Weto prezydenta

  • 27.12.2021, 12:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Weto prezydenta
Z ostatnej chwili: Prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę lex TVN. Prezydent poinformował o tym w poniedziałek 27 grudnia 2021 r. tuż po południu.

-Uważam, że ograniczenie możliwości posiadania udziałów w podmiotach medialnych, jeśli chodzi o kapitał zagraniczny, jest sensownym rozwiązaniem. To kwestia bezpieczeństwa i interesów kraju. Ale takie rozwiązania powinny być wprowadzone na przyszłość. Dla tych, którzy dopiero po wejściu przepisów w życie będą chcieli zainwestować. Gdyby ta ustawa zaczęła obowiązywać, mielibyśmy kolejny spór z firmą, która czułaby się poszkodowana. To oznaczałoby niemałe koszty dla Polski. W grę wchodzą miliardy dolarów. Wartość sprawy jest ogromna. Jeżeli zawarliśmy umowę, trzeba ją dotrzymać. Jeśli my tego nie będziemy robić, to inni też nie będą ich dotrzymywali. My jesteśmy honorowym państwem. Jak się umawiamy, to tego przestrzegamy. Martwię się, że granice kulturalnego sporu czasami zostają przekroczone. To dla mnie przykre. Ale nie mam wątpliwości, że jako prezydent muszę się wznieść ponad tę sprawę i ocenić zdroworozsądkowo. I tak na to patrzę. Większość obywateli nie chce więcej sporów i moim zadaniem jest działać tak, by tych sporów uniknąć. Stąd taka decyzja. Odmawiam podpisania nowelizacji i kieruję ją do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Wetuję ją - stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Do decyzji prezydenta odniósł się mecenas Mikołaj Sowiński, pełnomocnik TVN Grupa Discovery:

-Trudno powiedzieć inaczej, niż że po prostu się cieszymy. Ta ustawa byłaby niezgodna z konstytucją, naruszałaby umowy międzynarodowe. Podzielam właściwie wszystkie argumenty, które podał prezydent. Mamy nadzieję, że to weto da impuls KRRiT do tego, by jak najszybciej dokończyć postępowanie koncesyjne dla TVN 7 - skomentował mecenas Sowiński.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lol
lol 28.12.2021, 00:25
A miała być dekomunizacja, sprawiedliwe sądy, aneks raportu i co?
nieJa
nieJa 28.12.2021, 03:36
i znowu lewacy zmusili Pana Prezydenta do zawetowania ustawy .nie będzie nam imperialista amerykański zaśmiecał polski narodowy eter
cyk cyk cyk
cyk cyk cyk 27.12.2021, 23:08
Hasło PiS ratuj się kto może!! Teraz to już wszystko jasne, nawet pan Prezydent zrozumiał że wszystko czego dotknie się pis" "śmierdzi" " tylko takie osoby jak Mejza i inne zakały liczą na cud. Ale zegar rozliczeń już ruszył.
LUX
LUX 27.12.2021, 23:04
WNIOSEK JEDEN WYBORY W MARCU -ONI TEJ WŁADZY TAK ŁATWO NIE ODDADZĄ WIEDZĄ CZYM TO IM GROZI. SZYKUJMY SIĘ NA STAN WYJĄTKOWY TAK DOBRZE PRZYGOTOWYWANY.
???
??? 27.12.2021, 19:09
Prezydent powiedział to, co mówili wszyscy poza pisowskimi trollami - bo nawet część pisowców mówiło o niezgodności z prawem...
Ciekawe, czy teraz trolle powiedzą, że prezydent kłamie, czy jest agentem?
Jakimi obelgami obrzucano tych, którzy przytaczali te same argumenty?
To jak teraz?
szczypionka w partii
szczypionka w partii 27.12.2021, 17:14
W rozmowie z Interią Jarosław Kaczyński przyznał, że w klubie PiS są antyszczepionkowcy. - Jestem zwolennikiem tego, by pójść na całość, biorąc nawet ryzyka polityczne i osobiste - podkreślił, pytany o walkę z COVID-19. - Nie wiem jak pan prezes, ale ja nie znam żadnych antyszczepionkowców w klubie PiS - komentuje posłanka Anna Maria Siarkowska, znana przeciwniczka przymusowych szczepień na koronawirusa.
to taka choroba chyba?
to taka choroba chyba? 27.12.2021, 18:11
pani siarkowska po prostu nie zna sama siebie w takim razie...
MORDECHAJ  GUMOFILTZ  KALOSZER
MORDECHAJ GUMOFILTZ KALOSZER 27.12.2021, 16:46
PONOĆ MUCHA Z PGR-U MU DORADZIŁA HA AH AH
Brej Za
Brej Za 27.12.2021, 16:20
Najlepiej nie mieć telefonu ... stara zasada mówi...
1. Nie myśl! A jeśli już pomyślałeś, to
2. Nie mów! A jeśli już powiedziałeś, to
3. Nie pisz! A jeśli już napisałeś, to
4. Nie podpisuj! A jeśli już podpisałeś, to się nie dziw... ...
tak czy nie
tak czy nie 27.12.2021, 16:17
W partii prawdopodobnie już wiedzą, że już nic więcej niż dożywocie za obalenie porządku konstytucyjnego z art. 127 KK im nie grozi. I tak mają przekichane - to może myślą, że przy zagrożeniu dożywociem za zamach stanu już ileś lat za nielegalne podsłuchy to nie szkopuł?
czytam
czytam 27.12.2021, 15:23
Czy to oznacza, że obóz PiS nie będzie chciał wrócić do regulacji na rynku medialnym jeszcze w tej kadencji?

- Chyba przez jakiś czas już nie, bo prezydent wyraźnie wskazał, że potrzebna jest bardzo silna większość dla poparcia takiego rozwiązania. To wydaje się nie do osiągnięcia. A wskazane naruszenia nakazują z wątpliwością patrzeć na taki rozwój wydarzeń, ale oczywiście nie zamyka to takiej możliwości w bardziej odległej przyszłości - ocenił medioznawca.

Prof. Kowalski zauważył również, że choć Andrzej Duda mówił, że w przyszłości ograniczenia kapitałowe w mediach są konieczne, to jednak była to deklaracja bez konkretów. - I bez możliwości uchwalenia takiego prawa. To wydaje się nieprawdopodobne, bo opozycja nie poprze takiej ustawy - powiedział eksper
długopis
długopis 27.12.2021, 14:36
Wreszcie okazało się że jest Mężczyzną, a nie Posługaczem i Zakładnikiem, Polskiej Zjednoczonej Prawicy Rzeczypospolitej (PZPR).
załamana
załamana 27.12.2021, 14:34
Walka o wolne media jak za komuny. Kto nami rządzi?
Spokojnie
Spokojnie 27.12.2021, 14:13
To nie kapitulacja, to porzucenie broni i ucieczka z pola walki, to dezercja, zdrada. Każdy wie czym jest stacja TVN - to wewnętrzny wróg Polski, może gorszy niż zewnętrzny. To stacja, która doprowadziła do niebywałego podziału rodzin, całego narodu. To dzięki tej stacji z połową mojej rodziny nie mogę się dogadać. Właściwie nie rozmawiamy z sobą. Większość Polaków jest omotana ich propagandą antypolską.
do sraulona prymitywa
do sraulona prymitywa 27.12.2021, 17:17
sraulon, ty prymitywie - od kiedy ty tak obrażasz prezydenta RP? Przekaz oficera prowadzącego obcych służb?
Myśl jak masz czym
Myśl jak masz czym 27.12.2021, 15:06
TVn winny że z rodziną nie możesz się dogadać..?? HAHA A co nie chcą poddać się twojemu i TVPis rezimowi..? Gratuluję inteligentnej rodziny .Ku przypomnieniu.. .Podział rodzin i Polaków nastąpił odkąd PIS dorwał się do władzy.
Sauron
Sauron 27.12.2021, 14:05
Sprawa jest jasna albo TVN działa zgodnie z prawem abp nie. Jezeli tego nie potraficie rozstrzygnąć to dajcie ludziom spokój. Gdyby zwykły Kowalski miał taka działalność jak TVN to dawno by siedział.
Lop
Lop 28.12.2021, 07:06
I tu masz rację ,,małego burka'', który ukazywałby złodziejstwo partyjne dawo by siedział. Niestety tvn jako najwieksza popularnością stacja przede wszystkim informacyjna nie pozwili sobie żeby taki burek jak kaczor miał jakiś tam wplyw.
sraulon, ty prymitywie - a ustawa dla każdego "Kowalskiego"…
sraulon, ty prymitywie - a ustawa dla każdego "Kowalskiego" będzie inna? 27.12.2021, 17:21
ej sraulon prymitywie - teraz Obajtka wyzywasz? Przecież nikt nie zarzuca działań bezprawnych - ŻEBY ŁAMAĆ PRAWO, TRZEBA BYŁOBY WYKAZAĆ OBECNIE OBOWIĄZUJĄCE NIEZGODNOŚCI...
A nie wymyślać ustawę pod jednego przedsiębiorcę i działać wstecz...
pegaz
pegaz 27.12.2021, 14:33
No i będziecie siedzieć Sauron.
Sauron
Sauron 27.12.2021, 14:04
Nie widzimy powodów, dla których w Polsce miałoby obowiązywać inne prawo w tym zakresie kapitału w mediach niż w innych krajach europejskich. Odmawianie Polsce prawa, które bez problemu działa w innych państwach Unii, jest nie do przyjęcia
sraulon, ty prymitywie - ogarnij się
sraulon, ty prymitywie - ogarnij się 27.12.2021, 17:22
sraulon, ty prymitywie - przecież prezydent powiedział, że ten lex tvn jest niezgodny z polskim prawem - to co ty pitolisz jak nakręcony?
Polka
Polka 27.12.2021, 13:56
Mozna ,Mozna!!!!🤗🥰DZIEKI Panie Prezydencie !!!!🇪🇺🇵🇱🇩🇪Tylko jak poznalam pisorow ,to Oni nie „popuszcza „!!!!🤔🥴Apeluje do Pracownikow Dolnej Odry,bo to WY Jestescie zacietrzewieni i bronicie pisiorow ,napiszcie petycje do Waszego prezesunia ,moze Troche ustapi!!!!😳🙏🏼🥴🤔🤭DZIEKI W MOIM i WSZYSTKICH ANTYPISOWCOW!!!!💐❤️❤️❤️❤️💐💐💐💐
Knagulec
Knagulec 27.12.2021, 16:41
Tępa pała
Weto
Weto 27.12.2021, 15:30
(...)
Przyjmij jeden nick Nowy Nick i tak dalej...
Komentarz usunięty
admin2
Niestety
Niestety 27.12.2021, 13:50
21wiek. Europa. Wstyd zeby walczyc o tak oczywiste rzeczy jak wolne media.. Komuna nie demokracja .
Wniosek
Wniosek 27.12.2021, 13:42
W państwie demokratycznym wolne media to normalność. . Chyba,że jest to tzw. demokracja po PISiemu. i istnieje tylko PISia TVP prawda.
Nowy nick
Nowy nick 27.12.2021, 15:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Nowy nick
Nowy nick 27.12.2021, 14:44
Ale nie 75 procent obcego kapitału, lewaku pokaż państwo co ma 75 procent obcego kapitału?
do trolla
do trolla 27.12.2021, 16:02
Idioto Nowy Nicku rodem z Moskwy, tu nie o ilość kapitału chodzi.
taka prawda
taka prawda 27.12.2021, 17:24
W Moskwie i Pekinie już załatwili sprawę mediów niezależnych od władzy...
DA VID ZA SLAV  HA HA AH KABARET
DA VID ZA SLAV HA HA AH KABARET 27.12.2021, 13:17
TEATRZYK DLA GOI HA HA AH A NIECH BY SPRÓBOWAŁ NIE ZAWETOWAĆ HA HA AH
Berbeć
Berbeć 27.12.2021, 13:11
Gdyby nie presja społeczeństrwa tp marionetka by podpisał wszystko co mu podsuną pod łapska.
prawy i sprawiedliwy
prawy i sprawiedliwy 27.12.2021, 12:51
To jedyna decyzja jaką mógł podjąć, ponieważ ustawa naruszała wiele przepisów i Konstytucje.

Pozostałe