Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 05:41
Reklama
Reklama

Radę nadzorczą GTBS też wymienia burmistrz

Tadeusz Fabisiak i Zbigniew Krakowiak nie są już członkami rady nadzorczej Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Zapytaliśmy burmistrza Mieczysława Sawaryna o zmiany w radach nadzorczych.
Radę nadzorczą GTBS też wymienia burmistrz
igryfino: Jacy nowi ludzie zasiądą w radach nadzorczych?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Wczoraj wieczorem pracowałem do godz. 23 i nie miałem czasu przesłać informacji. Jestem chory , na antybiotykach, ale pracuję i nie miałem czasu przygotować komunikatu w tej sprawie. Prześlę te informacje. Nowi członkowie rad nadzorczych to bardzo wykształceni ludzie.
 
igryfino: Tak?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: - Przykładowo profesor Rosenberg z rady w PUK to autorytet w skali kraju.
 
igryfino: -Przed wyborami obiecał pan, że w radach będzie trzech specjalistów.
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Jak w każdej radzie nadzorczej będzie radca lub adwokat i ekonomista. Wyślemy do mediów komunikat w tej sprawie.
 
igryfino: -Czekamy z niecierpliwością…
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Jak są pytania, to proszę dzwonić aby nie było przekłamań. W wyborze nie kieruję się politycznymi preferencjami. Nowe nazwiska to całe spektrum powiązań politycznych, ludzie ci należeli do różnych ugrupowań, ale dla mnie liczą się tylko kwalifikacje. Zapewniam, że wszyscy nowo powołani mają uprawnienia, by zajmować takie stanowiska.
 
igryfino: -Internauci wskazują na byle jaki tryb odwołania rady nadzorczej. Chodzi o to, że nie spotkał się pan z żadną radą nadzorczą i dotychczasowi członkowie nie wiedzieli podobno o powołaniu nowego składu.
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Nie muszą wiedzieć, bo to jest kompetencja właściciela. Radę nadzorczą można odwołać w różnym trybie, jeden z trybów jest właśnie taki, jak ja zrobiłem. Notariusz nie zrobiłby czynności niezgodnej z prawem. Wszyscy byli członkowie dostali ode mnie podziękowania przesłane pocztą. Panowie Fabisiak i Krakowiak dostali też ode mnie podziękowania za pracę.
 
igryfino: -A kto jest teraz za nich?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Prześlemy panu komunikat.
 
igryfino: -Czy ci nowi ludzie z rad nadzorczych się już spotkali?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -Tak, dziś o godz. 15 spotkanie ma rada nadzorcza TBS.
 
igryfino: -W UMiG?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: --Nie, ja w ogóle z radami nadzorczymi się teraz nie spotykam. Dopiero jak przystąpią do pracy, jako właściciel – korzystając z ustawowych kompetencji - poproszę o pewne czynności, które są potrzebne.
 
gryfino: -A czy jakieś dalsze zmiany przewiduje pan w PUK?
burmistrz Mieczysław Sawaryn: -To są tematy, które wymagają gruntownej analizy. Nie będziemy podejmować żadnych pochopnych decyzji, które mogą zaburzyć pracę jakiegokolwiek podmiotu.
igryfino: -Dziękuję za rozmowę i czekamy na komunikat.
 
Skład starej Rada Nadzorczej GTBS:
Tadeusz Fabisiak – przewodniczący
Robert Balbus - zastępca przewodniczącego
Zbigniew Krakowiak – sekretarz
Mirosław Rak
Jan Ragan

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Syn ajwaja 17.01.2021 21:38
Pozniej wyszlo ze z sewerynem pił do rana

Syn ajwaja 17.01.2021 19:45
*** wstawaj z trumny saturiańska rakieta zatankowana czeka

Syn ajwaja 17.01.2021 20:25
Czemj *** wykropKowalo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama