poniedziałek, 20 maja 2024 09:42

Z Mistrzostw Europy w Hiszpanii przywieźli trzy medale - złoty i dwa brązowe

Zadowoleni wrócili z Hiszpanii zawodnicy UKS Karate Kyokushin Moryń. Z Mistrzostw Europy w Barcelonie przywieźli trzy medale - złoty i dwa brązowe.
Vanessa Florczak i Marcin Florczak z trofeami z Mistrzostw Świata w Barcelonie.

Źródło: Karate Kyokushin Moryń

W  barwach Polski w Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate w Barcelonie w Hiszpanii reprezentowali nas m.in. zawodnicy Karate Kyokushin z Morynia - Vanessa Florczak i Marcin Florczak Zawody odbyły się 5 - 7 maja 2023 r.

Nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca:

-Vanessa Florczak zdobyła złoty medal w konkurencji kata w kategorii juniorek (16 – 17 lat) pokonując 14 zawodniczek, w walkach w swojej kategorii zdobyła brązowy medal.

-Marcin Florczak wywalczył brązowy medal w walkach w kategorii seniorów + 40 lat (+80 kg).

W tegorocznych mistrzostwach w Hiszpanii udział wzięło 491 zawodników z 23 krajów.

-Zawody stały na bardzo wysokim poziom - o medal było niezwykle trudno. Serdecznie gratuluję udanego startu. Osu!!! - pozdrawia Piotr Kos z Karate Kyokushin Moryń

zdjęcia: autor Marcin Florczak