Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 00:41
Reklama
Reklama

Potwierdzali znajomość odciskiem kciuka

W Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfinie, w podstawówkach w Radziszewie i w Gardnie przeprowadzono z dziećmi i młodzieżą pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą się pojawić w czasie zimowych zabaw. -Prelekcje mają na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży szeroko pojętych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zabawy w domu oraz na świeżym powietrzu. Omawiane są nie tylko bezpieczne miejsca i zasady zabaw na śniegu i lodzie, ale także funkcjonariusze przypominają jak należy zachowywać się w kontakcie z obcym – informuje Bogumił Prostak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Potwierdzali znajomość odciskiem kciuka
Pogadanki prowadzą policjanci wspólnie ze Strażą Miejską w Gryfinie. Dzieci oraz młodzież szkolna w czasie spotkań obdarowane zostały elementami odblaskowymi. Mają one pomóc być bardziej widocznymi w czasie poruszania się po naszych drogach i chodnikach.
 
Podpis pod zdjęcie: Uczniowie odczytali kodeks zasad właściwego postępowania w czasie ferii zimowych i zobowiązały się do ich przestrzegania m.in. poprzez odciśnięcie pod tekstem kodeksu swoich linii papilarnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nostalgicznaTreść komentarza: Co za piękna uroczystość! Pamiętam te szkolne korytarze, a występ Krystyny Bilińskiej i Kazi Karczeskiej (nasze szkolne gwiazdy!) totalnie mnie wzruszył. 80 lat – kawał historii! Gratulacje dla całego Grona Pedagogicznego.Data dodania komentarza: 16.12.2025, 00:00Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: analizatorTreść komentarza: Zdecydowanie! Najwięcej interwencji to wypadki i pożary. Dwa kluczowe punkty dla bezpieczeństwa: 1) Kierowcy, zwolnijcie, zwłaszcza na lokalnych drogach. 2) Ludzie, sprawdźcie te kominy! Sadza to bomba zegarowa. Pożar domu w Lubanowie czy lodówki w Chojnie to dowód, że czujność trzeba zachować nawet w domu.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 23:59Źródło komentarza: Tydzień pod znakiem akcji. Straż pożarna podsumowuje zdarzeniaAutor komentarza: cóżTreść komentarza: 80 lat to już podeszły wiek.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 23:55Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: ratownik112Treść komentarza: Proszę pamiętać, że na drodze trzeba zachować podwójną ostrożność, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Kilka sekund dekoncentracji i mamy taki finał. Życzę dużo siły poszkodowanym.Data dodania komentarza: 15.12.2025, 23:54Źródło komentarza: Groźna kolizja. Trzy osoby ranne po zderzeniu dwóch aut
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama