Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 13 maja 2026 16:45
Reklama

Która praca dyplomowa okaże się najlepsza? Może ta dotycząca Gryfina

Architekci i urbaniści mogą pochwalić się swoimi pracami dyplomowymi w Konkursie Marszałka Województwa. Na zgłoszenia jest czas do 19 maja 2017 roku. Na autorów najlepszych koncepcji czekają nagrody finansowe.
Która praca dyplomowa okaże się najlepsza? Może ta dotycząca Gryfina

Autor: Kamil Mularczyk, ubiegłoroczny laureat

To już ósma edycja konkursu adresowanego do absolwentów uczelni wyższych. Jego celem jest prezentacja możliwych do zrealizowania rozwiązań projektowych, jak i przekształceń przestrzennych na Pomorzu Zachodnim. Prace nadsyłać można w trzech kategoriach: planowanie przestrzenne i projektowanie urbanistyczne, projektowanie architektoniczne, oraz architektura krajobrazu o znaczeniu ponadlokalnym. Ocenie poddane zostaną „magisterki” obronione w roku 2016, czyli w roku kalendarzowym poprzedzającym przyznanie nagrody. Autorzy najlepszych koncepcji otrzymają nagrody finansowe: 4 tys. zł za zwycięstwo oraz 1 tys. zł za wyróżnienie.

Laureatów wybierze kapituła konkursowa, w której składzie znajdą się przedstawiciele: Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego i Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Prace można składać do 19 maja 2017 roku do godz. 15:30 do sekretariatu Regionalnego Biura Gospodarki  Przestrzennej  Województwa Zachodniopomorskiego przy pl. Kilińskiego 3. Wyniki konkursu powinniśmy poznać w czerwcu, zaś uroczysta gala z wręczeniem nagród planowana jest na październik br. Więcej informacji, w tym regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.rbgp.pl w zakładce: „Aktualności”, podzakładka: „Konkursy”.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężył absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Kamil Mularczyk, którego praca pt. „Nowe Warpno - Projekt Przekształceń urbanistyczno-architektonicznych terenów nadwodnych w aspekcie potencjału transgranicznego” znalazła uznanie w oczach konkursowego jury. Z kolei wyróżnienie przypadło Łukaszowi Szczepańcowi, również
z ZUT-u, za projekt pn „Kolumbownia” - koncepcja transformacji obszaru poprzemysłowego, przy ulicy Krzysztofa Kolumba w Szczecinie”. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: echTreść komentarza: Najgorsze jest to, że te 28% to tylko firmy, które sprawdzili. Skoro co trzeci zakład leci w kulki z oznaczaniem tłuszczu czy gatunku mięsa, to strach pomyśleć, co jest w tych mniejszych, lokalnych sklepikach, gdzie nikt nie zagląda. Dobrze, że dowalili kary.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 15:08Źródło komentarza: Kiełbasa pod lupą kontrolerów. Szokujące wyniki kontroli składu i etykiet polskich wędlinAutor komentarza: AmbrożyTreść komentarza: Popieram! Więcej ogrodów to czystsze powietrze dla nas wszystkich w tych zabetonowanych miastach.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 15:03Źródło komentarza: Boom na ogródki działkowe. Polski Związek Działkowców walczy o nowe grunty i niższe opłaty od państwaAutor komentarza: to jak?Treść komentarza: Gmina od lat promuje się jako eko-oaza, budujemy ścieżki rowerowe, promujemy ciszę i czyste powietrze. Powstanie tu kopalni to strzał w kolano dla wizerunku Morynia. Musimy wybrać: albo chcemy być zagłębiem przemysłowym, albo nowoczesną gminą turystyczną.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 15:01Źródło komentarza: Gądno mówi „STOP”. Czy planowana żwirownia zniszczy turystyczną perłę gminy Moryń?Autor komentarza: spec.Treść komentarza: Bardzo ciekawa ta analiza morfologii. To pokazuje, że edukacja ekologiczna to jedno, ale ekonomia to drugie. Skoro 240 kg z 300 kg to szkło, to mamy jasny sygnał dla ustawodawcy – system kaucyjny musi być rozszerzony, bo inaczej utoniemy w stłuczce, która rozkłada się tysiące lat.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 14:59Źródło komentarza: 300 kg śmieci w jeden dzień pod Gryfinem. Wyniki badania morfologii odpadów po Akcji Czysta Odra
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama