Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 czerwca 2026 10:40
Reklama
Reklama
Reklama

Tak wyglądał Dzień Weterana

-Dobrze, że weterani cieszą się szacunkiem, na jaki zasługują, a my jesteśmy dumni, że możemy być ich częścią – powiedział Pavel Anisimov, amerykański kapitan.
Tak wyglądał Dzień Weterana
Trzeci z lewej to ksiądz Marian Augustyn, który niedawno był proboszczem w Moryniu.

Autor: WOT

Z inicjatywy 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, pod gmachem Filharmonii w Szczecinie im. Mieczysława Karłowicza zebrali się weterani z wielu jednostek i nacji: 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, 5 pułku inżynieryjnego, 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz żołnierze amerykańscy, w sumie ok. 20 weteranów. Kilku z nich, na motocyklach, wraz z ks. Marianem Augustynem, zakończyła tu Rajd Motocyklowy Weteranów.

Wspominany amerykański kapitan Pavel Anisimov dziękując za zaproszenie przypomniał, że wojska amerykańskie i polskie współpracują od wielu lat na misjach poza granicami kraju.

Weteranów odwiedził także wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, dziękując im za zaangażowanie w służbę dla Polski poza granicami kraju.

W spotkaniu wziął udział także Tomasz Kloc, pierwszy polski żołnierz poważnie ranny podczas misji w Iraku, dziś prezes Stowarzyszenia Rannych na Misjach Poza Granicami Kraju.

Wieczorem gmach Filharmonii rozbłysnął na cześć weteranów w biało-czerwonych barwach.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzony jest w Polsce od 9 lat. Ma on na celu budowanie etosu weterana i szacunku dla tych żołnierzy, którzy walczyli na misjach. W szczególny zaś sposób czczona jest pamięć poległych. Z samego tylko Szczecina podczas misji w Iraku i Afganistanie zginęło 10 żołnierzy, a kilkudziesięciu zostało poważnie rannych.

Marcin Górka, rzecznik prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygad Obrony Terytorialnej



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

motorniczy 31.05.2021 15:58
Krzyżowiec stylizowany.

Pytam 31.05.2021 12:17
Ciekawe co ten krzyżowiec ze zdjęcia robił w muzułmańskim kraju ?

pomylone gary 31.05.2021 12:52
Jakim???

Bezkres niesprawiedliwości.... 30.05.2021 23:33
Komentarz zablokowany

88 30.05.2021 17:42
Misje to są pokojowe. To jest spotkanie najemników w polskich mundurach z usraelskim żołdakiem i kiecmanem który pewnie chce zostać kapelanem. Żeby zrobić frekwencję to przysłali zupaków z WOT. Ciekawe czy ten weteran w koloratce wzoruje się na feldkuracie Katzu czy motocykliście- narodowcu co to proboszczował w Chojnie ?

pobalowali 30.05.2021 16:15
Z tym rajdem to chyba raczej był tydzień weterana.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A. Żmijewski Treść komentarza: Kto zarabia to zarabia pyr pyr ale jeszcze są tacy co tracą zamiast zarabiać. Zasadniczo są biznesy że szop pracz wlezie albo kuna i spustoszenie zrobi pyr pyr a są też biznesy że zamiast klienta po kwiaty to tylko gołębie przylatują nasrać pyr pyr pyr Data dodania komentarza: 6.06.2026, 10:06 Źródło komentarza: Sprawdź ile zarabia się w Polsce. Nowe dane GUS ujawniają wielkie dysproporcje w pensjach Autor komentarza: do propagandysty Treść komentarza: Z ciebie geograf jak z koziej dupy trąbka. Jeśli chcesz patrzeć na statystyki to trzeba to robić całościowo. Owszem wydobycie węgla rośnie, ale dużo bardziej róźnie produkcja energii zielonej. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 10:03 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: lu cyfer 13*52 676 Treść komentarza: teraz mamy najnowsze elektrofiltry w yewropie ha ha ah yewreje zamontowali dymu nawet nie widać ha ha ah Data dodania komentarza: 6.06.2026, 10:01 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026 Autor komentarza: spec Treść komentarza: Prezes Tauronu słusznie zauważył na kongresie, że ludzie chcą zielonej energii, bo OZE jest najtańsze, ale sieć musi działać 24/7. Nowe Czarnowo staje się takim modelowym przykładem racjonalnej transformacji. Łączenie gazu z wiatrakami daje stabilność, której przemysł tak bardzo potrzebuje. Dobrze, że u nas to ruszyło. Data dodania komentarza: 6.06.2026, 09:59 Źródło komentarza: Lokalny wymiar wielkiej gry. Nowe Czarnowo na froncie transformacji EKF 2026
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama