W ramach działań profilaktycznych ratownicy gryfińskiego WOPR odwiedzili szkoły i przedszkola w kilku gminach, w tym gminach Chojna, Gryfino, Banie, Trzcinko Zdrój oraz Widuchowa. Podczas spotkań z uczniami i nauczycielami przekazali ważne informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, szczególnie podczas nadchodzących wakacji.
Ratownicy skupili się na promocji podstawowych zasada bezpieczeństwa, takich jak zachowanie podczas kąpieli, rozpoznawanie zagrożeń na wodzie oraz udzielanie pierwszej pomocy w przypadku wypadków na terenie wodnym. Ich celem było podniesienie świadomości społeczności lokalnej oraz przygotowanie dzieci i dorosłych do bezpiecznego korzystania z wody w okresie letnim.
Prezes Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino, Grzegorz Lacek, podkreślił, że edukacja w zakresie bezpieczeństwa na wodzie jest kluczowym elementem w pracy ratowników i ma na celu zapobieganie tragicznym wypadkom.
W reakcji na intensywne działania profilaktyczne WOPR Gryfino życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!











Napisz komentarz
Komentarze