Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 stycznia 2026 11:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ta majówka jest inna niż wszystkie [ZDJĘCIA]

Po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią, dzisiaj 1 maja 2023 r. odbyła się kolejna Majówka Żabnicka. Ks. Jerzy Brocławik, proboszcz miejscowej parafii i przewodniczący komitetu organizacyjnego, witając wszystkich przybyłych, przypomniał postać prof. Bogdana Matławskiego - pomysłodawcy tej ważnej dla mieszkańców Żabnicy uroczystości. Zwrócił również uwagę, że już po śmierci pomysłodawcy Majówka Żabnicka została wpisana na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.
Ta majówka jest inna niż wszystkie [ZDJĘCIA]

Autor: dost.

Majówka rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez ks. Tomasza Kościelnego, dyrektora Bursy Towarzystwa Salezjańskiego w Trzcińcu, który również wygłosił homilię. 

Po mszy św. odbyło się nabożeństwo majowe z odśpiewaniem Litanii Loretańskiej i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 

Po części liturgicznej organizatorzy zaprosili wszystkich na tradycyjną Biesiadę Maryjną z licznymi niespodziankami kulinarnymi, atrakcjami dla dzieci i występami kapeli ludowej „Borzymianka”

A za rok - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - Majówka wróci do nabożeństw maryjnych odprawianych przy przydrożnych kapliczkach, których historię przypomniano dziś wszystkim uczestnikom.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Żabnica 02.05.2023 06:03
Lansik musi być.

Obywatel 01.05.2023 21:01
Rzeczywiście majówka inna jak przed laty. Kościół w pierwszej ławce szef tercetu Gryfińskiego towarzysze klakierzy i strażak specjalista od gaszenia ludzkich nadzieji. Sztandarów czerwonych też nie wzięli, zapomnieli, czy nie wypadało?

i
kicz 02.05.2023 00:07
Mnie to śmieszy jak niewierzący uczestniczą w mszy.

Oh 02.05.2023 10:19
A gdzie wówczas są wierzący?

Radziszewo 01.05.2023 18:46
Kampania ruszyla.

i
exnauczycielka 01.05.2023 17:27
Pozdrowienia dla pana dyrektora Fuksa!

i
brawo 01.05.2023 17:24
I bardzo fajnie, ze inna niżwszytkie.

Janina z Czepina 01.05.2023 17:07
Cudowna majówka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ŁukaszTreść komentarza: Decyzja o trzymiesięcznym areszcie była formalnością, biorąc pod uwagę surowość kary (dożywocie) oraz ryzyko matactwa. Kluczowe będzie teraz badanie poczytalności sprawcy. Jeśli biegli orzekną niepoczytalność w chwili czynu, sprawca może uniknąć więzienia na rzecz zamkniętego zakładu psychiatrycznego, co z pewnością wywoła ogromne poruszenie społeczne.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:31Źródło komentarza: Elitarny funkcjonariusz i krwawa noc. Mroczna tajemnica człowieka, który miał strzec bezpieczeństwa.Autor komentarza: wniosekTreść komentarza: Służby mundurowe muszą przejść gruntowne reformy w kwestii opieki psychologicznej. Kolejny raz zawiódł system?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:30Źródło komentarza: Elitarny funkcjonariusz i krwawa noc. Mroczna tajemnica człowieka, który miał strzec bezpieczeństwa.Autor komentarza: BillyTreść komentarza: Potrzebne są egzorcyzmy? Nie, wystarczy by niebiescy przestali mataczyć! Komediant strzelał z granatnika, to co tam wielkiego wystrzał ze sztucera?Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:15Źródło komentarza: Przeklęta broń wypaliła dwa razy. Najpierw w niewinne dziecko, potem na policjiAutor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Zasadniczo zaparkował pyr pyr na trawniku i dlatego zablokował cały chodnik pyr pyr. Miejmy nadzieję że milicja zdoła mu udowodnić nagraniami z monitoringu pyr pyr że jeździł tym pojazdem a nie że tylko w nim spał.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 10:06Źródło komentarza: Nocny rajd zakończony na trawniku. Pijany kierowca Lexusa zatrzymany na osiedlu
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama