Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 stycznia 2026 23:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Są zdolni i utalentowani. Zostali nagrodzeni stypendiami

Najzdolniejsi uczniowie szkół ponadpodstawowych w naszym regionie zostali uhonorowani stypendiami za swoje znakomite osiągnięcia w nauce w I semestrze roku szkolnego 2023/2024. To niezwykle ważne wydarzenie nie tylko dla nagrodzonych, lecz także dla całej społeczności szkolnej, która może być dumną z takich utalentowanych uczniów.
Są zdolni i utalentowani. Zostali nagrodzeni stypendiami

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gryfinie

Podczas ceremonii wręczenia stypendiów, wyróżnionym uczniom przekazano gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów. Podkreślono, jak ważne jest docenienie zaangażowania i wysiłku, jaki uczniowie włożyli w swoją naukę. Stypendia Rady Powiatu Gryfińskiego są nie tylko nagrodą za osiągnięcia, lecz także motywacją do ciągłego rozwoju i podnoszenia poprzeczki.

Aleksander Cierlecki - uczeń IV klasy maturalnej o profilu medyczno-ekologicznym w I LO w Gryfinie. Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci – program ZDOLNI na rok 2023/24. Uczestnik wielu konkursów przedmiotowych, głównie biologicznych. Pasją Aleksandra jest mikrobiologia, genetyka i farmakologia, a największym marzeniem – praca w zawodzie lekarza. Chwile wolne od nauki poświęca na różne aktywności kulturalne i sportowe. Od niedawna trenuje tenisa ziemnego. Okazjonalnie jest też poetą – pisze wiersze, zazwyczaj poświęcone sytuacji człowieka we współczesnym świecie.
Średnia ocen: 5,56

Kacper Romuk - uczeń II klasy o profilu politechniczno-medycznym w I LO w Gryfinie. W kręgu jego zainteresowań znajduje się matematyka, fizyka oraz astronautyka. Jest uczestnikiem konkursów i projektów o tematyce astronomiczno-astronautycznej. Przewodniczy szkolnemu zespołowi SpaceY, z którym w ramach europejskiego konkursu CanSat buduje swojego małego satelitę. W wolnym czasie programuje kontrolery Arduino w C++, pisze strony w języku HTML oraz pogłębia wiedzę w zakresie swoich zainteresowań. Jest także zafascynowany prywatnym sektorem kosmicznym, w szczególności firmą SpaceX. Średnia ocen: 5,53

Dominik Maciejski - uczeń IV klasy o profilu medyczno-ekologicznym w I LO w Gryfinie. Z sukcesami reprezentuje szkołę w olimpiadach i konkursach biologicznych. Jego pasją jest neurobiologia, prowadzenie doświadczeń i badań naukowych i czytanie książek, w szczególności autorstwa Brandona Sandersona.  W wolnym czasie gra w szachy, tenisa, ping-ponga i squasha. Po maturze planuje studia medyczne, by w przyszłości zostać lekarzem. Średnia ocen: 5,50

Amelia Przybylska, uczennica III klasy LO o profilu przyrodniczym z elementami kryminalistyki w ZSP w Chojnie. Należy do Szkolnego Klubu Dawców Krwi, angażuje się w liczne akcje charytatywne. Interesuje się matematyką i biologią. Uczestniczyła w międzynarodowym przedsięwzięciu „Klimat na pierwszym planie” Została także zakwalifikowana na mobilność do Turcji w ramach projektu „Praktyczne podejście do doradztwa zawodowego. W wolnych chwilach czyta literaturę medyczną głównie z dziedziny neurochirurgii i medycyny sądowej. Interesują ją również wszelkie niewyjaśnione zagadki kryminalne. Swoją przyszłość wiąże z medycyną, którą chciałaby studiować na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym lub na jednej z uczelni we Włoszech. 
Średnia ocen: 5,33

Martyna Chruścińska, uczennica II klasy o profilu filologiczno-medialnym w I LO w Gryfinie. Laureatka Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023 „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym i powiatowym. Wygrała X Wojewódzkie Integracyjne Zawody Latawcowo-Balonowe w kategorii konstrukcyjnej latawce płaskie. Hobby Martyny to podróże, literatura i muzyka. Planuje studia na kierunku psychologii lub dziennikarstwa.  
Średnia ocen: 5, 33

Wiktor Sacawa, uczeń IV klasy o profilu medyczno-ekologicznym w I LO w Gryfinie. Ma szeroki wachlarz zainteresowań. Pasjonuje się historią XX wieku, w szczególności II wojny światowej i okresu zimnej wojny. Lubi jeździć na rowerze, regularnie uprawia sport. Kolekcjonuje znaczki pocztowe. Fascynują go także podróże zagraniczne. Pisze programy w języku JavaScript i biegle zna język angielski. W przyszłości planuje zostać funkcjonariuszem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Średnia ocen: 5,13

Kacper Matoszko, uczeń IV klasy o profilu filologiczno-politechnicznym w I LO w Gryfinie. Posiada liczne pasje – od architektury, modelarstwa plastikowego, pojazdów pancernych
z okresu I i II wojny światowej po pszczelarstwo, astronomię i prozę Andrzeja Sapkowskiego. Trenuje karate kyokushin i strzelectwo, rozwija także swoje zdolności plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Moryniu. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i środowiska lokalnego. Po skończeniu szkoły średniej planuje studia na kierunku robotyki i automatyki, a w przyszłości chciałby pracować jako instalator domów inteligentnych. Średnia ocen: 5,13

Mikołaj Bartos, uczeń IV klasy o profilu filologiczno-politechnicznym w I LO w Gryfinie. Reprezentuje szkołę w meczach koszykówki i sztafetowych biegach przełajowych. Poza sportem, jego zainteresowania to: matematyka, fizyka, mitologia – szczególnie nordycka i słowiańska, a także gry planszowe i karciane. Po maturze Mikołaj planuje podjąć studia na wydziale ekonomii.
Średnia ocen: 5,13

Jagoda Betlej, uczennica II klasy o profilu politechniczno-medycznym w I LO w Gryfinie. Aktywnie bierze udział w życiu szkoły, angażuje się w organizację wydarzeń szkolnych. W chwilach wolnych od nauki szydełkuje, czyta książki i słucha muzyki. Jej marzeniem są studia medyczne.
Średnia ocen: 5,07

Julia Czajka, uczennica I klasy o profilu politechnicznym w I LO w Gryfinie. Zaangażowana w pracę społeczną na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Jej hobby to muzyka, gry planszowe oraz sport. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych osiągając sukcesy, m.in. mistrzostwo województwa oraz IV miejsce w Mistrzostwach Polski w chodzie na 3000 metrów. Zdobyła również IV miejsce w Drużynowym Sztafetowym Biegu Przełajowym Dziewcząt.

Średnia ocen: 5,07

Zofia Szymańska, uczennica I klasy o profilu medycznym w I LO w Gryfinie. Ma szeroki wachlarz zainteresowań: biologia, medycyna, astronomia, języki obce, sport oraz muzyka. Ukończyła 6-letnią Szkołę Muzyczną I stopnia w Gryfinie w klasie fortepianu. Obecnie kontynuuje naukę w klasie altówki. Gra w orkiestrze szkolnej, śpiewa w chórze ,,Un Corpo". Rozpoczęła też naukę w Studium Organistowskim. Zosia zajęła II miejsce indywidualnie i drużynowo w X Wojewódzkich Integracyjnych Zawodach Latawcowo-Balonowych w konstrukcji latawców skrzynkowych. Trenuje pchnięcie kulą, rzut młotem i siatkówkę. Jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Raffer Gryfino.
Średnia ocen: 5,00

Paulina Zagajewska,  uczennica I klasy o profilu medycznym w I LO w Gryfinie. Trenuje sztuki walki. Trzykrotnie wygrała ogólnopolskie zawody karate w Szczecinie, Resku i Legnicy. Jest także uzdolniona muzycznie i plastycznie. Gra na pianinie, ukulele i gitarze. Uczęszcza na zajęcia plastyczne na których, poznaje historię sztuki i doskonali rysunek. W wolnych chwilach jeździ konno oraz czyta literaturę z zakresu medycyny i psychologii.
Średnia ocen: 5,00

Kajetan Kalarus, uczeń II klasy o profilu politechniczno-medycznym w I LO w Gryfinie. Wraz z kolegami z klasy tworzy zespół SpaceY, z którym w ramach europejskiego konkursu CanSat budują małego satelitę.  Współprowadzi konto szkoły i radiowęzła na Instagramie.  W wolnych chwilach uczęszcza na zajęcia SKS z siatkówki, Interesuje się matematyką oraz fizyką kwantową, Po skończeniu nauki w liceum planuje podjąć studia związane z właśnie z tymi dziedzinami.
Średnia ocen: 5,00

 Aleksandra Maciaszek, uczennica II klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSP w Chojnie. Należy do szkolnej grupy WOPR. Zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczestniczyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej. Pasjonuje się matematyką i geografią. W wolnym czasie czyta literaturę kryminalną i szydełkuje Planuje podjąć studia w zakresie psychologii sądowej, a w przyszłości pracować jako biegły psycholog sądowy lub profiler kryminalny. Średnia ocen: 5,00

Wanesa Adamska, uczennica IV klasy LO o kierunku przyrodniczym z elementami kryminalistyki w ZSP w Chojnie. Aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach realizowanych przez szkołę, często angażuje się w różne akcje wolontariackie. Reprezentowała szkołę w zawodach sportowych, rozwija także swoją pasję śpiewania. Jest wokalistką lokalnego zespołu Fluid. Gra na pianinie, gitarze i ukulele. Komponuje własną muzykę i dzieli się nią ze światem. Światło dzienne ujrzały już 3 autorskie piosenki Wanesy wraz ze zrealizowanymi do nich teledyskami. Jej marzeniem są studia muzyczne na kierunku jazzowym. Średnia ocen: 5,00

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy im kolejnych świetnych wyników oraz nieustającej chęci do nauki i doskonalenia siebie.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

życzę 10.03.2024 00:05
Przed nimi tylko dobra przyszłość!

8 ra be z pod smoleńska z lubawicz 96 9+6=15 1+5=6 saturn ha ha ah lu cyfer 13*52 676 2024/25 10.03.2024 14:31
gdzie w polinie ha ha ah jak zaraz wojna ha ha ah ja im współczuje ha ha ah

*** 08.03.2024 20:16
*** ***

lu cyfer 13*52 676 2024/25 08.03.2024 19:25
tak bez was ten teatr były za mało idiotyczny ha ha ah

A. Żmijewski 08.03.2024 19:01
Zasadniczo widać pyr pyr że w zdrowym ciele zdrowy duch a to wszystko pyr pyr dzięki diecie opartej na ogrodowych pomidorach ze szklarni pyyyyrrrrr

sokole oko 08.03.2024 16:40
Ta w środku jest podobna do aktorki Wieniawy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarzenaTreść komentarza: 3:25 w nocy i 2 promile we krwi... Strach pomyśleć, co by było, gdyby to była 15:00 i dzieciaki wracały ze szkoły. Szacun dla osoby, która zadzwoniła na policję!Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:11Źródło komentarza: Nocny rajd zakończony na trawniku. Pijany kierowca Lexusa zatrzymany na osiedluAutor komentarza: klocekTreść komentarza: Trzeba było przepchnąć.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:04Źródło komentarza: Pociągi jeden po drugim wpadły na auto. Ewakuacja kilkuset osóbAutor komentarza: nonamexdTreść komentarza: Myślę, że należy ogłosić stan klęski żywiołowej w województwie zachodniopomorskim To co dzieje się od środy i czwartku ( pon i wt uważam, że sytuacja pogodowa była jaka jest, więc nie neguje i rozumiem), ale jutro mamy piątek i jak jest chaos tak jest. Zero jakiekolwiek informacji ze strony Polregio, PKP, portal pasażera itd. Gdyby nie grupy na Facebooku czy zwykła poczta tzw " pantoflowa" to byłby jeszcze większy dramat. Infolinie swoje, rozkłady swoje, portal pasażera swoje,a rzeczywistość to jest dopiero stan faktyczny. Gdzie są w obecnej sytuacji władze miasta i powiatu gminy Gryfino? Może na spacerze albo urlopie albo w czteroletnim letargu.. Dlaczego nikt nie interesuje się i pozostawia mieszkańców gminy Gryfino bez jakiejkolwiek pomocy? Większość chciałaby pracować na miejscu, gdyby ta praca jeszcze była, bo oprócz Biedronek, żabek itp to nie ma zbyt bogatej oferty pracy, bo sądząc po stanie obecnym mamy ziomków, znajomków bez kompetencji i ambicji, którzy siedzą i grzeją stołki (oczywiście nie wszyscy, ale, zdecydowana większość) A większość ludzi z kwalifikacjami, którzy nie mają takiego szczęścia jak tzw" plecy"w Gryfinie, musi szukać pracy poza, bo są lepsze możliwości zarobku i przede wszystkim docenienia nabytych kwalifikacji Za to w Gryfinie podnosi się stawki za wynajem lokali pod działalność gospodarczą, stawki za lokale mieszkalne itp.itd Chodniki główne są jak lodogryf, ciekawe czemu nie ma teraz postów jak wygląda miasto powiatowe od poniedziałkowej gołoledzi, ale fajnie jest sobie spacerować i udawać, że coś się robi w warunkach tzw sprzyjających W sytuacji jaka jest obecnie czy jaka była w poniedziałek- zero reakcji czy Gryfniane gorszego sortu mają jak dostać się do stolicy zachodniopomorskiej... Najlepiej wrzucać selfiaczki albo nie robić nic i udawać, że sytuacja nie dotyczy władz miasta Przepraszam, ale zwyczajnie mi się ulalo.. PozdrawiamData dodania komentarza: 29.01.2026, 23:04Źródło komentarza: Kolej po awarii ruszyła na tory powiatu gryfińskiego. Nadodrzanka jeszcze jednym toremAutor komentarza: MartaTreść komentarza: Szacunek dla tych ekip, które siedzą teraz w nocy na pociągach sieciowych i odkuwają ten lód. Ciężka robota w taką pogodę.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 23:02Źródło komentarza: Kolej po awarii ruszyła na tory powiatu gryfińskiego. Nadodrzanka jeszcze jednym torem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama