Turystyczno-integracyjną imprezę na leśnej polanie zorganizowali z mrówką Matyldą [FOTO]

  • 20.05.2022, 04:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Turystyczno-integracyjną imprezę na leśnej polanie zorganizowali z mrówką… Fot. ZS Nowe Czarnowo
W Zespole Szkół w Nowym Czarnowie 19 maja 2022 r. odbyła się szósta edycja imprezy turystyczno-integracyjnej ”Leśna Polana”. Tegoroczną patronką i symbolem imprezy została mrówka Matylda.
Organizatorami imprezy były Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Most” w Nowym Czarnowie wespół z Zespołem Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie. Impreza wspomagana była również w sposób organizacyjny i terenowy przez Dom Pomocy Społecznej w Nowym Czarnowie.
 
Na Leśną Polanę przybyły dzieci, młodzież i dorośli z Chojny, Morynia, Bań, Gardna, Gryfina i Nowego Czarnowa. Byli także rodzice uczniów oraz absolwenci naszej szkoły.
 
Wśród zaproszonych gości mieliśmy zaszczyt powitać burmistrza Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryna, komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej Sławomira Michalskiego, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Elżbietę Lorenowicz-Bień, przedstawicieli władz DPS w Nowym Czarnowie Danutę Baczul i Ewę Świderek, wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Most” Koło nr 1 w Gryfinie Marzenę Rengiewicz oraz przedstawiciela Rady Rodziców Edytę Molasy-Malinowską.
 
W ramach tegorocznej imprezy zorganizowano marsz na orientację, którego celem było pokonanie pieszo danej trasy i odnalezienie w terenie punktów kontrolnych oznaczonych na mapie. Równolegle odbył się „Pogodny spacer”, gdzie uczestnicy pokonali wyznaczoną trasę i wykonali proste zadania na stanowiskach ustawionych przez organizatora.
 
Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z elementem logo imprezy.
 
Atrakcją dla uczestników było spotkanie ze strażakami Zakładowej Służby Ratowniczej Elektrowni Dolna Odra, możliwość wejścia do samochodu i użycie prawdziwego węża strażackiego.
 
Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na przepyszną grochówkę, słodką drożdżówkę i kiełbaskę z grilla.
Był także dmuchaniec dla tych, którzy lubią odpoczywać aktywnie.
 
Podsumowaniem imprezy było wręczenie przez dyrektor Elżbietę Dawidowicz i wicedyrektora Jerzego Surdackiego każdemu uczestnikowi pamiątkowego medalu z tegorocznym logo imprezy – mrówką Matyldą oraz dyplomu uczestnictwa dla każdej drużyny.
 
Celem „Leśnej Polany” było propagowanie różnych form turystyki wśród osób z niepełnosprawnościami, aktywnego i atrakcyjnego spędzania czasu oraz promocji placówki zajmującej się edukacją i wychowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udało się osiągnąć cele, dzięki dofinansowaniu ze środków finansowych Powiatu Gryfińskiego, Stowarzyszenia „Most” w Nowym Czarnowie, Domu Pomocy w Nowym Czarnowie oraz Rady Rodziców ZSS w Nowym Czarnowie.
Serdecznie dziękujemy sponsorowi Intermarche w Gryfinie. Dziękujemy również wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie.
 
Do zobaczenia za rok!
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (197)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 20.05.2022, 05:40
Ale zdjęć! Super widać że dzieciaki zadowolone.
nieJa
nieJa 20.05.2022, 16:17
poraz nty mówię .chwała personelowi z Nowego Czarnowa

Pozostałe