi majątku, wynagrodzenia, jakiejś części praw, każdego z nas. Dziś nikt nie może powiedzieć, że go to nie dotyczy. Dotyczy. Pamiętajmy wreszcie, że PiS w dramatyczny sposób podkopuje zaufanie do Polski, do robienia tu biznesu. Jeszcze niedawno zabiegaliśmy o zagraniczne inwestycje w Polsce. Dziś pokazujemy, że jesteśmy kompletnie niewiarygodni. Zmuszenie zagranicznych właścicieli do odsprzedaży swojego biznesu to nic innego, jak nacjonalizacja za odszkodowaniem. Przeraża mnie, że PiS zrobi wszystko by utrzymać się przy władzy, nie licząc się z żadnymi kosztami. W trudnym dla Polski momencie idziemy na wojnę (dyplomatyczną, biznesową) z Ameryką, która jest gwarantem naszego bezpieczeństwa i ładu w Europie. Głupie to i krótkowzroczne. Niestety, za to, co robi PiS, zapłaci Polska - mówi Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP.

Manifestacje organizowane są w związku z piątkowym przegłosowaniem przez większość w Sejmie nowelizacji ustawy medialnej. "Lex TVN" trafić ma teraz na biurko prezydenta.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Świeczka
Świeczka 21.12.2021, 10:32
Niech Dugoborski postawo krzyż tvnowi
cha cha cha
cha cha cha 21.12.2021, 10:58
On jest specjalistą od stawiania pomników na cmentarzu.
fakty po faktach
fakty po faktach 21.12.2021, 11:59
Wygląda jakby Długoborski na starość zdewociał.
Podobno już ochrzczony
Podobno już ochrzczony 22.12.2021, 01:53
Ustawia się do drugiego życia a te 30 000(?)-czy coś koło tego -w PUK za stawianie krzyży piechotą nie chodzi. Na krzyż na pewno starczy.
nieJa
nieJa 22.12.2021, 04:44
zapyziałe trole .tu nie chodzi o Długoborskiego tylko o lex TVN.Metoda PISu .niewygodny temat to jakaś bezsensowna wrzutka albo "bo oni"To już nie łapie ludzi!
kalendarz
kalendarz 20.12.2021, 23:00
Jeszcze 21 dni na biurku prezydenta.
sądzę
sądzę 21.12.2021, 10:54
Wcześniej odda kolezace kaczyńskiego - Przyłębskiej.
Jaja
Jaja 20.12.2021, 22:32
Komuniści i ich dzieci protestują za wolnymi mediami. Fachowcy w tej dziedzinie :-)
Głos ludu
Głos ludu 20.12.2021, 22:30
Wolne Polskie madia! Wolne media z Polskim kapitałem! Nie Niemiecki RMF, Francuska Zetka, Amerykańskie TVN. Polskie, bo to Polska. W przytoczonych krajach, przytłaczając większość mediów jest narodowa. To są światowe standardy. Poczytajcie na internecie, jakie protesty były w Niemczech, gdy Amerykanie chcieli przejąć jeden z ich dzienników. I im nie pozwolono.
Co z tą Polską.
Co z tą Polską. 20.12.2021, 19:48
Gdyby nie wolne media nigdy byśmy się nie dowiedzieli.... o pefofilii w Kościele, o imperium Rydzyka, o aferze Mejzy, Obajtka, i dziesiątjach innych przekrętów PiS.
O kłamstwach w sprawie wypadku Szydlo, o przekrętach na miliony z działkami Morawieckiego,... lista długa. .. Komunę już mieliśmy ale ta jest gorsza.
potwierdzam
potwierdzam 20.12.2021, 23:01
To prawda!
Może ktoś widział
Może ktoś widział 20.12.2021, 12:39
Trochę z innej beczki , poszukiwana suczka Maja , zaginęła na ulicy Andersa w Gryfinie , więcej info na stronie Kojca Gryfińskiego
kociarz
kociarz 21.12.2021, 10:35
U Gucia daje.
Wolność.
Wolność. 20.12.2021, 11:42
przy szparagach albo zmywaku zaczniesz myśleć ale będzie za późno.
do pogardliwca
do pogardliwca 20.12.2021, 13:10
Pogardzasz pracą fizyczną? Ale szparagi żresz i do knajpy chodzisz? W Polsce też pracują w rolnctwie i gastronomii.
nieJa
nieJa 20.12.2021, 12:55
quo vadis PIS?z niemcami na noże ,szwecja ma nas w d,...Rosja wróg śmiertelny .rezuny tylko czekają,słowacy nie chcą z nami handlować (vide drób) czech to już rozpacz.amerykanom gramy na nosie.pisuary opamiętajcie się
ano tak
ano tak 20.12.2021, 14:49
Rzymska zasada "qui bono" czyja korzyść. Patrząc na kraje, które wymieniłeś, najbardziej cieszy się z tego Rosja. No i widać, "quo vadis" PiS...
Jaroslaw
Jaroslaw 20.12.2021, 07:02
Ani kroku wstecz
ironia historii
ironia historii 20.12.2021, 13:10
Stanęliśmy nad przepaścią i poszliśmy krok dalej - rzekł kiedyś jeden z PZPR...
Student 1981
Student 1981 20.12.2021, 01:52
Apokalipsa now.
Punkt oporu spod pierzyny
Punkt oporu spod pierzyny 20.12.2021, 01:49
Wyrwij murom zęby krat
zerwij kajdany połam bat
a mury runą runą runą
i pogrzebią Kaczyńskiego świat
ORDO AB CHAOS  TAKI TAM  AJWAJ    PRZYGŁUP JAK MÓWIĄ  HA HA AH
ORDO AB CHAOS TAKI TAM AJWAJ PRZYGŁUP JAK MÓWIĄ HA HA AH 19.12.2021, 23:40
ZROBIĘ WAM KRÓTKI WYKŁAD Z REPUBLIKI PLATONA HA AH AH samostanowienie o sobie to podstawa tej jak że marnej egzystecjii na tym pozal się boże łez padole ha ha ah w ty k*** w jakim żyjemy nie ma ani samo egzystencjii a tym bardziej samosatanowienia ha ha ah to jakaś ki*** pomieszna z covidem 19 do kwadratu ***owej egzystęcji ha ha ah o ile te N SYF MOŻNA NAZWAĆ PRAWDZIWYM ZYCIEM HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 19.12.2021, 23:25
niestety sauron ma rację platon powiedział nie ma takiej rzeczy i słowa na świecie kto juz kiedyś nie zrobił i nie wypowiedział ha ah ah I WIERZCIE MI PLATON SIĘ NIE MYLIŁ HA AH AH ZIEMIA JEST PLASKA HA HA AH
Juras
Juras 19.12.2021, 23:06
Wolność ! Kocham i rozumim
Wolności oddać nie umiem.
suprise
suprise 19.12.2021, 22:56
To się pewno PiS zdziwił, że takie duże manifestacje. myślał.m ze w niedziele przed świętami nikt nie przyjdzie. A tu zonk!
bronisz
bronisz 19.12.2021, 22:33
Dwa mocne cytaty:
1).Jestem przekonany, że pan prezydent będzie już niedługo potrzebował TVN-u, bo prezes Kaczyński nie wpuści go do TVP - przekazał ze sceny przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Jakub Karyś z Komitetu Obrony Demokracji.

2).W imieniu was, obywateli, musimy wywierać presję na opozycję demokratyczną, aby nie zmarnowała tej ostatniej, niepowtarzalnej szansy, żeby stworzyć jeden demokratyczny blok - oświadczył ze sceny Jarosław Kurski, wicenaczelny "Gazety Wyborczej".
Sauron
Sauron 19.12.2021, 22:22
Chichot historii. Czarzasty mówi o „naszej i waszej wolności”… Polacy to w dużej części idioci.
Aras
Aras 19.12.2021, 22:39
Nie jesteś sraulonie zbyt srogi dla siebie?
wróbel
wróbel 19.12.2021, 22:48
do Aras: Rzeczywiscie ten troll obcych służb to skończony idiota.
hurra
hurra 19.12.2021, 22:21
Już ok. 2 miliony podpisów pojawiło się pod apelem w obronie TVN.
ZGR
ZGR 19.12.2021, 22:16
Pieczyńską widzę a gdzie pazik, zwolinski, trzepacz, czy suseł?

Z PiS em
Z PiS em 20.12.2021, 06:46
A gdzie szef powiatowej lewicy ?
skrót
skrót 19.12.2021, 22:16
Mnie sie podobało co powiedział Trzaskowski: W momencie, gdy niszczony jest samorząd, gdy niszczona jest edukacja, próbuje się niszczyć wolne media. Tu nie chodzi o jedną stację. Tu chodzi o to, że z jednej strony mamy propagandę za miliardy, a z drugiej są niszczone wszystkie wolne media. A za chwilę cenzura internetu i próba wygaszania wszystkich źródeł informacji - dodaje Trzaskowski.

Sauron
Sauron 19.12.2021, 22:16
Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia w tedy jedynym argumentem jest agresja i wulgarny język ordynarne epitety. Tak jest na każdej demonstracji przeciwko PiSowi. Ci ludzie to banda ulicznych analfabetów.
....
.... 20.12.2021, 13:21
To tak o sobie tu napisałeś. No cóż marność nad marnością i potem to już nic..
wróbel
wróbel 19.12.2021, 22:53
Ładnie się scharakteryzowałeś trollu Sauronie.
Tymek
Tymek 19.12.2021, 22:27
Coś ty taki wszczekany dzisiaj. Szkoda, że nie w artykule gigantyczne podwyżki.

Pozostałe