Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 15 lipca 2026 02:12
Reklama
Reklama
Reklama

Dopalacze ryją banię. Gdzie szukać pomocy?

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze - sprzedają śmierć!
Dopalacze ryją banię. Gdzie szukać pomocy?

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

 

800 060 800 - Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 - 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz . Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

 

800 100 100 - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00, pomoc online dostępna pod adresem [email protected]. W 2014 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z dopalaczami.

 

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

 

112 - Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Źródło: KPP Gryfino



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ale jaja Treść komentarza: Niebieski to wolność i kasa, zielony to ekologia... Wygląda na to, że logo projektował ktoś, kto bardzo chciał pogodzić Elona Muska z Gretą Thunberg. Czekam na pierwszą konferencję prasową w Tesli napędzanej ekologicznym uśmiechem! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 00:54 Źródło komentarza: Unia Demokratyczna teraz Unią Centrum. Nowa siła o gospodarce, środowisku i wyborach Trzeciej Drogi Autor komentarza: sprawiedliwy Treść komentarza: Słuchajcie, tu nawet nie chodzi o samą kasę z PFN, choć te zmarnowane miliony bolą. Najgorsze jest to, co ten człowiek zrobił z KRRiT. Instytucja, która z założenia miała stać na straży wolności słowa i pluralizmu, pod jego wodzą stała się biczem na media krytyczne wobec władzy. Te absurdalne kary dla TVN-u, TOK FM czy Radia Zet to był zwykły haracz za mówienie prawdy i próba zastraszenia całego środowiska. Gość systemowo rozmontowywał bezpieczniki naszej demokracji, żeby przypodobać się partii. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 00:49 Źródło komentarza: Dzisiejsze zatrzymanie w głośniej sprawie. Jednym z nich Maciej Świrski Autor komentarza: taa Treść komentarza: Zakaz do 16 lat? Życzę powodzenia rodzicom, którzy będą musieli teraz wytłumaczyć swojemu nastolatkowi, dlaczego nagle musi zacząć z nimi rozmawiać przy obiedzie. Szykuje się trzecia wojna światowa w polskich domach. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 00:48 Źródło komentarza: Media społecznościowe tylko dla dorosłych? Rewolucyjny pomysł dzieli polskie społeczeństwo Autor komentarza: zdrugiej strony Treść komentarza: Służba Więzienna... Sami powinni teraz tam posiedzieć i zobaczyć, jak to jest z drugiej strony krat. Wstyd dla munduru. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 00:47 Źródło komentarza: Przemyt sterydów i tajne dokumenty w domu strażnika: Gdzie tkwi drugie dno afery w areszcie
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama