Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
powiat gryfiński:

Gryfino

Plac zabaw przed Laguną
Plac zabaw przed Laguną
Nową wakacyjną atrakcję będą mieli najmłodsi w Gryfinie. Nowe dmuchańce powstały przy Centrum Wodnym Laguna. Atrakcje mają przyciągnąć dzieci na basen. Tylko rodzice trzymają się za portfele. 18.07.2013 18:54
Nie pili, ale kradli
Nie pili, ale kradli
To wyjątkowy okres - w ciągu trzech ostatnich dni policja nie zatrzymała żadnego nietrzeźwego kierowcy. Sporo za to było kradzieży. 18.07.2013 18:28
Lilia w płucach, kapłan wudu i gromadka rozrabiaków
Lilia w płucach, kapłan wudu i gromadka rozrabiaków
W ciągu najbliższego tygodnia w gryfińskim kinie Gryf trzy nowe tytuły - znakomita „Sztuka znikania” Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego, amerykańska animacja „Minionki rozrabiają” oraz liryczna „Dziewczyna z lilią” Michela Gondrego. 18.07.2013 12:06
Smyki zaprezentują nas na Wolinie
Smyki zaprezentują nas na Wolinie
Dziecięca grupa wokalna ze świetlicy Zagroda w Daleszewie zagości na scenie XVI Western Pikniku-Folk, Blues, Country and Bluegrass Festival, który odbędzie się w Wolinie. Impreza już w najbliższą sobotę. Po raz kolejny do udziału w nim zostali zaproszeni młodzi artyści ze świetlicy Zagroda. Więcej o zespole z Daleszewa poniżej. 18.07.2013 09:36
Oświadczenie Macieja Czaczyka o zamknięciu się na świat
Oświadczenie Macieja Czaczyka o zamknięciu się na świat
-Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego. Proszę Was teraz o wsparcie modlitewne. Ja też polecam wszystkich moich fanów w mojej osobistej modlitwie. Niech żyje Chrystus Król!!! Pozdrawiam - napisał na Facebooku Maciej Czaczyk. 17.07.2013 22:00
Pusta przystań straszy turystów
Pusta przystań straszy turystów
Obraz nędzy i rozpaczy przedstawia tegoroczna „stanica”. Nic dziwnego, że turyści omijają szerokim łukiem starą stanicę, gdzie teraz jest sprzęt pływający. Odstrasza nie tylko fatalne zaplecze. Kajakarze wypływają bezpośrednio na Odrę, gdzie jest duży ruch. Spotkanie z motorówką można przypłacić kąpielą w rzece. Właściciel dawnej przystani na Międzyodrzu, czyli Zarząd Gospodarki Wodnej nie przedłużył umowy z gryfińskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który zarządzał obiektem. OSiR-u nie było stać na nowe warunki. Płacili 1500 zł miesięcznie, a teraz mieliby płacić po 6 tys. zł. Problem w tym, że negocjacje ukrywali przed opinią publiczną. 17.07.2013 21:26
RIO przyznaje rację burmistrzowi – podajemy szczegóły uzasadnienia
RIO przyznaje rację burmistrzowi – podajemy szczegóły uzasadnienia
Dzisiejsza decyzja Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie przychyla się do wniosku burmistrza Piłata o uchylenie uchwały nieprzyznania burmistrzowi absolutorium. Oznacza to sytuację podobną do tej, jaka była w zeszłym roku – ani burmistrz ma absolutorium, ani go nie ma. Rada nie może powtórzyć głosowania, ponieważ minął termin. Przewodniczący rady Mieczysław Sawaryn uważa ocenę RIO za polityczną. -Pozostawiam całą sprawę bez komentarza – powiedział nam natomiast burmistrz Henryk Piłat. -Przykro mi tylko, że z radnymi musiałem się spotykać w takich okolicznościach, zamiast na miejscu rozmawiać o przyszłości Gryfina - dodał Henryk Piłat. My dotarliśmy do pisemnej uchwały RIO w sprawie unieważnienia decyzji Rady Miejskiej w Gryfinie o nieudzieleniu burmistrzowi absolutorium. 17.07.2013 19:08
Złom z przewróconej ciężarówki zablokował jezdnię
Złom z przewróconej ciężarówki zablokował jezdnię
Na węźle komunikacyjnym w Radziszewie zwiększony ruch może potrwać dzisiaj (środa, 17 lipca) do późnego wieczora. Wszystko przez to, że zablokowany jest zjazd z autostrady na S3. W Kluczu wywróciła się ciężarówka wyładowana złomem. Złom wypadł na jezdnię umożliwiającą zjazd z jednej drogi szybkiego ruchu na drugą. Zalecany jest objazd i kierowanie się na ekspresową "trójkę" od strony Kołbaskowa. 17.07.2013 18:34
Od dziś filmy o powodzi
Od dziś filmy o powodzi
W związku z realizacją V edycji wojewódzkiego programu „Zdążyć przed powodzią” począwszy od 17 lipca (środa) Telewizja Polska Szczecin w sześciu kolejnych odcinkach, w każdą środę, emitować będzie o godzinie 19.15 jeden z odcinków filmu „Niezatapialni”. Dziś film Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie. –Warto podkreślić wysoki poziom merytoryczny i dydaktyczny scenariuszy z Chojny i Gryfina – te filmy są uniwersalne i mogą być wykorzystywane do edukacji powodziowej w innych rejonach Polski – mówi nam Mariusz Sikora, kierownik Biura Spraw Obronnych i Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. 17.07.2013 08:00
A chłopaki leją na trawnik
A chłopaki leją na trawnik
Internautów zaintrygowały wozy strażackie i strażacy lejący wodę na gryfińskim nabrzeżu. Kolejni czytelnicy przysłali zdjęcia. Okazuje się, że tam gdzie był niedawno dziki parking – piaszczysta droga przy wjeździe na most – pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wysiali trawę. Jest sucho, więc trzeba podlewać. Wynajęto do tego strażaków. Co oni tam robią ze swoimi sikawkami? 16.07.2013 23:13
Jacek Kargul doradza świnoujskiemu szpitalowi
Jacek Kargul doradza świnoujskiemu szpitalowi
–Nowa formuła polega na tym, że to nie pacjent ma jechać do Szczecina, ale to do niego ma dojechać specjalista – taka ideę wyraził Jacek Kargul, prezes gryfińskiego zarządu spółki Intermed. Kłopoty Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu spowodowały, że dyrektor Małgorzata Szmajda poprosiła Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Chirurgów o radę. Wśród doradców byli profesor Józef Kładny (przewodniczący) oraz Jacek Kargul, który pełni funkcję wiceprezesa wspomnianego stowarzyszenia. 16.07.2013 22:25
Gazeta Gryfińska przechodzi do internetu
Gazeta Gryfińska przechodzi do internetu
Tomasz Miler, redaktor naczelny „Gazety Gryfińskiej” założył właśnie portal internetowy. Chce w nim informować na bieżąco o wydarzeniach w Gryfinie, aczkolwiek szczegółowe zamiary są „tajemnicą wydawcy”. Wydawcą jest brat Tomasza, Kamil Miler. Stronę przygotował informatyk Wojciech Sztanga „Kostek”. 16.07.2013 21:30
Mucha nie przeprosi i podejrzewa szantaż
Mucha nie przeprosi i podejrzewa szantaż
Sprawa dotyczy słów Pawła Muchy, radnego sejmiku wojewódzkiego i remontu mostu na Odrze Zachodniej. Po tym jak Prokuratura Okręgowa w Koszalinie umorzyła śledztwo wszczęte na skutek doniesienia grupy radnych województwa pod przewodnictwem Pawła Muchy, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zażądał przeprosin pomówionych przez niego osób i instytucji. - Panie marszałku i panowie z Platformy Obywatelskiej weźcie się do roboty i rozwiązujcie problemy ludzi – wzywał Geblewicza w odpowiedzi Paweł Mucha. 16.07.2013 19:59
Radny Kawka poczuł się pomówiony
Radny Kawka poczuł się pomówiony
Jacek Kawka, radny Rady Miejskiej w Gryfinie zażądał sprostowania od redaktora Tomasza Milera z Gazety Gryfińskiej. Sprawa idzie o słowa, że „zaciekle bronił burmistrza” podczas sesji absolutoryjnej 27 czerwca br. Radnego dotknęła też sugestia, jakoby miał otrzymać za to tubkę wazeliny. Naczelny, znany z robienia problemów jeśli chodzi o publikowanie pokrzywdzonym sprostowań, takowe jednak zamieścił - pismo otrzymał bowiem z kancelarii adwokackiej. Jednocześnie zapowiedział, że odniesie się do „okoliczności związanych z wręczeniem radnym tubek wazeliny”. 16.07.2013 19:35
Fuszerka a budynek GTBS na Opolskiej
Fuszerka a budynek GTBS na Opolskiej
-Dziś wykonawca wysłał 6 ludzi do usuwania usterek do nowego budynku na Opolską. Od zgłoszenia mają 14 dni na ich usunięcie, ale będą tak długo robić, aż nie skończą - mówi nam Bronisław Mela, prezes Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Problem w tym, że mija już prawie miesiąc od oddania nowego budynku przy ulicy Opolskiej w Gryfinie, a mieszkańcy wciąż zgłaszają usterki. Nowi lokatorzy denerwują się, że niedociągnięcia wykonawców nadal nie są likwidowane. 16.07.2013 16:59
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dyplomacja Treść komentarza: Panstwa nie maja przyjaciol, tylko interesy. My z Ukraincami nie jestesmy przyjaciolmi, tylko partnerami. Zbieznosc naszych interesow nie wynosi 100%. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:20 Źródło komentarza: Nawrocki czekał z odebraniem Orderu Zełenskiemu by zrobić Tuskowi na złość? Polityczna piaskownica, a interes Polski Autor komentarza: super Treść komentarza: Fajnie, że wspomnieli o Nocy Kupały i naszych słowiańskich tradycjach. Wianki, ogniska – to ma niesamowity klimat, dużo lepszy niż zapożyczone święta. Dobrze, że miasta organizują takie festiwale, bo to świetna okazja, żeby młodsze pokolenie dowiedziało się czegoś o naszych korzeniach i o tym, jak kiedyś celebrowano cykle natury i przesilenie letnie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:58 Źródło komentarza: Lato 2026 przyniesie afrykańskie upały i burze. Sprawdź prognozę na najdłuższe dni w roku Autor komentarza: balans Treść komentarza: Jak się wczytać w te statystyki, to apogeum nastąpiło 19 i 21 czerwca. W samych Baniewicach i Baniach straż nie nadążała pompować wody z piwnic i usuwać drzew z dróg powiatowych. To pokazuje, jak bezbronna jest infrastruktura przy takich nagłych ulewach. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:55 Źródło komentarza: Rekordowy bilans po burzach w powiecie gryfińskim. Strażacy interweniowali ponad 100 razy w kilka dni Autor komentarza: Garysia Treść komentarza: A jakie jeszcze meijscowosci? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:54 Źródło komentarza: Armagedon w Baniach i okolicy. Zniszczone symbole regionu Autor komentarza: masakra Treść komentarza: Masakra, co tu się działo w weekend. Szacun dla strażaków, że to wszystko ogarnęli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:54 Źródło komentarza: Rekordowy bilans po burzach w powiecie gryfińskim. Strażacy interweniowali ponad 100 razy w kilka dni Autor komentarza: A. Żmijewski Treść komentarza: Wspaniała impreza pyr pyr integrujaca lokalną społeczność. Bardzo dobrze zorganizowana bo leniwy tercet nie miał z nią nic wspólnego pyr pyr pyr Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:35 Źródło komentarza: Syreny lodołamacza, zapach sandacza i wielkie wzruszenia. Żabnickie Lato z Rybką po raz czternasty!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama