Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 26 sierpnia 2026 14:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policja czeka przyczajona

Podczas najbliższych dni szczególne baczenie na kierowców będą mieli policjanci. Prowadzą oni akcję "Bezpieczna majówka".
Policja czeka przyczajona
Policja na motocyklach.

Autor: Policja

Jest już tradycją, że do majówki przygotowuje się także policja. 

Wyjeżdża grupa Speed

– Każdego dnia na drogi wyjedzie średnio 4,5 tysiąca policjantów, w tym policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze – zapowiedział nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nie oznacza to, że mundurowi będą zajmować się wyłącznie kierowcami jeżdżącymi za szybko. Będzie również kontrola trzeźwości, sprawdzanie warunków przewożenia dzieci, stanu samochodów. Obserwowani będą również – jak zapewnia policja – piesi czy rowerzyści.

Mają oko na kierowców

– Policjanci będą także reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów, motocyklistów – dodał Opas. 

Policja przypomina także, że 30 kwietnia i 2 maja od godz. 18 do 22 oraz 1 i 3 maja od godz. 8 do 22, obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów oraz niektórych innych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pewien pan Treść komentarza: To nie jest żadna luka prawna tylko odpowiedni urząd ma w d...... żeby się tym zająć i nałożyć taką karę żeby właściciel sklepu to odpowiednio odczuł.Nie rozumiem że sklep jest sklepem a w niedzielę zamienia się w czytelnię gdzie jest 4 książki na krzyż. Zrozumiał bym gdyby w sklepie była przewaga książek a czytając można by sobie kupić kawę,kanapkę itp. Równie dobrze podczas kontroli drogowej za przekroczenie prędkości mógłbym się przebrać za konia i nie przyjąć mandatu bo koni nie wolno karać mandatami a tylko woźnicę.W tym kraju debilizm goni debilizm. Data dodania komentarza: 26.08.2026, 14:38 Źródło komentarza: Absurd zakazu handlu w Gryfinie. Jak niedzielna czytelnia przyciągnęła tłumy Autor komentarza: obywatel Treść komentarza: W PiS-ie nic się nie zmieniło. Pan poseł Suski starym zwyczajem stwierdził że nie zna prezesa PKOl. Zapewne nigdy o nim nie słyszał. Przypomniała mi się scena z filmu Vabank "... Duńczyka powiadasz Pan, nie znam człowieka..." Nic dodać, nic ująć. Data dodania komentarza: 26.08.2026, 14:34 Źródło komentarza: Afera ostatnich lat: Szef Zondacrypto może utopić dwa PiS-y i Konfederację. Oszukani dostaną pieniądze? Autor komentarza: hahahaha..... Treść komentarza: Na pewno szukał w czytelni książki ,,Krzyżacy" Data dodania komentarza: 26.08.2026, 14:30 Źródło komentarza: Absurd zakazu handlu w Gryfinie. Jak niedzielna czytelnia przyciągnęła tłumy Autor komentarza: Ula Treść komentarza: Wykształcenie medyczne u kobiet i nagle list w skrzynce, moja siostra tak miała. Data dodania komentarza: 26.08.2026, 14:29 Źródło komentarza: Nowa kwalifikacja wojskowa – kogo wezwie MON i do kiedy trwają badania
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama