Na gotyckim szlaku w Kołbaczu

  • 13.08.2016, 20:19
  • Admin Admin
Na gotyckim szlaku w Kołbaczu
Renesansowa muzyka rozbrzmiewała dziś w Kołbaczu. Na lutni grał Henryk Kasperczak, sopranem śpiewała Katarzyna Wiwer. Goście ze Szczecina oraz regionu zwiedzali najpierw Żabów, Żelewo a potem dopiero zespół poklasztorny w Kołbaczu. Koncert odbył sie w zabytkowym pocysterskim kościele. Następnie muzyczny szlak zaprowadzi nas do Gryfina i Morynia.

W świat muzyki wprowadzał tradycyjnie Paweł Osuchowski. O historii i zabytkach opowiadał Radosław Palus. Oprócz części turystycznej, wystawowej (w Spichlerzu Sztuki) i oczywiście muzzycznej była tez część kulinarna. Pierogi, zupę, chłodnik oraz ciasta przygotowało Koło Emerytów i Rencistów w Kołbaczu. 

 

Za tydzień koncert odbędzie się w Trzebiatowie. A kiedy wróci do naszego regionu?

03.09.2016 Moryń, Kościół pw. Ducha Świętego
17:00 program turystyczny przewodnik Paweł Migdalski (Stowarzyszenie Terra Incognita)
19:00 Koncert Europejski renesans, blaski i cienie
wykonawcy: zespół muzyki renesansowej Miraculis (Poznań)
wstęp wolny
 
10.09. 2016 Gryfino Kościół pw. Narodzenia NMP
17:00 program turystyczny
19:00 Koncert Perły baroku
wykonawcy: Consortium Sedinum, Urszula Stawicka – klawesyn, kierownictwo artystyczne
wstęp wolny
Admin Admin

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Patriota
Patriota 15.08.2016, 09:21
@zgr-edo, coś co świadomie odrzucasz od siebie
zgr-edo
zgr-edo 15.08.2016, 07:15
Patriota- co to są te uczucia religijne ?
AA
AA 15.08.2016, 00:05
siotro... po tym browarze odpłynęłaś zupełnie!
szczecinianka
szczecinianka 14.08.2016, 23:36
Dziękujemy, SUPER, SUPER.
Patriota
Patriota 14.08.2016, 21:44
Wzywam moderatora do interwencji ponieważ są tutaj obrażane uczucia religijne w postach poniżej :/
siostra wielokrotnie przełożona
siostra wielokrotnie przełożona 14.08.2016, 16:28
Politycy ...
Za życia i z kasą 20 tys/mc, są panami życia i śmierci zwykłych obywateli!
W obliczu śmierci, śmierdzą spoceni jak tchórze!

Wczoraj odwiedził mnie Archanioł Gabriel ...
Czasami wpada i pijemy browara!
Rozmawiamy o wszystkim i o niczym, ale zawsze na koniec, temat schodzi o du ... ch i rajstopach!
Wczoraj było inaczej ...
Pojawił się nagle i przestraszony zaczął opowiadać o puczu w niebiosach i o tym jak w niebie leją PiSiorów!

Ponoć nawet szatan się do nich nie chce przyznać, bo jeden z PiS chciał pokazać jak było w Smoleńsku i wysadził 4-ry kotły ze smołą!

Gabriel się mnie pyta co robić i gdzie ich wysłać, bo nawet Bóg nie ma pomysłu!
Powiedziałem, żeby dał na wstrzymanie i ze jak Jarek się tam pojawi, to ich wyprowadzi w PiS du donikąd!
456
456 14.08.2016, 12:40
Misericordia zgredzie.
Obserwator
Obserwator 14.08.2016, 11:49
do "zgr-edo"
Jeśli to Pana nie interesuje, to po co Pan komentuje? Nie wiem czy zdaje sobie Pan sprawę ale występy artystyczne z reguły są płatne. Informacja o braku pobierania opłat jest jak najbardziej na miejscu. Proponuję aby zajął się Pan swoim życiem duchowym a innych zostawił samym sobie. Pozdrawiam.
Pietrek z Rancha
Pietrek z Rancha 14.08.2016, 10:05
mamy dopiero 4 medalie w 1992 zdobyliśmy 19 medali w 1996 17 - to co się dzieje z naszym sportem to wielka porażka - a to pokolenie....piwo ,youtube i siedzenie ..kobiety frywolne - pokolenie bez dyscypliny ,więc kto ma walczyć o te me
Pietrek z Rancha
Pietrek z Rancha 14.08.2016, 09:49
Słońce jest oddalone od nas zaledwie o ok. 5000 km i ma średnicę 53 km, identyczną jak Księżyc. Do tego toczy się po wodno-szklanym firmamencie a na horyzoncie wykonuje przeskok kwantowy, by znaleźć się w mgnieniu oka po drugiej stronie Ziemi. Ziemia nie jest taka, jak nam się do tej pory wydawało. Jest PŁASKA!!! Posiada cztery bieguny sferyczne. Jeden północny, jeden wewnętrzny litoskopowy i dwa antarktyczne magnetytowe. Księżyc jest transparentnym pulsaro-magnetarem nadkwazarowym drugiego stopnia, z dżetami skierowanymi równolegle do osi Ziemi. NASA potwierdziła dane z teleskopu Mohameda Abdula Zakariego, że paddingi trymerów podkwantowych plazmacji, zarówno kwarków jak i bozonów, są opóźnione względem kwantu antymaterii o wartość równania korpuskularno falowego a odwrotnie proporcjonalne do kwadratu równania kosmologicznego. Inkrementacja pojedynczych elektronów, wciskanych ogromną siłą grawitacji w protony w gwieździe neutronowej, powoduje dekrementacje dwóch kwarków neutronów tejże gwiazdy na każdy inkrementowany elektron. A to był ostatni krok do zrozumienia zaistnienia czarnej dziury. Przez wiele lat największe nazwiska astrofizyki kpiły z dr Mohameda A. Zakariego. Na szczęście okazało się, że to on miał rację. Dziś jest już zrehabilitowany, ale to każe poważnie wątpić w dotychczasowe teorie. Oczywiście "pulsaro-magnetar nadkwazarowy drugiego stopnaia" ma bardzo małą energię i nie ma nic wspólnego z pulsarami czy magnetarami jakie dotąd znaliśmy, które rzeczywiście są potworami o gigantycznych, wręcz niewyobrażalnych energiach! Natomiast dżety występują w formie śladowej i są "widoczne" jedynie dla przyrządów i to bardzo czułych. Długość fali dżetów księżycowych sięga skali 330-560ym (yoktometrów) i jest daleko poza zakresem widzialnym gołym okiem.

zgr-edo
zgr-edo 14.08.2016, 08:33
Informacja dla parafian ,że " wstęp wolny" na koncert muzyków klasycznych , powala na kolana nie jednego parafialnego kato-taliba. Trzeba Oddziały Prewencji ściągnąć ze Szczecina , bo to impreza podwyższonego ryzyka.
fiołek
fiołek 13.08.2016, 20:31
A co tam tak na fioletowo?

Pozostałe