-W imieniu dwóch klubów opozycyjnych tj. Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej oraz Gryfińskiego Przymierza Wyborczego chcę powiadomić, że w dniu dzisiejszym doszło do połączenia obu klubów. Od dzisiaj tworzymy jeden Klub Radnych „GIS-GPW” – tymi słowy rozpoczęła konferencję Elżbieta Kasprzyk, przewodnicząca połączonych klubów. - Naszym wspólnym celem jest troska o przyszłość Gryfina i potrzeba radykalnej zmiany stylu zarządzania nasza gminą.
-Ten fakt dzisiaj się dokonał, ale de facto współpraca miedzy klubami istnieje od co najmniej kilku lat. – powiedział Paweł Nikitiński, nowy wiceprzewodniczący Klubu. –To jest pierwszy krok do wyborczego zwycięstwa w 2014 roku – dodał.
-Od kilku lat mówimy, że sposób zarządzania naszą gminą prowadzi ją do katastrofy. Próbowaliśmy to zmienić poprzez propozycje konstruktywnej współpracy z panem burmistrzem. Niestety, nie udało się do tego doprowadzić – stwierdził Mieczysław Sawaryn, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie.
–W tym klubie jest czterech kandydatów z poprzednich wyborów na burmistrza gminy Gryfino. Jest pani Ewa De La Torre - była starosta powiatu gryfińskiego, jest Eugeniusz Kuduk, kandydat na burmistrza i jednocześnie wiceburmistrz dobrze oceniany w poprzednich kadencjach i ja. W tym klubie są osoby, które mają wszelakie doświadczenia, nie tylko samorządowe, ale również w zarządzaniu – powiedział Mieczysław Sawaryn.
–Jeszcze nie mamy kandydata na burmistrza. Będziemy o tym rozmawiać. Mamy cztery znakomite osoby, ale na pewno przedstawimy państwu nasze propozycje już w niedługim czasie. Zapraszamy mieszkańców Gryfina do współpracy i zgłaszania się do nas, do proponowania rozwiązania różnych problemów - dodał przewodniczącym Sawaryn.
Członkami Klubu Radnych GIS-GPW są:
1. Elżbieta Kasprzyk (przewodnicząca nowego klubu)
2. Paweł Nikitiński (wiceprzewodniczący nowego klubu)
3. Mieczysław Sawaryn
4. Ewa De La Torre
5. Tomasz Namieciński
6. Eugeniusz Kuduk
7. Janina Nikitińska
8. Ryszard Radawiec









Napisz komentarz
Komentarze