W godzinach wieczornych w sobotę zadysponowano jednostkę OSOdo zwisającego drzewa przed stacja benzynową w Widuchowej. Po udrożnieniu drogi, druhowie dostali wezwanie do kolejnych trzech powalonych drzew. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na drodze, ponieważ pasy drogi były całkowicie zablokowane.
Strażacy z Widuchowej interweniowali też w związku z zalaną piwnicą w Lubiczu oraz rozsypanym azbestem na drodze w kierunku Lubicza.
OSP Moryń dostało wezwania do usuwania drzew na drogach:
Przyjezierze - Mirowo
Moryń - Macierz
Macierz
Bielin
Stare Objezierze
Gądno-Witnica
drodze wojewódzkiej 125
OSP Chwarstnica wzywane było m.in. do Steklna w celu usunięcia gałęzi i drzew w Zaborzu, Borzymiu i Wirowie oraz w Ciosnej - zabezpieczenia zerwanej linii energetycznej oraz usunięcia pięciu powalonych drzew. W Chwarstnicy zerwana linia energetyczna wymagała zabezpieczenia miejsca zdarzenia do czasu przybycia pogotowia energetycznego.





















Napisz komentarz
Komentarze