Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 17:18
Reklama
Reklama

Wydmuchał rekord ostatnich dni

Niechlubnym rekordzistą w ostatnim czasie stał się kierowca w miejscowości Stare Objezierze (gm. Moryń), który "wydmuchał" 2,61 promila alkoholu. Tylko w ciągu ostatnich 7 dni policjanci zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. W tym roku od stycznia do połowy października na terenie powiatu gryfińskiego zatrzymano 108 nietrzeźwych kierujących, spośród których aż 37 kierowało pomimo zakazu.
Wydmuchał rekord ostatnich dni

Pijani kierowcy bez żadnych skrupułów siadają za kierownicę i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Cały czas rośnie ich liczba.

 

Już od dłuższego czasu policjanci m.in. gryfińskiej drogówki prowadzą zakrojone działania na rzecz walki z plagą nietrzeźwych kierujących. Rok w rok liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących na terenie naszego miasta i powiatu liczona jest w setkach. Ostatnie miesiące to nawet wzrost kierujących na podwójnym gazie.

 

Warto podkreślić, że duży udział przy zatrzymanych kierujących ma zdecydowany wzrost liczby kontroli. Wzrasta także liczba zgłoszeń obywatelskich, które pozwalają na karanie poszczególnych osób. Nie ulega jednak wątpliwości, że wpływ na dużą liczbę nietrzeźwych kierujących ma także przyzwolenie społeczne. Mowa o tych osobach, w obecności których alkohol jest spożywany. Bywają także zatrzymania, gdy w pojeździe z nietrzeźwym kierującym znajduje się cała rodzina, czyli partner i dzieci.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę liczbę zatrzymanych osób, nie na wszystkich wysokość kary robi wrażenie. Mówimy tu o kierujących z wynikiem powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja apeluje aby nie wsiadać za kierownicę samochodu lub na jednoślad po spożyciu alkoholu.

-Każdy kto wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Nie ma pobłażania policji i sądu na takie zachowania – przestrzega Bogumił Prostak, rzecznik komendanta powiatowego policji w Gryfinie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kasa misiu kasaTreść komentarza: 120 tysięcy dla Zenka? Polsat chyba kompletnie odleciał! Na tle Stinga to jest żart, ale wciąż to jest olbrzymia kwota za kilkanaście minut śpiewania do playbacku. Widać, że Polsat stawia na masowego, najmniej wymagającego widza i tanie rozrywki. Szkoda, bo mieli tam Beata Kozidrak i Edytę Górniak, a na billboardach i tak będzie Zenek.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:25Źródło komentarza: Telewizyjna rywalizacja sylwestrowa. Kto stawia na Stinga, a kto na wykonawców disco poloAutor komentarza: gośćTreść komentarza: Trzeba było dostawić jeszcze kilka rzędów krzeseł bliżej sceny. Niepotrzebna dziura.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:17Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: bankowiecTreść komentarza: Absolutnie tak! Czesi, Węgrzy, Ukraińcy – wszyscy mają swoje znaki. Polska, jako lider regionu, po prostu musi mieć symbol. Znak graficzny to podstawa identyfikacji wizualnej waluty. Ktoś, kto uważa, że to jest niepotrzebne, nie rozumie znaczenia brandingu w dzisiejszym świecie. Jestem za szybką implementacją.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:09Źródło komentarza: Ciekawostka: Złotówka ma mieć nowe oznaczenie. Niczym dolarAutor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Zasadniczo to stacje benzynowe czy apteki pyr pyr nie powinny mieć ustawowej możliwości sprzedawania alkoholu czy papierosów, peawda pyr pyr? No tak na logikę pyr pyrData dodania komentarza: 14.12.2025, 15:08Źródło komentarza: Alkohol na stacjach paliw ma być ukryty. Zakaz sprzedaży nie rozwiąże problemu pijanych kierowców
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama