Zamontowali późno. A z demontażem czekają na wiosnę?

  • 24.01.2018, 19:57 (aktualizacja 24.01.2018, 21:06)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamontowali późno. A z demontażem czekają na wiosnę?
Ozdoby świąteczne od miesiąca jak gdyby nigdy nic wiszą w Gryfinie i świecą wieczorami. W Chojnie czy Cedyni już dawno ich nie ma. Mamy czas karnawału. Tymczasem w Gryfinie nie oszczędzają na świątecznym oświetleniu i nie przejmują się karnawałem. Czyżby zapomnieli?

Co ciekawe, na 6 grudnia, kiedy to obchodzono mikołajki na placu Księcia Barnima I choinki nie było. Teraz miesiąc po świętach choinka oświetla dodatkowo plac. Podobnie jest z innymi ozdobami w mieście, których nie ma co prawda zbyt wiele, ale o gospodarskim oku włodarzy świadczą.

Dobrze by było aby świąteczne oświetlenie zniknęło na ulicach wtedy, gdy w większości domów rozbiera się z ozdób choinki. Niektórzy uważają, że powinno to nastąpić do święta Trzech Króli, inni że do końca stycznia. Jeszcze inni likwidują drzewko po kolędzie. 2 lutego katolicy obchodzą święto Ofiarowania Pańskiego oraz święto oczyszczenia Najświętszej Marii Panny, czyli św. Matki Boskiej Gromnicznej i to termin ostateczny. Trudno jednak domyślić się, jakim kalendarzem w tej sprawie kieruje się UMiG w Gryfinie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwer
Obserwer 25.01.2018, 23:32
Bez logiki z tymi dekoracjami. Zaczyna sie adwent powinni wieszac dekoracje i do Trzech Kroli.Potem mysli sie juz o wiosnie..Tak sie robi w innych europejskich panstwach.
Wyborca
Wyborca 25.01.2018, 09:23
Wymienić zastępców bo ciągną w dół burmistrza.
culpa
culpa 25.01.2018, 10:00
Sawaryn sam dobrał tych wicków to znaczy, że jego poziom organizacji jest właśnie taki!
mosiądz
mosiądz 25.01.2018, 20:21
culpa co prawda to prawda!
proste - nie dla wszystkich
proste - nie dla wszystkich 25.01.2018, 00:24
Komercyjne ozdoby świąteczne wiszą od mikołajek do... no właśnie – tu jest większa dowolność. I gdyby raz odpowiedzieli po ludzku – byłoby po kłopocie!

Ale jak się hinduski bożek wścieka, że ktoś śmie krytykować - to i się coraz bardziej błaźnią!
rachunek za prąd
rachunek za prąd 25.01.2018, 00:10
Ten system mógł wymyśleć tylko jakiś staruszek, który już nie ogarnia, a chce pokazać jaki on hojny i jak dobrze robi ludowi biednemu, albo zagorzały zwolennik upadłej komuny, który uwielbia świecidełka.
A kto od nowa założyzniszczone trawniki ?
A kto od nowa założyzniszczone trawniki ? 24.01.2018, 23:44
Umowa się skończyła 31 grudnia a nowej nie zawarto bo wicek wywiera presję na PUK no i efekty. Ozdoby zdemontują w sierpniu jak dojdzie do rozmów o uruchomieniu fontann. Twierdzę to z pełną odpowiedzialnością takiej ekipy w Gryfinie to nie mieliśmy nigdy. Nic nie potrafią zrobić.
niekomptencja do kwadratu
niekomptencja do kwadratu 25.01.2018, 00:05
Jak za to odpowiada Tomasz Miler to ja w tej chwili już wszystko powoli zaczynam rozumieć.
szarma
szarma 24.01.2018, 23:40
Nie wierzę, że Sawaryn robi według kalendarza katolickiego.
fontanna w lipcu
fontanna w lipcu 24.01.2018, 23:39
Poczynaniami tercetu rządzi chaos i przypadek.
nielogiczni.pl
nielogiczni.pl 24.01.2018, 22:55
O Choinka z tego wynika, ze ozdoby wieszali 24 grudnia... To co robili 6 grudnia na Placu Barnima?
psycholog
psycholog 24.01.2018, 23:47
Naucz się rozumieć. Pomaga w tym leczenie schizofrenii. Może zaczniesz dostrzegać świat tak jak my i tak jakim on jest.
nie sądź innych podług siebie:)
nie sądź innych podług siebie:) 25.01.2018, 00:12
a ilu "was" tam dostrzega ten świat - psychologu od schizofrenii:):):)???

psycholog Wczoraj, 23:47 Naucz się rozumieć. Pomaga w tym leczenie schizofrenii. Może zaczniesz dostrzegać świat tak jak my i tak jakim on jest.
do psycholog 23.47
do psycholog 23.47 25.01.2018, 00:00
Psycholog z Ciebie jak z koziej *** trąba. Potrzebujesz dowartościowania... ?
światełkowy miejski:)
światełkowy miejski:) 25.01.2018, 00:18
"lekarzu lecz się sam" w niektórych chorobach nie skutkuje - szczególnie jak nakazuje "dostrzegać świat tak jak my"...
gazzbi
gazzbi 24.01.2018, 23:22
Przecież jest napisane - były mikołajki (bez ozdobnej choinki)
światełkowy miejski:)
światełkowy miejski:) 25.01.2018, 00:14
Tak, ale w czasie zabawy dzieci na wysięgnikach wieszali światełka na drzewach! A choinkę postawili dzień po imprezie! Już pomijam opóźnienie – dobrze, że nic się nie stało dzieciom!
Chinka zawsze i wszędzie dla wszystkich
Chinka zawsze i wszędzie dla wszystkich 24.01.2018, 23:59
I Zaduszki były bez choinki, i Andrzejki a nawet Barbórka
do Chinki:)
do Chinki:) 25.01.2018, 00:13
„Chinko” – na „helołyn” w świetlicach dyń nie dziurawili... Na Andrzejki i Barbórkę też zabaw GDK nie robił...

Chińskie święto było 7 grudnia?
do Pawła
do Pawła 25.01.2018, 00:01
Chinka czyli paweł: próbujesz teraz wszytko doprowadzić do absurdu? Mało pomysłowe przy tym stanie rzeczy.
światełkowy miejski:)
światełkowy miejski:) 25.01.2018, 00:20
Debilne tłumaczenie nieudolności zamiast zwykłego przepraszam.

Jak tlumaczą, że "ozdoby wiesza się na 24 grudnia", to dlaczego część wieszali w trakcie imprezy mikołajkowej a choinkę stawiali dzień później?
do choinki:)
do choinki:) 24.01.2018, 22:54
Rozumiem, że jak miałbyś sklep, udekorowałbyś świątecznie w wigilijne popołudnie? No i skoro mówisz od 24 to czemu w trakcie imprezy mikołajkowej wysięgniki rozwieszały na drzewach lampki? Przecież to nie była Wigilia?

To według jakiego kalendarza gmina rozwiesiła ozdoby 7 grudnia?
choinka
choinka 24.01.2018, 22:09
logicznym kalendarzem. świeta rozpoczęły się 24 grudnia a zakończą 2 lutego. Dotarło???? Lewacy robia cyrki od poczatku grudnia. normalni wiedzą kiedy co jest!!!!
renifer
renifer 04.02.2018, 09:50
To dlaczego stawiali je 7 grudnia a 4 lutego wciąż stoją? W kościele ozdoby sprzątnęli już w piątek...
debil
debil 24.01.2018, 22:48
Lecz się człowieku
guru nie może się mylić:)
guru nie może się mylić:) 24.01.2018, 23:20
Jak wytknięto im blamaż z ustawianiem choinki po imprezie wrzeszczeli, że „scena przeszkadzała” – Kościołowi na orszak Trzech Króli nie przeszkadzała – a na WOŚP PRZESUNĘLI CHOINKĘ W INNE MIEJSCE!
A gdyby ustawili na mikołajki - byłoby wszystko na miejscu...
światełkowy miejski:)
światełkowy miejski:) 25.01.2018, 00:16
No tak, wędrująca choinka jest śmieszna. Jak i ich tłumaczenie, zamiast zwykłych przeprosin, że spóźnili się jeden dzień...
rózga
rózga 24.01.2018, 21:55
O rany tym gościom w urzędzie wszystko trzeba paluchem pokazać, tak jak radna Witowska pokazywała Sawarynowi wyrośniętą trawę w mieście? Co za grzmoty ?!
kalendarz
kalendarz 24.01.2018, 21:42
W umig nikt nie kieruje niczym. Kto odpowiedzialny jest za świąteczne oświetlenie? Kiedyś pilnowały tego inwestycje z sekretarzem. Teraz nie ma komu się zainteresować. Moze czekają, że odpowiedzi za ciołków udzieli nowozatrudniony sygnalista koordynator.
Cóż za spór kompetencyjny.
Cóż za spór kompetencyjny. 24.01.2018, 23:52
PN odpowiada za PUK - czy PUK ma zlecenie ?
TM odpowiada za oświetlenie - kto ma zlecenie na zdjęcia oświetlenia ? Dwie fujary.
światełkowy miejski:)
światełkowy miejski:) 25.01.2018, 00:16
Zdaje się, że ozdoby w tym roku to prywatna firma, nie PUK...
cba
cba 25.01.2018, 20:07
5-10-15... prywatna firma?
karzełki organizacji
karzełki organizacji 25.01.2018, 00:24
Czy prywatne firma czy PUK to nieważne, bo oni tylko wykonują zlecenie. Ktoś w UMiG musi ustalić od kiedy do kiedy. To się nazywa organizacja pracy cos czego tercet najwyraźniej nie rozumie choćby po kilka razy przerabianej sali ślubów!
komunikator miejski do tego potrzebny?
komunikator miejski do tego potrzebny? 24.01.2018, 22:53
Co prawda zwykła odpowiedź, że "wiszą do 2 lutego - albo do końca karnawału" - i wystarczyłoby. Ale ciężko obrażeni, że ich o cokolwiek pytają i odrywają od "potwornie ciężkiej pracy"...
do tytułu
do tytułu 24.01.2018, 21:07
Przecież wiosna już przyszła!

Pozostałe