Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 marca 2026 18:07
Reklama
Reklama

2 maja - Święto Flagi

Już w przeddzień długiego majowego weekendu w Szkole Podstawowej im. księcia Barnima I w Żabnicy dominowały biało – czerwone barwy. To uczniowie wraz z nauczycielami postanowili przypomnieć wszystkim mieszkańcom Żabnicy o majowych świętach, a szczególnie o Święcie Flagi – przypadającym w dniu 2 maja.
Po krótkim apelu upamiętniającym wszystkie obchodzone w pierwszych dniach maja uroczystości ruszył ulicami Żabnicy radosny biało-czerwony korowód. Wcześniej wybrano spośród wszystkich uczniów tego, który przygotował najciekawszy strój w barwach narodowych. Został on uhonorowany wspaniałą nagrodą – pięknym mikroskopem z kompletem preparatów. A na koniec uczestnicy uroczystości złożyli białe i czerwone róże pod pamiątkową tablicą, poświęconą zmarłemu tragicznie pod Smoleńskiem wybitnemu polskiemu aktorowi Januszowi Zakrzeńskiemu.
 
Wszyscy nauczyciele i uczniowie dziękują mieszkańcom Żabnicy, którzy wzięli udział w tej uroczystości i zapraszają na kolejny majowy korowód za rok. dos.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama