Nauczyciel pozywa posłankę PiS. W tle protesty Strajku Kobiet

  • 06.05.2022, 12:40
  • News4media
Nauczyciel pozywa posłankę PiS. W tle protesty Strajku Kobiet Silar Wikipedia
Michał Sporoń, nauczyciel języka polskiego, zdecydował się wytoczyć proces cywilny Barbarze Dziuk. W jego ocenia posłanka swoimi działaniami naraziła go na utratę zaufania.

Sprawa zaczęła się właściwie nie w Tarnowskich Górach, gdzie Sporoń naucza w II LO im. Stanisława Staszica, ale w Warszawie. 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jedna z przesłanek umożliwiających przerwanie ciąży jest niezgodna z polską ustawą zasadniczą. Chodzi o punkt mówiący o możliwości aborcji w przypadku, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo choroby nieuleczalnej.

Zaraz potem rozpoczęły się w Polsce masowe protesty uliczne, które organizował Strajk Kobiet. W wielu miastach przez długie tygodnie odbywały się manifestacje, marsze i pikiety. Przychodziły na nie nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Jednym z nich był Michał Sporoń.

Tu trzeba zaznaczyć, że nauczyciel jest także powiatowym radnym w Tarnowskich Górach, a jedna z manifestacji odbyła się pod biurem poselskim polityczki PiS Barbary Dziuk.

„Agresja tłumu, wulgaryzm i podpalanie zniczy przy głównym wejściu do mojego biura mogło doprowadzić do tragedii. Jest niedopuszczalne, że do takich akcji nauczyciele wykorzystują nieświadomą młodzież i również do nienawiści w stosunku do funkcjonariusza publicznego. Taką postawę należy napiętnować i potraktować z najwyższym wyciągnięciem konsekwencji prawnych” – tak posłanka napisała w skardze skierowanej do kuratorium oświaty. Chciała ukarania Sporonia. Groziło mu nawet wydalenie z zawodu. Posłanka skierowała także sprawę do prokuratury.

Nauczyciel nie został jednak ukarany i teraz przechodzi do kontrofensywy. Zamierza pozwać w procesie cywilnym posłankę. Nauczyciel-radny uważa, że działania Dziuk naraziły go na utratę zaufania. Chodzi o to, że posłanka oskarażała pedagoga m.in. o zachęcanie młodzieży do udziału w protestach Strajku Kobiet.

– To pomówienie, które doprowadziło do utraty dobrego wizerunku jako nauczyciela i osoby społecznej, czyli radnego powiatu tarnogórskiego – mówi dziś Sporoń.

Barbara Dziuk nie odniosła się do sprawy.

 

 

News4media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

*** nia w 39
*** nia w 39 06.05.2022, 21:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kot RA  DEMENES  HA AH AH
kot RA DEMENES HA AH AH 06.05.2022, 19:48
światem rzadzą kobiety jak jarek kaczyński ah ah ah https://youtu.be/BR0MhsCwC_o
Do roboty nieroby !!!
Do roboty nieroby !!! 06.05.2022, 17:40
Tzw. nauczycielu ------A !!! która to rocznica jak Uczyciele PRZESZKADZALI zdającym egzamin MATURALNY ???
nierobie - ty w życiu nie pracowałeś!!!
nierobie - ty w życiu nie pracowałeś!!! 06.05.2022, 21:59
jełopku - a ty strajkujesz wtedy, jak jesteś na urlopie, czy jak jesteś w pracy? A kolejarze strajkują PO pracy? A górnicy w wolne soboty i niedziele?
nieJa
nieJa 07.05.2022, 13:11
o cho wychylił się "jełopek".a przecież polska języka jest taka piękna "jełopku"
oj jełopku "nieja"
oj jełopku "nieja" 07.05.2022, 15:37
jełopku - faktycznie "nieja" dla ciebie "polska język, trudna język" - słowa ci tłumacz nie tłumaczy? che che
nic dziwnego
nic dziwnego 07.05.2022, 00:21
jak troll używa rusycyzmów to oznacza, że kremlowski albo pisowski - w sumie zważywszy na przyjaciół pisu - Orbana, LePen i plany sprzedaży Lotosu węgiersko-rosyjskim korporacjom....
blekot
blekot 07.05.2022, 13:00
Jeden pies.
Sauron
Sauron 06.05.2022, 14:20
Ja tam kobiet nie widziałem to zwykle *** i ***
Fakt
Fakt 06.05.2022, 21:19
Logiczne Srauron że ty nigdy kobiety nie widziałeś..Jeszcze się taka nie urodziła która by cię zechciała....I nie bez powodu...
...nick..
...nick.. 07.05.2022, 14:07
Pilnuj swoich zmiennikow za kase
ale wpadka rosyjskiego trolla
ale wpadka rosyjskiego trolla 07.05.2022, 15:18
Nick broni Saurona? Bezinteresownie? A moze to ten sam troll tylko zapomniał zmienić nicku?
srulon ty prymitywie kremlowski
srulon ty prymitywie kremlowski 06.05.2022, 18:42
Prymitywie kremlowski - tak patriarcha moskiewski wysyłał "na krucjatę" ruskich sołdatów na wojnę do Ukrainy...
ryba
ryba 06.05.2022, 16:00
dobrze by było aby moderator zrobił z tym porządek- ja wiem że traktujesz tu wszystkich jak idiotów, ale my nie jesteśmy wyborcami wiadomo jakiej partii ani odbiorcami wiadomo jakiej TV
oni jeszcze strzelają i gwałcąą
oni jeszcze strzelają i gwałcąą 06.05.2022, 22:49
Ale jak to zrobi to się do ich upodobni.
urna
urna 06.05.2022, 14:11
Będą wybory to ich się wszystkich pozwie.
ciekawe czy opublikuja :)
ciekawe czy opublikuja :) 06.05.2022, 13:52
sral pies ta polityke. wszyscy sa siebie warci... a co do moja pisda moja sprawa to szkoda ze taka retoryka nie byla moje pluca moja sprawa co do noszenia szmat na pysku. niby tacy wszyscy waleczni a jak Pan tupnie to wykonujecie polecenia jak kundle :) wiec te prostety w kazda strone mozna sobie wsadzic w du... bo i tak chodzimy na smyczy jak psy politykow. nakazy zakazy i ch... wie co jeszcze.
trzeba było szmaty nie zakładać...
trzeba było szmaty nie zakładać... 06.05.2022, 18:44
trzeba było zmieniać i prać, a nie nosić całą pandemię jednej - nie nazywałbyś tego na twojej mordzie SZMATĄ...
Chory kraj
Chory kraj 06.05.2022, 13:38
Wiele zgwałconych kobiet z Ukrainy rezygnuje z ucieczki do Polski. Powodem jest ich strach, że nie będą mogły przerwać ciąży po gwałcie albo będą musiały udowadniać, że były
zgwałcone,żeby móc zrobić aborcję.

Pisopatologiczne prawo w praktyce
...nick...
...nick... 06.05.2022, 15:39
Mają wolną drogę do Holandii tam skrobia na ulicy
Europa.
Europa. 06.05.2022, 21:23
Bo Holandia i nie tylko .. to nie PiS Kato ciemnogród..A kobieta tam ma prawa .
srulon, ty kremlowski prymitywie...
srulon, ty kremlowski prymitywie... 06.05.2022, 18:45
srulon po każdym nickiem prymitywny troll moskiewski - wasz patriarcha wam to powiedział, że na "zgniłym zachodzie" taka "sodoma i gomora"?
do *** moskiewskiego nicka
do *** moskiewskiego nicka 06.05.2022, 15:44
A mózgu ci czasami nie wyskrobali?
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 06.05.2022, 13:27
GDZIE POSŁANKA KOTULA W WARSZAWIE GWAŁCĄ HA HA AH STRACH JECHAĆ UB EREM HA AH AH
ops
ops 07.05.2022, 07:18
zawiesza buciki...
Szkoda słów
Szkoda słów 06.05.2022, 13:21
Krystyna Pawłowicz, sędzia 'TK' na TT: Osobiście chciałabym, by ta cała unia [europejska] zniknęła z powierzchni ziemi.

To na wypadek, gdyby ktoś jeszcze wierzył w to, że PiSowi z UE po drodze. Po drodze owszem, ale jedynie do bankomatu.
chech
chech 06.05.2022, 18:46
pannie Pawłowicz najlepiej byloby w Moskwie...
ryba
ryba 06.05.2022, 16:05
wystarczy popatrzeć na ekipę w parlamencie europejskim. Jak patrzę na to to naprawdę zaczynam się wstydzić. Jaki ,Brudziński Kempa- to jakaś masakra.
8 REBE
8 REBE 06.05.2022, 13:13
A CO TERAZ Z TYMI PROTESTAMI KOBIET SOROSOWE SREBRNIKI SIĘ SKOŃCZYŁY CZY PISDA HA AH AH KABARET

Pozostałe