Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 18 sierpnia 2026 07:42
Reklama
Reklama
Reklama

Ależ to były eksperymenty

Piknik edukacyjny, zorganizowany i przeprowadzony przez Centrum EduFun z Gdyni, odbył się na terenie Szkoły Podstawowej w Radziszewie. Centrum Interaktywnej Edukacji specjalizuje się nauką poprzez zabawę i eksperymentowanie w myśl hasła: „Bo nauka to zabawa, a zabawa to nauka”.
Ależ to były eksperymenty
Dzieci zostały podzielone na grupy, każdy uczeń  miał  możliwość aktywnego uczestnictwa w modułach:
1) ciśnienie, czyli co się stanie z balonem na Księżycu?,
2) temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?,
3) kto wytrzyma dłużej? równowaga,
4)wielkie bańki mydlane – 50 l płynu.
 
Ponadto odbył się pokaz specjalny „Wściekły, ciekły azot”. Tematyka bardzo dzieciom odpowiadała, ale najwięcej radości sprawiło im tworzenie wielkich baniek mydlanych!
 
Na zakończenie uczniowie otrzymali z piekarni „ Bagietka” słodkie pączki!
 
Program był możliwy do zrealizowania dzięki funduszom, zebranym podczas festynu rodzinnego „Najlepiej razem”! Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy! sp


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marecki Treść komentarza: Śledztwo prowadzone równolegle przez prokuraturę w Krośnie i służby węgierskie będzie wymagało pełnego zabezpieczenia danych z tachografu oraz badania stanu technicznego autobusu. Zatrzymanie kierowcy to standardowa procedura w przypadku katastrof w ruchu lądowym, ale warto pamiętać, że do czasu oficjalnej opinii biegłych ze sprawności układu hamulcowego czy kierowniczego, hipoteza o zaśnięciu pozostaje jedynie przypuszczeniem. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 01:24 Źródło komentarza: Katastrofa polskiej pielgrzymki na autostradzie M3 – najważniejsze ustalenia i stan poszkodowanych Autor komentarza: potwierdzam Treść komentarza: Wał w Marwicach zapisany do odwiedzenia, biorę lornetkę i jadę w ciemno! Data dodania komentarza: 18.08.2026, 01:23 Źródło komentarza: Ptasie gwiazdy Doliny Dolnej Odry. Jak skutecznie zaplanować birdwatching na Międzyodrzu Autor komentarza: różnica Treść komentarza: Za moich czasów zbierało się truskawki na pierwszy rower, teraz zbierają na akademik i podręczniki... Data dodania komentarza: 18.08.2026, 00:55 Źródło komentarza: Drożyzna zmusza do pracy wakacyjnej. Jak zmienia się rynek pracy młodych? Autor komentarza: korek Treść komentarza: Patrząc na ten układ procentowy, widać wyraźnie, że scenariusz z koalicją rządzącą wcale nie jest taki prosty. Wygrana ponad 33% dla KO wygląda ładnie na nagłówkach, ale bez Lewicy czy innych mniejszych partnerów nie ma mowy o bezwzględnej większości. Do tego Konfederacja i ugrupowanie Brauna trzymają mocny pakiet głosów. W efekcie po wyborach wygrany i tak będzie musiał pójść na bardzo trudne kompromisy. Data dodania komentarza: 18.08.2026, 00:53 Źródło komentarza: KO znacznie wyprzedza rywali. Nie jest pewne kto bedzie rządził
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama