Poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski: Kolorowe kredki symbolem „lewackiej ideologii LGBT”

  • 28.06.2022, 15:30
  • News4Media
Poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski: Kolorowe kredki symbolem „lewackiej… screen / Twiitter Beata Maciejewska, Posłanka Lewicy Janusz Kowalski, Beata Maciejewska
Kredki i kolorowe tornistry szkolne to symbol ideologii LGBT– uważa poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Jarosław Kaczyński też nie gryzł się w język w tej kwestii.

Po paradzie równości, która odbyła się w sobotę w Warszawie, TVP zaprosiła do swojego studia gości, którzy rozmawiali m.in. na temat praw osób reprezentujących mniejszość. Jednym z nich był poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Jego wypowiedź stała się hitem w sieci, ponieważ polityk doszukuje się „lewackiej ideologii LGBT” nawet w... kolorowych kredkach.

– Ona (lewacka ideologia – red.) wchodzi do szkół, wchodzi do przedszkoli, wchodzi w nasze umysły. Ja nawet widzę kolorowe kredki. Wszystko w tych tęczowych barwach: kredki, tornistry dla dzieci – przekonywał.

W studiu telewizyjnym obecna była również Beata Maciejewska, posłanka Lewicy, która na wypowiedź Kowalskiego zareagowała śmiechem.

– W świecie Solidarnej Polski każda kredka powinna być albo czarna, albo biała – skomentowała ironicznie. Nagranie udostępniła również na swoim twitterowym koncie.

[removed][removed]

Kaczyński: Ja bym to badał

W podobnym tonie wypowiadał się w ostatnich dniach również Jarosław Kaczyński. Podczas jednego z wystąpień w Inowrocławiu (a wcześniej w Sochaczewie) odniósł się do poszanowania różnych poglądów i zróżnicowań społecznych. Oczywiście zrobił to we właściwy sobie sposób – obrażając osoby o innych poglądach.

– Musimy także doprowadzić do tego, żeby powróciła prawda, chociaż to może być najtrudniejsze. Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać, bo np. ma lewicowe poglądy i uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć, że do tej pory był mężczyzną, ale teraz jest kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i że należy tego przestrzegać, zwracając się do takiej osoby w formie żeńskiej – mówił.

I dodał: – Można mieć takie poglądy, dziwne co prawda, ja bym to badał, ale można.

Tym słowom towarzyszył głośny śmiech jego partyjnych towarzyszy.

Po wizycie Kaczyńskiego sprawa w prokuraturze

Na miejscu pojawili się nie tylko zwolennicy, ale również przeciwnicy (nie zostali wpuszczeni do środka) partii rządzącej, pomiędzy którymi doszło do kłótni. Doszło także do incydentu, który rozwścieczył prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Policjanci zabezpieczający spotkanie użyli gazu pieprzowego, który skierowali w stronę protestujących tam osób.

– Pomimo wielokrotnie powtarzanych, jasnych i zrozumiałych poleceń wydawanych wobec osób, które podchodziły do kordonu funkcjonariuszy, aby te odsunęły się na bezpieczną odległość, osoby te nie reagowały, stawiając bierny opór, podchodząc coraz bliżej. Policjant, oceniając na miejscu sytuację, zastosował gradację używanych środków przymusu od siły fizycznej poprzez odepchnięcie, która nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, do użycia ręcznego miotacza gazu – tłumaczyła Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

Wyjaśnieniem sprawy zajęła się już Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Dla prezydenta Brejzy to jednak za mało, dlatego do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu złożył wniosek, o czym poinformował w swoim oświadczeniu.

„(...) grupa osób, w części zamaskowanych, z napisami na ubraniach, "Policja" zawłaszczyła parking, część pasa drogowego przy ul. Kilińskiego w Inowrocławiu. Miejsce to zostało otoczone przez funkcjonariuszy i odizolowane, uniemożliwiając zarówno skorzystanie przez kierowców z parkingu, jak i przejście przez niego. Wobec przynajmniej jednej z osób w tym obszarze, użyto miotacza gazu paraliżującego” – napisał.

„Nie zgadzam się na tego typu działania, które w moim przekonaniu, mogą spełniać wymogi naruszania prawa i przekroczenia uprawnień. W związku z powyższym (...) złożyłem w tej sprawie stosowny wniosek do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu” – dodał prezydent Inowrocławia.

W ocenie Brejzy nikt nie informował wcześniej o zamiarze zajęcia parkingu i odbyło się to bez stosownej zgody. Ocenił również, że „używanie wulgaryzmów nie jest godne pochwały, ale tylko w państwach „putinopodobnych” może stać się okazją do użycia wobec demonstrantów gazu paraliżującego, skucia kajdankami, uderzeń, wykręcania rąk i kierowania gróźb”.

Przypomnijmy jeszcze, że to dopiero poczatek kampanii wyborczej PIS. Jej stałym motywem – jak pokazały te wydarzenia – będzie m.in. obrażanie ludzi o innych poglądach. A gender i LGBT do samych wyborów nie zejdą z ust polityków PiS. 

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I NA SATIRNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATIRNA 30.06.2022, 08:04
proponuje na zgodę hatikvę ha ha ah i trzy razy FFF 666 HA AH AH FRIENDLY 6

FREEDOM 6

FRIDAY 6
https://youtu.be/SVr-BLQwIQY HATIKVA HA HA AH
XYZ
XYZ 29.06.2022, 23:42
Toleruję odmienną orientację seksualną niż ta, która wynika z natury człowieka, ale nie zgadzam się z promowaniem tego wśród społeczeństwa, a przede wszystkim zawierania małżeństw i adopcji dzieci. To jest wbrew naturze. Tylko kobieta może urodzić dzieci, a więc jeśli mężczyzna zmienia płeć na żeńską, to musi mieć świadomość, że nie urodzi dzieci, a więc i tak nie będzie w rezultacie kobietą, a więc nie można takim osobom dać wszystkich praw, które posiadają osoby naturalnie płciowo. Kiedyś jak nie było tych parad z często obscenicznym zachowaniem i wmawiania ludziom, że to normalne, to wiele osób nie miało z tym problemów, że ktoś jest gejem czy lesbijką, albo zmienił płeć, a teraz po prostu wiele ludzi ma dość tego wiecznego, wulgarnego krzyku o ich prawa do wszystkiego.
konstatacja
konstatacja 30.06.2022, 00:20
XYZ, wbrew naturze to jest twoja głupota, ponieważ z natury człowiek jest mądry i dobry.
hmmm
hmmm 30.06.2022, 00:55
Spójrz na Kaczyńskiego...
Denek
Denek 29.06.2022, 18:45
Początek końca PiS-su.
Ggg
Ggg 29.06.2022, 14:28
A w demokracji w Ameryce zakazali aborcji,wreszcie przejrzeli na oczy od lewakow
nieJa
nieJa 29.06.2022, 18:03
Ludzie ,czy wam ko0mpletnie odbiło.?! Galopująca inflacja ,drożyzna brak perspektyw dla młodych kraj w ruinie a politycy zajmuja sie kolorami kredek.Naczelny Jarosław do południa chce być zosia a po południu władkiem.Dobrze powiedział niejaki Engels ,ze polacy nie umieją rządzić samodzielnie!No to huzia na mnie :lewak komuch itp
ZGADZAM SIĘ Z JAROSŁAWEM - TRZEBA TO ZBADAĆ...
ZGADZAM SIĘ Z JAROSŁAWEM - TRZEBA TO ZBADAĆ... 29.06.2022, 01:28
kolorowe kredki dzieci posłowi kojarzą się z "ideologią"? Zgadzam się z Kaczynskim JA BYM TO BADAŁ...
racja
racja 29.06.2022, 13:10
jeśli posłowi od Ziobry kolorowe kredki u dziecka budzą skojarzenie z LGBT - to faktycznie jest to do zbadania...
Stop
Stop 28.06.2022, 19:10
Już za kilka lat niestety w Polsce: Ulicą idzie młode małżeństwo heteroseksualne z dzieckiem. Nagle para zostaje zaczepiona i zaatakowana słownie i fizycznie przez homoseksualist(k)ę. Na miejsce zostaje wezwana Policja. W wyniku rozpytania uczestników zdarzenia, zatrzymana zostaje rodzina z małym dzieckiem, natomiast homoseksualist(k)a otrzymuje osobiste przeprosiny od policjanta oraz kwiatka i wyrazy sympatii, byle tylko nie powiedziała o policjancie broń Boże jakiegoś złego słowa w mediach. Następnie zatrzymana rodzina z małym dzieckiem zostaje aresztowana postanowieniem sądu, który ponadto w uzasadnieniu przeprasza homoseksualist(k)ę za to, że spotkał(a) na ulicy parę heteroseksualną. Ponadto umieszcza dziecko w pogotowiu opiekuńczym z zastrzeżeniem, że może je adoptować oczywiście wyłącznie gej, lesbijka, transwestyta, pedofil lub inna osoba z kręgu LGBT+, ale z zakazem adopcji przez parę heteroseksualną, żeby nie urazić osób LGBT+ oraz z zaleceniem, aby przyszli rodzice adopcyjni wpoili dziecku, że ma inną płeć niż biologiczna, w ramach zadośćuczynienia rodzicom adopcyjnym za to, że dziecko ma heteroseksualnych rodziców biologicznych. Ponadto rodzice biologiczni dostają permanentny zakaz jakichkolwiek kontaktów ze swoim dzieckiem. Przerażające i absurdalne? Nie! Tak może być w Polsce już za kilka lat, jeżeli władza i społeczeństwo będą pozwalać aktywistom LGBT+ na bezkarne ekscesy i jeżeli władza nie będzie informować społeczeństwa, jakie zagrożenie dla dzieci i heteroseksualnej większości mieszkańców Polski stanowi LGBT+ i dla dzieci.
nieJa
nieJa 29.06.2022, 18:04
proszę księdza !zbastuj waść
Wniosek
Wniosek 28.06.2022, 20:31
Twoja fantazja wymaga leczenia...Kiepska z ciebie wróżka...Ja bardziej boję się o niepewne bezpieczeństwo dzieci ze strony pedofilów niż homoseksualistów..
Życie....
Życie.... 28.06.2022, 19:02
W internecie pojawił się dziś mem z pięcioma komunistami. Marks, Engels, Stalin, Lenin i Mao. I podpis:"Jesteśmy ludźmi, nie ideologią". Ja bym dodał do tego; Wy z LGBT i totalnej opozycji jesteście bękartami wymienionych i tworzycie nową ideologię LGBT w miejsce ideologii komunistycznej i ideologii faszystowskiej. Jesteście groźniejsi niż obie te ideologie razem wzięte. One wywołały II Wojnę Światową, a wy wywołacie III.
Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia 28.06.2022, 20:33
Widzę że TVP szczujnia zrobiła ci większą krzywdę niż wszystkie ideologię i wojny razem wzięte.
To jest szok.....
To jest szok..... 28.06.2022, 18:55
"I chcą bezkarności dla zadym pod znakiem tęczy" - to nie jest żadna tęcza! To sześciokolorowy pasek będący znakiem światowym wszelkich dewiantów seksualnych! Nie używajcie lewackiego słownictwa utwierdzając go przez to w języku polskim! Dotyczy to również takich zwrotów jak: "małżeństwa jednopłciowe", "para jednopłcowa", "gej", "rodzina gejowska". Te nazwy nie istnieją z definicji! Dwóch osobników tej samej płci może tworzyć co najwyżej chore stadło!
Nick
Nick 28.06.2022, 18:49
JESTEŚCIE zgrają robiącą awantury na ulicach, plującą na policjantów, szarpiącą ich, wyzywającą i używającą skrajnie wulgarnych wyzwisk, robicie zwykłe zadymy---a lewica reaktywowana przez Schetynę i spółkę chce na tym budować swój elektorat. To proste jak konstrukcja capa. Ale do was ten cep i sierp pasuje jak ulał. Wystarczy posłuchać waszego rynsztokowego języka . Pomalujcie jeszcze Trzaskowskiego w tych kolorach i zaprowadzcie do GW na ustawiony wywiad.
ryba
ryba 28.06.2022, 22:59
ooo troll się pojawiłam gdzie partie Plebs i Smród trzeba wychwalać
Hh
Hh 29.06.2022, 05:56
Ryba ze ty jesteś lg bt to każdy wie
ryba
ryba 29.06.2022, 12:08
wtedy by mnie z otwartymi rękami pis obrzucał błotem, a tak jest odwrotnie JBĆ PIS
Dzinks
Dzinks 29.06.2022, 15:12
Ryba jak kręcą ciebie bezpluciowce to jest ok ale nie narzucaj lewackiej ideologi
ech prymitywie "srulonie"...
ech prymitywie "srulonie"... 29.06.2022, 18:49
prymitywie co polskiej ortografii nie znasz - to pisowcy (i putinowcy - przypadek? nie sądzę) spędzają czas na analizie zachowań ludzi nieheteronormatywnych....
zresztą dla ludzi o zapędach dyktatorskich każde zachowanie, którego nie kontrolują jest potencjalną zbrodnią - i należy psiknąć gazem w oczy...
łowca oszołomów
łowca oszołomów 29.06.2022, 18:42
Kto pisze o jakimś "lewactwie" to wiadomo że oszołom.
Bogdan
Bogdan 28.06.2022, 18:47
Terroryzm tworza zawsze jakies ideologie, najczesciej tak glupie i niedorzeczne, ze obracaja sie przeciwko ludzkosci. Ideologia bolszewicka stworzyla czerwony komunistyczny terroryzm, nazistowska stworzyla terroryzm brunatny. Obydwie ideologie antyludzkie doprowadzily do najwiekszych nieszczesc ludzkosci calego swiata. To juz przezylismy, wspominamy z bolem i szacunkiem ludzi niewinnie pomordowanych i pohanbionych. Obecnie teczowa idologia lgbt funduje ludzkosci podobny obraz swiata, jak te poprzednie z XX w. Zaskakujacym jest fakt, ze tak latwo dostaje na to przyzwolenie i wsparcie, bez czego nie mialaby zadnych szans. Przeciez widac to jasno i ostro, ze skierowana jest przeciwko ludzkosci i jej ugruntowanym przez wieki osiagnieciom cywilizacyjnym. Moze nalezy w pore zadzialac na miedzynarodowych forach, zeby wszystke panstwa, wszystkie rzady uderzyly zdecydowanie w zrodla tworzacej sie teczowej ideologii, jej tworcow i osrodkow ja wspierajacych finansowo. Pozar gasi sie najskuteczniej i najmniejszym kosztem uderzajac w jego zarzewie, nie wowczas kiedy opanuje caly budynek. Tych wynajetych bojowkarzy biegajacych po ulicach z teczowymi szmatami nalezy miec na oku i nie pozwolic niszczyc i bezczescic reliktow wiary, pamiatek narodowych, miejsc i pomnikow upamietniajacych narodowych bohaterow, niszczacych mienie wspolne, tepic ich bandyckie zachowania. Odciecie im funduszy plynacych do ich osrodkow z zagranicy, jak dotad bez zadnej kontroli, spowoduje, ze teczowa zmija zdechnie na srodku ulicy na naszych oczach. Wowczas caly cywilizowzny swiat wroci do normalnosci.
ryba
ryba 28.06.2022, 22:59
jest i drugi troll
Wniosek
Wniosek 28.06.2022, 18:41
Badać trzeba nie homoseksualizm czy
transseksualizm, lecz homofobię. Bo te pierwsze są , a to drugie nabyte i szkodliwe. Badanie zacząłbym od Kaczyńskiego, wyniki mogłyby być ciekawe.
Bogdan
Bogdan 28.06.2022, 18:41
Nowa definicja tolerancji - tępienie i karanie za mówienie prawdy.
Nick
Nick 28.06.2022, 18:40
„Nie mów do mnie Pan/Pani, bo nie mam określonej płci"... Nie ma sprawy, mogę mówić per ONO. Sodoma i Gomora też tak zaczynały...
ryba
ryba 28.06.2022, 23:00
się raptem uaktywnili dworzanie z biura na Chrobrego przy Orlenie- trzeba zaimponować działaczom z pisu
Tak sądzę
Tak sądzę 28.06.2022, 20:34
Masz na myśli dobrodziei w koloratkach...??
Bogdan
Bogdan 28.06.2022, 18:35
Ideologia nikt sie nie naje, poza tzw aktywistami. Tylko glupek albo masochista lub ewentualnie zlodziej popiera platfusow i innych zboczencow
ryba
ryba 28.06.2022, 23:01
zdejmij beret jak piszesz, bo uwiera
Wróg musi być
Wróg musi być 28.06.2022, 18:25
Jeżeli Kaczyński kpi i chce badać seksualizm Polaków, to powinien zacząć zdecydowanie od siebie. Te śmieszki zniewieściałego kawalera , niewiadomej orientacji służą tylko tworzeniu wrogów PiS-u. ....bez których partia chamów nie może istnieć...

Ernest
Ernest 28.06.2022, 17:38
Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać nad głupota tego (p)osła.
von nogay
von nogay 28.06.2022, 17:38
to jest kura!
***
*** 28.06.2022, 17:25
Jak chcesz w Polsce drożyzna + inflacja + złodziejstwo + nepotyzm + recesja + ceny z *** + to głosuj na pis tylko potem nie masz prawa narzekać ze chleb kosztuje 20 zł a benzyn 15 za litr a twój kredyt wzrośnie o kolejne 100%
Tez mysle
Tez mysle 28.06.2022, 19:21
A która partia to poprawi ?chyba nie masz na mysli partaczy i kapusiów *** *** ***
Przebudźcie się
Przebudźcie się 28.06.2022, 18:28
Akademia Rydzyka zaczyna kształcić prawników. Od dziś za 2-3 lata będziemy mieli zastępy sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy gotowych na każde skinienie pis KK. Chyba nic gorszego nie mogło już nas spotkać... Reżim PiS Kato ,dyktatura rozpościera swoje macki.
ryba
ryba 28.06.2022, 16:44
wypowiedzi tego osobnika komentować nie będę, bo to jest tak jakbym komentował film CK Dezerterzy i sentencję: melduję że to jest kura. Ten typ za to wszędzie widzi Tuska. A wypowiedzi są na takim poziomie, że pytam: kto oddał głosy na tego człowieka??????/
:(
:( 28.06.2022, 15:55
Masakra!

Pozostałe