Zapytania w sprawie konkretnych korzyści z posiadania Karty Dużej Rodziny w gminie Gryfino przesłaliśmy do burmistrza Mieczysława Sawaryna, jego zastępcy Pawła Nikitińskiego oraz do Ośrodka Opieki Społecznej w Gryfinie 15 maja.
Osiem dni temu, 18 maja zareagował jedynie Paweł Nikitiński, obiecując: „W najbliższych dniach prześlę wszystkie oczekiwane przez Czytelników odpowiedzi”. Jednak do dzisiaj (26 maja) cisza na ten temat. Ani burmistrz, ani jego zastępca, ani nikt z Ośrodka Opieki Społecznej nie odważył się podjąć tematu.
Dlaczego? Sądzimy, że przyczyną nabrania wody w usta jest fakt, że nasi czytelnicy mają rację. W gminie Gryfino Karta Dużej Rodziny to chyba martwy dokument, który nie służy do tego, do czego ma być wykorzystywany.
W założeniu Karta Dużej Rodziny jest bardzo przydatnym i praktycznym dokumentem. Uprawnia do korzystania ze zniżek, m.in. w ramach ofert handlowych, kulturalnych, rekreacyjnych i transportowych. Karta przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest wydawana bezpłatnie.
Czy i kiedy radni oraz władze gminy zajmą się tą gryfińską wydmuszką?









Napisz komentarz
Komentarze