Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 lipca 2026 11:36
Reklama
Reklama
Reklama

Sprint do wolności! Gryfiński Bieg Niepodległości pobił rekord emocji

W Gryfinie tradycyjny sposób świętowania Narodowego Dnia Niepodległości połączył się z dawką sportowej adrenaliny. Dziś, 11 listopada 2025 r., odbył się VIII Gryfiński Bieg Niepodległości, który dostarczył uczestnikom niezapomnianych emocji, zwłaszcza w rywalizacji o czołowe miejsca.
Sprint do wolności! Gryfiński Bieg Niepodległości pobił rekord emocji
Na starcie na gryfińskim nabrzeżu.

Autor: TWS

Organizatorem wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz gryfińskich obchodów, było Centrum Sportu i Rekreacji w Gryfinie (CSiR). Bieg i marsz Nordic Walking odbyły się na symbolicznych trasach o długości 5 km, prowadzących ulicami centrum miasta.

Sekundy zdecydowały o zwycięstwie
Na starcie (tradycyjnie zlokalizowanym na Nabrzeżu) stanęło łącznie 68 zawodników w obu kategoriach, którzy w sportowy sposób postanowili oddać hołd wolnej Polsce. Rywalizacja na dystansie 5 km była wyjątkowo zacięta, a finisz trzymał w napięciu do ostatnich metrów.

Triumfatorem biegu został Szymon Sikora, który w imponującym stylu przekroczył metę. O 10 sekund wyprzedził drugiego zawodnika,  Dariusz Filipowicza, co świadczy o niezwykłej determinacji obu biegaczy.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Paulina Drożdżewska, udowadniając, że bieg niepodległości to doskonała okazja do zademonstrowania zarówno patriotyzmu, jak i sportowej formy.

Bieg i marsz: Hołd na Trasie 5 km
VIII Gryfiński Bieg Niepodległości to jednak nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim sposób na aktywne i wspólne świętowanie. Oprócz biegu na 5 km, odbył się również marsz Nordic Walking na tym samym dystansie, który umożliwił uczestnictwo osobom preferującym mniej obciążającą formę ruchu.

Zgodnie z informacjami CSiR, trasa wiodła ulicami centrum Gryfina, co pozwoliło mieszkańcom śledzić zmagania sportowców i wspierać ich w biało-czerwonej atmosferze. Przed startem wydarzenia tradycyjnie odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu, co było pięknym połączeniem sportu z patriotycznym przesłaniem.

Wydarzenie to po raz kolejny udowodniło, że Gryfino potrafi łączyć historię, tradycję i miłość do sportu, tworząc wyjątkową atmosferę w dniu najważniejszego święta państwowego.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kibic Krzysiek 18.11.2025 00:26
Wygraliśmy z Maltą 3:2 w wielkich bólach.

Gryfinianka 13.11.2025 12:24
Zablokowane centrum Gryfina jakby nie było innego miejsca do biegania 😡😡😡

bez jakości 15.11.2025 00:03
I to dla takiej garstki biegaczy. Wina organizatora. Kto tak głupio przeprowadził zawody? Nie znowu Podleśny?

Hehe 17.11.2025 18:00
Gryfinianka 13.11.2025 12:24
Zablokowane centrum Gryfina jakby nie było innego miejsca do biegania 😡😡😡
Rano do biedry przed robotą też biegają, bo promocja jest 2 małpki w cenie 1.

A. Żmijewski 12.11.2025 18:55
Dlaczego taka XXXVII goleniowska mila niepodległości nie blokuje miasta i nie wkurza pyr pyr mieszkańców a w Gryfinie od ośmiu lat grupka nieudaczników męczy gryfinian z powodu święta niepodległości pyr pyr. Zasadniczo lepiej na tym wyjdziemy kupując tym biegaczom bilety do Goleniowa pyr pyr

kierowca 11.11.2025 23:47
Nie powinni tak długo blokować Gryfina. Rozumiem dobiec na mete, ale nie tyle czasu. Zwłaszcza tak bez uprzedzenia.

Szymek 11.11.2025 23:39
Nie potrafią zorganizować porządnego biegu.

Andrzej Tumanowicz ha ha ah 11.11.2025 20:33
e to nic nowego w pegerze kiedyś bieg na 1 maja a teraz na 11 listopada ha ha ah wczesniej moskwa teraz waszyngton ha ha ah

Patryk 11.11.2025 20:31
Frekwencja pokazuje że trzeba z tego wydarzenia zrezygnować.

biegacz 11.11.2025 20:39
Albo z organizatorów...

wku... 11.11.2025 20:03
Pół setki na kilka godzin zablokowało Gryfino. Skandal!

Jożin 11.11.2025 20:00
Temu szmalcowi dali na jabole w zamian za *** *** ***

Xxxx 11.11.2025 19:41
Co wy za bzdury piszecie pierwszym zawodnikiem na mecie był Szymon Sikora który wygrał bezapelacyjnie...

cytat 11.11.2025 19:37
Mateusz Morawiecki został zapytany przez reportera WP, jak się odniesie do słów Mastelerka, który powiedział, że Kaczyński pasuje do Marszu Niepodległości jak pięść do nosa? - Kompletnie się nie zgadzam z takimi słowami - powiedział były premier. - W marszu powinni pójść wszyscy. To, że pan prezes Jarosław Kaczyński bierze udział w tym marszu, stało się między innymi oczywiście również za moją namową. Zawsze gorąco go do tego zachęcałem i cieszę się, że w tegorocznym marszu weźmie udział - dodał.

niekwalifikowany 11.11.2025 19:37
Biegłem, biegłem, ale poległem.

trampki 11.11.2025 19:28
Po asfalcie niezbyt dobrze się biega.

biegacz 11.11.2025 21:48
Jak ma dobre buty i trenujesz to nic ci ni grozi

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: key Treść komentarza: Dokładnie tak robię! Zamiast gnieść się w sobotę z całym miastem, wolę na spokojnie skoczyć do galerii w niedzielę. Wydaję tyle samo. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 11:28 Źródło komentarza: Więcej transakcji, ale mniejsze wydatki. Jak niedziele handlowe zmieniły nasze nawyki zakupowe Autor komentarza: pacjent na emeryturze Treść komentarza: Ja tam nie mam problemów. Kolejki są, ale trzeba wcześniej iść a nie dopiero z wielkim bólem. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Jak dostać się do lekarza? Wielu z nas stawia na znajomości. Miażdżąca ocena publicznej ochrony zdrowia Autor komentarza: Majka Treść komentarza: Bardzo celna analiza obecnej sytuacji. Problem polega na tym, że państwo przerzuciło odpowiedzialność na pacjenta. Zmusza się nas do płacenia podwójnie – najpierw w podatkach, a potem w prywatnych gabinetach albo szukając dojść po znajomych, żeby w ogóle przeżyć. System kolejkowy w teorii opiera się na medycznych wskazaniach, a w praktyce na tym, kto głośniej krzyczy albo kogo zna w szpitalu. To całkowicie niszczy zaufanie obywatela do państwa. Zachodniopomorskim nie jest tak źle. Wiem bo mam rodzinę w Radomiu. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 11:25 Źródło komentarza: Jak dostać się do lekarza? Wielu z nas stawia na znajomości. Miażdżąca ocena publicznej ochrony zdrowia Autor komentarza: kac Treść komentarza: mnie suszy Data dodania komentarza: 2.07.2026, 11:24 Źródło komentarza: Nielegalny pobór wody w Polsce. Wody Polskie sypią karami i idą na rekord
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama