Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 19:22
Reklama
Reklama
Reklama

Piątemu wymiarowi jest szkoda lata [ZDJĘCIA]

Na wystawie pt. „A mnie jest szkoda lata” artyści zaprezentowali około 30 prac wykonanych farbami olejnymi lub akrylowymi na podobraziach płóciennych o tematyce zbliżonej do tytułu wystawy. W czasie zwiedzania wystawy i poszukiwania śladów lata w pracach, widzowie mieli możliwość zagłosowania na obraz, który im się najbardziej spodobał. Miło nam poinformować, że przewagą jednego głosu zwyciężyła praca Katarzyny Łyczko pt. „Depresja”, przed obrazem Anny Rumbuć zatytułowanym „Dziewczyna w okularach”.
Piątemu wymiarowi jest szkoda lata [ZDJĘCIA]

Autor: Fot. MOK w Moryniu

W dniu 23 października 2022 roku w sali moryńskiego Geoparku odbył się wernisaż XIV już wystawy prac grupy plastycznej „Piąty wymiar”. Grupa, złożona obecnie z 9 dorosłych artystów-amatorów, działa od marca 2011 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Na wystawie pt. „A mnie jest szkoda lata” artyści zaprezentowali około 30 prac wykonanych farbami olejnymi lub akrylowymi na podobraziach płóciennych o tematyce zbliżonej do tytułu wystawy.
 
Wernisaż muzycznie uświetnił zespół „Sami swoi” pod kierunkiem i przy akompaniamencie Zbigniewa Ciszka z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mieszkowicach. Po raz pierwszy na moryńskiej scenie towarzyszyła im Katarzyna Pożarycka (skrzypce i śpiew). Licznie przybyła na wernisaż publiczność nie tylko wysłuchała nostalgicznych piosenek o kończącym się lecie, ale także doskonale zaśpiewała wspólnie z zespołem refren piosenki „A mnie jest szkoda lata”.
Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wystawy oraz naszym niezawodnym gościom za przybycie – już dziś zapraszamy na kolejną wystawę prezentującą dorobek grupy plastycznej „Piąty wymiar” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

narodowiec katolik 04.11.2022 01:34
To nie w Gryfinie na szczęście.

zdezorientowany 03.11.2022 16:28
To ile jest wymiarów?

Ziomal z czworaków 03.11.2022 15:30
Nie wiem czy wiecie ale Knagulec to brakujące ogniwo w teorii Darwina. Tak tak

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama