Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 12:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O Energetyku, paleniu i wiatrakach

Wracamy do pytań zadawanych przez internautów burmistrzowi Henrykowi Piłatowi. W wywiadzie udzielonym przez burmistrza poruszyliśmy szereg wątków, które systematycznie publikujemy. Tym razem będzie o pieniądzach na sport, nałogu burmistrza oraz wiatrakach pod Sobieradzem.
igryfino.pl: - Co z kasą na klub Energetyk? – o to pytał internauta.
burmistrz Henryk Piłat: - Pieniądze na klub Energetyk są zależne od przyjęcia budżetu. Ogólnie w budżecie przyjęto na finansowanie klubów 1 mln zł. Poza tym gmina ponosi koszty na utrzymanie obiektów sportowych i ich bezpłatnego udostępniania oraz hal sportowych. Wszystko zależy od tego, zależy czy budżet zostanie przyjęty. Jeśli nie, to RIO może uznać, że wystarczy na przykład 200 tysięcy złotych.
igryfino.pl: -Internauci narzekają na dużą ilość dymu w pana gabinecie i pytają, kiedy rzuci pan palenie.
 H. Piłat: (burmistrz wyraźnie ożywiony i zadowolony) – Bardzo się cieszę, że mieszkańcy mojego miasta nie tylko dbają o moją jamniczkę, ale również o moje zdrowie.
igryfino.pl: -Spacer z psem to samo zdrowie, ale bez papierosa…
H.Piłat: - No i niestety, to moja wada, że palę….
igryfino.pl: -I nie złożył pan noworocznego przyrzeczenia?
H.Piłat: - Nie ma!
 
igryfino.pl: - Szkoda. Pani Danuta Rolewska-Pająk pyta na forum igryfino…
H.Piłat: - Wiem! O wiatraki.
igryfino.pl: - Właśnie. Widzę, że z pytaniami na portalu jest pan dobrze zapoznany. Cieszy mnie to.
H.Piłat: -Sprawa odnośnie wiatraków została na razie zawieszona.
igryfino.pl: - Czyli co?
H.Piłat: - Zmiany w planie zostały zawieszone. Wszystko to z uwagi na nierozwiązany problem z firmą, która posiada pozwolenie na budowę wiatraków. I byłby problem z odszkodowaniami.
igryfino.pl: - Dla mieszkańców?
H.Piłat: - Nie, chodzi o odszkodowania dla firmy. Gdybym zmienił plan, kiedy oni mają pozwolenie na budowę, mogą żądać potężnych odszkodowań od gminy.
igryfino.pl: - Na co zatem czekamy?
H.Piłat: - Aż się zakończy sprawa z tą firmą. Chodzi o to, czy zgodzi się ona na inny teren, czy się nie zgodzi.
cdn.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pytanie Treść komentarza: Skoro popełniono szereg błędów to powinien zapłacić ten kto do tego dopuścił? Czy my wszyscy podatnicy? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:54 Źródło komentarza: Smutny widok pod sceną. Popołudniowe koncerty to frekwencyjna klapa Autor komentarza: pytanie Treść komentarza: Ale czy Tkacz z tej porażki wyciągnął jakieś wnioski? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:53 Źródło komentarza: Smutny widok pod sceną. Popołudniowe koncerty to frekwencyjna klapa Autor komentarza: no szok Treść komentarza: To niesamowite, jak słabe musiały być mechanizmy kontroli wewnętrznej w tym banku, skoro ten proceder trwał bezkarnie ponad 20 lat. Oszukiwanie KNF-u, podrabianie podpisów, zakładanie kont na fikcyjne osoby i zmarłych – to wymagało pełnej i świadomej współpracy na każdym szczeblu struktury. Ta sprawa doskonale pokazuje, że w mniejszych, lokalnych społecznościach bezgraniczne zaufanie do „autorytetu” szefa potrafi całkowicie sparaliżować wszelkie procedury bezpieczeństwa i niezależny audyt. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:47 Źródło komentarza: Wyprowadzali miliony z banku. 70-latka na czele gangu Autor komentarza: cóż Treść komentarza: Liczby nie kłamią, 32 dni na sprzedaż auta z LPG to jest absolutny kosmos na rynku wtórnym. Ludzie po prostu widzą, co się dzieje z cenami ubezpieczeń i ogólnymi kosztami życia. Skoro mediana cen spadła o te 800 zł, to widać, że rynek nasycił się tańszymi, starszymi autami, na które jest realny popyt. Wydać 44 tys. zł na auto z LPG i jeździć za pół ceny to dziś najlepsza inwestycja dla przeciętnej rodziny. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:46 Źródło komentarza: Tanie LPG wygrywa z elektrykami. Polacy masowo szukają oszczędności na rynku wtórnym
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama