Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 28 sierpnia 2026 13:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Drogówka rusza z nową akcją. Którzy kierowcy powinni się bać?

Jeszcze we wrześniu policyjne patrole zostaną wyposażone w specjalny sprzęt, którego mają używać na służbie. To zapowiedź kolejnej akcji.
Drogówka rusza z nową akcją. Którzy kierowcy powinni się bać?

Autor: policja.gov

300 złotych mandatu i skierowanie pojazdu na badania do stacji diagnostycznej. Z takimi konsekwencjami muszą liczyć się kierowcy, którzy teraz zostaną przyłapani przez patrol policji. Ale nie wszyscy, bo tylko ci którzy jeżdżą  tzw. kopciuchami.

Już we wrześniu na drogi wyjedzie więcej patroli wyposażonych w urządzenia do pomiaru jakości spalin. A to oznacza, że drogówka sprawdzi nie tylko światła, trzeźwość i uprawnienia kierowców. Kontrole obejmą również stan techniczny pojazdu z naciskiem na emitowane przez samochód zanieczyszczenia.

Z karami muszą liczyć się zwłaszcza ci kierowcy, którzy w swoich autach wycieli filtr cząstek stałych. Taki element to proekologiczne rozwiązanie, ale zdarza się, że z pojazdu jest usuwane. Dlaczego? Bo jest drogie w eksploatacji. Część trzeba wymieniać nawet po przejechaniu 80 tysięcy kilometrów, a to kosztuje. Ceny są różne w zależności od auta, a rachunek może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Właśnie tego typu pojazdy i tacy kierowcy znajdą się teraz na celowniku policji.

– Policjanci w Krakowie przeprowadzili w tym roku już prawie 800 takich kontroli. Okazało się, że tylko 8 samochodów nie spełniało norm emisji spalin. W całym ubiegłym roku sprawdzono 2127 pojazdów – zaledwie 49 kierowców poruszało się samochodami, które emitowały z rur wydechowych ponad normę szkodliwe substancje – przytacza przykład „Dziennik Gazeta Prawna”.

I dodaje, że krakowska drogówka ma 12 dymomierzy. Ma zamiar dokupić kolejny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jerzy 13.09.2022 22:11
Łupienie pracujących ciąg dalszy, by rozdać nierobom. Żadna PiSdokracja, tylko Konfederacja.

elegancko 13.09.2022 09:13
To autobus 1 i pks nie beda juz jezdzic wcale ?:) hahaha najpierw zmniejszyli ilosc kursow a teraz policja zabierze dokumenty :D niezle niezle :D

Gryf 12.09.2022 21:18
Będą kontrole spalin w samochodach a w piecach będą palić czym popadnie śmiech na sali

ano 12.09.2022 23:06
Jarosław Kaczyński poniekąd zachęcał do procederu.

Fikuś 12.09.2022 15:26
Antałek strasznie się upił i dokazuje na barnima

KOZAK NIE PRAWDZIWEK HA AH AH 12.09.2022 13:47
JA MAM IMMUNITET HA HA AH SYN ROBI U TECZOWEGO DARKA CO MA KWITY NA MIEJSCOWĄ TEMIDĘ HA HA HA TAKA TO DZIWKA HA HA HA MOGA MI SKOCZYĆ HA HA AH I WALIMY TE SAME MAŁOLATY HA HA AH W PEDO FILMSKIM WIDZIE HA HA AH

O BAJTEK HA HA AH 12.09.2022 13:37
TO NIE WINA FILTRÓW TYLKO TEGO CO LEJA DO BAKU HA HA AH CZAS POSPRAWDZAĆ WŁASCICIELI STACJI PALIW CO ZA SZAJ SERWUJĄ HA HA AH

Uta 12.09.2022 12:27
watch 15000* channel 55000+ movies 1000+ series All sportsShari

ryba 12.09.2022 11:42
śmiech na sali. Ostatnio jechałem za takim typem z ciężarówką do Radziszewa- tam całe szczęście zjechał, bo jakbym jechał za wielką frytownicą.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: standard Treść komentarza: Standaryzacja budowy w Dino to majstersztyk operacyjny. Projekt modułowy, 35-50 kWp fotowoltaiki na dachu i agregaty $CO_2$ z odzyskiem ciepła skracają czas inwestycji do minimów, a przy okazji mocno tną późniejsze koszty operacyjne (OPEX). Dobrze widzieć, że budują to tak powtarzalnie. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:35 Źródło komentarza: Nowy sklep Dino na ukończeniu: ma już panele i trwają prace wewnątrz obiektu Autor komentarza: a'propos Treść komentarza: Nie lubię takich przesadnych sformułowań, ale sprawa Zondacrypto nabiera kształtów, które budzą w jakimś sensie grozę — powiedział w piątek premier Donald Tusk podczas posiedzenia rządu. Zapowiedział też ponowne głosowanie weta prezydenta do ustawy o rynku kryptoaktywów. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:31 Źródło komentarza: Znane są zarzuty w stosunku do prezesa PKOl. Radosław Piesiewicz wyszedł z prokuratury po północy Autor komentarza: Elwira Treść komentarza: Po zdjęciu myślałam, ze w Lisim. Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:27 Źródło komentarza: Nowy sklep Dino na ukończeniu: ma już panele i trwają prace wewnątrz obiektu Autor komentarza: śmieszne Treść komentarza: Jak się pisowcy rzucili, że adwokatem tego od tej giełdy kryptowalut został Giertych... A jakoś nie przeszkadzało im, że do niedawna jego adwokatem był... adwokat Ziobry i Romanowskiego - zresztą też zdaje się były działacz pisu... Data dodania komentarza: 28.08.2026, 12:24 Źródło komentarza: Znane są zarzuty w stosunku do prezesa PKOl. Radosław Piesiewicz wyszedł z prokuratury po północy
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama