Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 03:09
Reklama
Reklama
Reklama

Dni Cedyni 2026: Wzruszające pożegnanie i nagrodzenie absolwentów

Piątkowy wieczór 26 czerwca 2026 r. na długo zapadnie w pamięci tegorocznych ósmoklasistów. To właśnie dzisiaj, w wyjątkowej atmosferze rozpoczynających się Dni Cedyni, odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów lokalnych szkół podstawowych. Na scenie cedyńskiego amfiteatru dumni uczniowie odebrali gratulacje, nagrody oraz pamiątki z rąk władz samorządowych.
Dni Cedyni 2026: Wzruszające pożegnanie i nagrodzenie absolwentów
Absolwenci 2 szkół w gminie Cedynia.

Autor: igryfino

Dla zgromadzonej publiczności, rodziców oraz nauczycieli był to moment przepełniony dumą. Oficjalne podsumowanie kilku lat pracy młodzieży stało się jednym z ważniejszych punktów pierwszego dnia święta gminy. Przed młodymi ludźmi otwierają się teraz zupełnie nowe drzwi, a lokalne władze samorządowe życzyły im powodzenia na dalszej ścieżce edukacji.

„Jesteśmy z was dumni” – słowa, które chwytają za serce

– To wyjątkowy i niezwykle wzruszający moment. Kończy się pewien ważny etap w życiu młodych mieszkańców naszej gminy. Lata nauki, pierwszych przyjaźni, sukcesów, wyzwań i codziennych doświadczeń zapiszą się w ich pamięci już na zawsze. Dzisiejszego wieczoru, podczas święta całej naszej gminy, chcemy powiedzieć im jedno: jesteśmy z was dumni – podkreślała ze sceny Monika Martyka, dyrektorka Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Wypowiedziane przez nią słowa idealnie oddały nastrój panujący w amfiteatrze. Dyrektor COKiS dodała również, zwracając się bezpośrednio do młodzieży: – Niech ten symboliczny moment będzie początkiem kolejnego pięknego rozdziału waszego życia.

Prymusi na scenie amfiteatru: 27 wspaniałych z Cedyni i Piasku

Łącznie na scenie zaprezentowało się 27 abiturientów, którzy z dumą reprezentowali swoje placówki. Wśród nich znalazło się 23 absolwentów Szkoły Podstawowej w Cedyni oraz 4 absolwentów Szkoły Podstawowej w Piasku. Oto pełna lista młodych mieszkańców naszej gminy, którzy oficjalnie zakończyli ten etap edukacji:

Absolwenci SP w Cedyni: Magdalena Borowy, Antoni Brzeziński, Szymon Brzuchacz, Zofia Fedorowicz, Antonina Felsztyńska, Philip Iheme, Vanessa Jasek, Aleksander Kralski, Julia Kruszyńska, Karolina Kruszyńska, Jakub Kurek, Feliks Kwiek, Zuzanna Mruk, Małgorzata Pawlak, Lena Plewka, Nadia Portkowska, Bartosz Rozmiarek, Filip Sowa, Bartosz Stasiela, Maja Świerczyńska, Mateusz Tchórz, Maja Wójko, Alan Zagórski.

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Piasku: Bartosz Bobrel, Amelia Dybka, Maja Kotczycka, Jan Werner.

Wyróżnienia od władz gminy i najlepsze z najlepszych

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie pamiątek i wyróżnień, którego dokonali osobiście burmistrz Cedyni Piotr Głowniak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak. Włodarze nie szczędzili słów uznania dla zapału, determinacji i znakomitych wyników osiągniętych przez młodzież.

Podczas ceremonii szczególną uwagę poświęcono uczennicom, które swoją ciężką pracą wywalczyły tytuły najlepszych absolwentek w swoich szkołach. Najwyższą średnią ocen wśród ósmoklasistów z Cedyni zdobyła Nadia Portkowska, natomiast w szkole w Piasku bezkonkurencyjna okazała się Amelia Dybka. Dziewczęta otrzymały Nagrodę Burmistrza oraz brawa od zgromadzonej publiczności.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Piotrek 27.06.2026 01:38
Trzymam za Was mocno kciuki, podbijajcie świat!

Joanna 27.06.2026 01:17
Gratulacje dla Nadii i Amelii!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama