Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wszystkich Świętych: po ile chryzantemy i znicze? [ZDJĘCIA]

Każdego roku przed Wszystkimi Świętymi w kwiaciarniach, na ryneczkach i w okolicach cmentarzy pojawia się mnóstwo stoisk z kwiatami, stroikami i zniczami. Kwiaty w doniczkach, bukietach, stroikach do przystrojenia grobów można również kupić także w niektórych dużych sklepach.
Wszystkich Świętych: po ile chryzantemy i znicze? [ZDJĘCIA]

Autor: Fot. TWS

Na stoiskach „morze” chryzantemowych kul. Obok kulistych dużych kształtów można wypatrzeć również te mniejsze, o drobniejszych kwiatach i całej gamie przeróżnych kolorów. Jedne piękniejsze od drugich.

W kwiaciarni przy ul. Chrobrego piękne stroiki. Głównie na zamówienia. Bardzo dużo klientów. Cena stroika od 80 do 180 zł.
Na rynku już nie morze, a ocean kwiatów. Kolory i kształty przeróżne. Ceny również: 5 zł, 10 zł, 18 zł, 20 zł, 25 zł, 30 zł, 35 zł. Stroiki od 35 zł.
Znicze i wkłady kupimy np. w Lewiatanie i Biedronce (w fotogalerii znajdziemy informacje o cenach). Kwiatów w Biedronce dzisiaj widzieliśmy już niewiele.
 
TWS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

drogo 31.10.2022 16:14
Hmmm, za miejsce na cmentarzu o powierzchni 2,5 m2 trzeba zapłacić księdzu od kilku do kilkunastu tysięcy zł, co przewyższa cenę za m2 ziemi w centrum takich miastach jak Warszawa czy Kraków. Nie jestem za tym aby rozbudowywać cmentarze, ale skoro już zapłaciłem za ten grób to on powinien być własnością wieczną mojej rodziny. W tym wypadku na zmarłych robi biznes nie tylko ksiądz, ale jeszcze i państwo chce wydrenować obywatela z kasy. Zdaję sobie sprawę z tego, że cmentarz trzeba sprzątać i wywozić stamtąd śmieci, to kosztuje, ale spróbujcie na już wykupionym przez rodzinę grobie po kilkunastu latach postawić lub wyremontować pomnik, to tak jak w moim przypadku znowu zapłacicie kilka jak nie kilkanaście tysięcy księdzu. Pomimo, że nie było żadnego nowego pochówku, tylko wymiana nagrobka to ksiądz sobie ponownie naliczył za poprzednie 10 lat 3 000 plus za następne 10 lat kolejne 3 000, za wjazd na cmentarz samochodu z nagrobkiem 1000 zł a cmentarny skasował mnie na kolejne 500 zł, za co? a za otwarcie bramy!!! Zadaje sobie pytanie - ile jeszcze można doić ludzi i czy wypada akurat za takie rzeczy.

Jan 30.10.2022 21:59
W tej samej cenie kupowałem w zeszłym roku.

stała klientka 30.10.2022 07:35
U Państwa Wężowskich na ryneczku dużo ciekawych kwiatów, oraz ich kolorystyka jest różnorodna. Pani Wężowska ( mamcia) i jej cudowna córcia do każdego klienta podchodzą indywidualnie i to jest piękne. Obsługa na najwyższym poziomie. Ja dziękuje im pięknie za to, że są i życzę im dużo zdrówka.

Zofia 29.10.2022 22:21
Cóż tanio nie jest, ale kwiaty są w tym roku naprawdę piękne. I przetrwają święto.

skarga zasadna 29.10.2022 21:54
Wszystko jest zbyt tanie a za takie niskie ceny odpowiada burmistrz bo to on jest gospodarzem miasta.!!!

jeden się skarżył na dwóch burmistrzów... 30.10.2022 01:28
jaki gospodarz, taka gospodarka... i dziury na cmentarzu...

Obłuda 29.10.2022 21:31
O zmarłych należy pamiętać cały rok., a niektórzy tylko pod ludzi 1 listopada widowisko i cyrk przy grobach 1 kor takie kwiaty pełna ustawka

senior 29.10.2022 22:22
Nie przesadzaj. Jest święto to nie zwykły dzień.

hmm 30.10.2022 01:30
A ty z jakiejś sekty? Z żywymi też świąt nie obchodzisz? Rocznic, imienin, urodzin? Wiadomo, że jak jest święto, to jest uroczystość.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama