Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 16 marca 2026 13:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Orszaki Trzech Króli w powiecie gryfińskim. Zobacz, gdzie i kiedy

Orszaki Trzech Króli pojawiają się dziś w trzech miastach naszego powiatu. Gryfino, Chojna i Mieszkowice goszczą barwne widowiska nawiązujące związane z kulturą polską i chrześcijańską.
Orszaki Trzech Króli w powiecie gryfińskim. Zobacz, gdzie i kiedy
Pierwszy Orszak Trzech Króli w Gryfinie w 2017 r.

Autor: igryfino (arch.)

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Gryfinie zorganizowano w 2017 r. Przerwa była w czasie pandemii. Dziś 6 stycznia 2024 r. impreza rozpoczyna się o godz. 11 na placu  Ks. Barnima I w Gryfinie obok kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 

W Chojnie po mszy świętej o godzinie 12.00 orszak wyruszy z kościoła pw. św. Trójcy i wyruszy w stronę kościoła Mariackiego.

W Mieszkowicach Orszak Trzech Króli zacznie się o godz. 13.30 na placu Wolności. Przejdzie ulicami miasta.

Tego dnia tradycyjnie msze święte zostaną odprawione z błogosławieństwem kadzidła i kredy.

O Świecie Trzech Króli pisaliśmy też tu:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

BIBL 06.01.2024 20:08
TO BYLI TRZEJ OWCZESNI NACIAGACZE, KTORZY PODAJAC SIE ZA MEDRCOW JEDLI I PILI ZA DARMO - TAK PRZYNAJMNIEJ GLOSZA APOKRYFY.

Batowy z wzgórza Batowa 06.01.2024 13:09
U mnie na Batowa jest dziś orszak

A. Żmijewski 06.01.2024 12:44
Odpalam żuczka pyr pyr pyr i pomykać orszakować bo to taka tradycja z dziada pradziada od 1945

Mikołaj 06.01.2024 12:05
Dziś to lepiej jechać saniami.

katolik 06.01.2024 12:04
I super!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Andrzej Tumanowicz ha ha ahTreść komentarza: Rozpacz po śmierci Kim Dzong Ila YT HA HA AHData dodania komentarza: 16.03.2026, 13:22Źródło komentarza: Oscary 2026: Totalna dominacja "Jednej bitwy po drugiej" i wielki triumf polskiego kinaAutor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Na kredytach pyr pyr to tylko zasadniczo banki zbijają fortunę i dlatego nikt normalny nie bierze kredytów skoro można sięgnąć do skarpety z dziada pradziada pyr pyr pyrData dodania komentarza: 16.03.2026, 13:07Źródło komentarza: Pułapka kosztów życia 2026: Nadzieja na niższe raty kredytów zniknie pod ciężarem opłat za mediaAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Niby inflacja spada, a przy kasie jakoś tego nie widzę. Liczby swoje, życie swoje.Data dodania komentarza: 16.03.2026, 12:58Źródło komentarza: Zakupy droższe o 3,8% rok do roku. Koszyk sklepowy rośnie szybciej niż oficjalna inflacja w lutymAutor komentarza: Collegium TumanumTreść komentarza: To jest modelowy przykład dysonansu poznawczego. Z jednej strony retoryka dla twardego elektoralu o węglu i suwerenności, a z drugiej czysty rachunek ekonomiczny we własnym gospodarstwie. Skoro to takie nieopłacalne, to po co w ogóle w to wchodził? Przecież to się kupy nie trzyma. Jak on profesurę zdobył? W Collegium Humanum?Data dodania komentarza: 16.03.2026, 12:56Źródło komentarza: Walczy z "OZE-sroze" na "wiatraki sraki" - polityczna wojna. Samorządy przeciwko dezinformacji o OZE
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama