Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 sierpnia 2026 11:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poważny wypadek na DW 121 w gminie Gryfino. Kierowca przysnął i uderzył w busa

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej nr 121, na trasie łączącej Steklno z Rożnowem (powiat gryfiński). Zderzyły się tam dwa pojazdy, w wyniku czego bus marki Renault przewrócił się na bok i całkowicie zablokował jezdnię. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch w tym miejscu jest całkowicie wstrzymany.
Poważny wypadek na DW 121 w gminie Gryfino. Kierowca przysnął i uderzył w busa
Groźny wypadek na trasie Steklno – Rożnowo. Siła uderzenia przewróciła dostawczego busa. Służby ratunkowe pracują na miejscu, droga jest zablokowana.

Źródło: Suszą! Gryfino!

Poranny wypadek w powiecie gryfińskim po raz kolejny pokazuje, jak niebezpieczna potrafi być chwila uwagi lub zmęczenie za kierownicą. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd dostawczy wylądował na boku, a na miejscu natychmiast musiały interweniować straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Policja wyznaczyła już oficjalne objazdy dla kierowców podróżujących tą trasą.

Chwila mikrosnu doprowadziła do zderzenia

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia, przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zasłabnięcie lub zaśnięcie jednego z kierujących.

Dzisiaj około godz. 7:20 na drodze wojewódzkiej numer 121 między Steklnem a Rożnowem doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca Volkswagena zasnął na prostym odcinku drogi, po czym uderzył w bok jadącego z naprzeciwka busa marki Renault. W wyniku uderzenia bus przewrócił się na bok – przekazuje nam st. asp. Jakub Kuźmowicz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.

Jeden z pasażerów w szpitalu. Kierowcy byli trzeźwi

Busem marki Renault podróżowały dwie osoby. Jeden z pasażerów z powodu odniesionych obrażeń musiał zostać przetransportowany do szpitala. Na szczęście, jak informują służby, jego życiu i zdrowiu nie grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku – zarówno 19-letni sprawca zdarzenia, jak i kierujący busem byli trzeźwi.

Droga zablokowana – policja wyznaczyła objazdy

Droga wojewódzka nr 121 w miejscu zdarzenia jest całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu ciągle pracują strażacy oraz policjanci, którzy zabezpieczają ślady i kierują ruchem.

Policja apeluje o ostrożność i kierowanie się na wyznaczone trasy alternatywne: Lubanowo – Babinek – Steklno (oraz w kierunku przeciwnym). Utrudnienia mogą potrwać jeszcze przez najbliższe godziny, do czasu usunięcia uszkodzonego busa z jezdni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kierowca 25.08.2026 10:34
Dzisiaj rano była tam straszna mgła (widać zresztą na fotce). Do tego zmęczenie i nieszczęście gotowe. Uważajcie na siebie ludziska.

jechałam rano 25.08.2026 10:25
Rano była straszna mgła że oko wykol.

Janusz 25.08.2026 10:23
Dobrze, że nikt nie zginął! Mikrosen to cichy zabójca, wystarczy sekunda i nieszczęście gotowe.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Problem nie leży w samym testowaniu, tylko w braku infrastruktury. Jeśli szkoła nie zapewnia służbowego sprzętu ani dostępu do sieci, to wymaganie od nauczyciela, by klikał na prywatnym telefonie z mObywatelem, jest przekroczeniem granic. Do tego wpisywanie tego samego do dwóch dzienników naraz to po prostu marnowanie czasu. Data dodania komentarza: 25.08.2026, 11:24 Źródło komentarza: eDziennik za darmo? Dlaczego nauczyciele nie chcą go testować? Autor komentarza: Czy to prawda? Treść komentarza: Mnie śmieszą te wymienione inwestycje przez tego pana. Jak na 12 lat to słabiutko, w sumie nie ma się nawet czym chwalić… no może kilkoma wymienionymi inwestycjami, ktore byly robione ale nie przez miasto xD Data dodania komentarza: 25.08.2026, 11:24 Źródło komentarza: Dymisja Milera. Ucieczka przed odpowiedzialnością na ciepłą posadkę? Autor komentarza: informatyk gminny Treść komentarza: Bez przesady, w każdej firmie testuje się nowe programy i nikt z tego powodu nie robi dramatu. Data dodania komentarza: 25.08.2026, 11:23 Źródło komentarza: eDziennik za darmo? Dlaczego nauczyciele nie chcą go testować? Autor komentarza: ciekawe Treść komentarza: Ciekawe, jak rozwiążą logistykę dla szkła jednorazowego. O ile plastik i puszki po zgnieceniu zajmują mało miejsca w automatach, o tyle butelki szklane wymagają ogromnej przestrzeni magazynowej na zapleczu małych sklepów. Długie vacatio legis jest tu absolutnie niezbędne, inaczej drobnicy handlowcy po prostu padną. Data dodania komentarza: 25.08.2026, 11:22 Źródło komentarza: Bony z butelkomatów ważne dłużej: Ministerstwo zmienia przepisy na korzyść konsumentów
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama