Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Kłusownicy Jan M. i Kamil L. brutalnie poławiali szczupaki

  • 20.01.2017, 11:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kłusownicy Jan M. i Kamil L. brutalnie poławiali szczupaki
Dwa mężczyźni: 25-letni mieszkaniec Wysokiej Gryfińskiej oraz 31-letni mieszkaniec Gardna nielegalne łapali ryb spod lodu przy użyciu tzw. samołówek szczupakowych. Miało to miejsce w czwartek, 19 stycznia 2017 r. na jeziorze w okolicy Gardna.

Wczoraj 25-letni Jan M. oraz 31-letni Kamil L. zostali zatrzymani przez gryfińską policję. Zostali złapani na tym, jak przy użyciu tzw. samołówek szczupakowych dokonywali połowu ryb spod lodu. Teraz odpowiedzą przed gryfińskim sądem za nielegalny połów. Ustawa o rybactwie śródlądowym zabrania takiego łowienia i wskazuje, że jest to przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub karą pozbawienia wolności do lat 2.

-Po przedstawieniu zarzutów i przesłuchaniu zatrzymani mężczyźni zostali zwolnieni – informuje Bogumił Prostak, rzecznik prasowy gryfińskiej policji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PZW
PZW 23.01.2017, 10:30
Przypominam od 15 września do końca lutego nie wolno łowić po zmroku (od 17 do 7 rano), na spining i wszystko co go przypomina i mieć na wędce więcej niż jeden, pojedynczy haczyk. Czyli łowimy w dzień, z gruntu lub na spławik z jednym przyponem. Od 1 marca do 15 września można łowić każdą, dozwoloną metodą.
teamer
teamer 22.01.2017, 21:44
Jestem wędkarzem i nie mogę zrozumieć dlaczego dla wędkarzy wymiar ochronny dla okonia wynosi 18cm a dla rybaków 16cm. Czy ktoś mi to potrafi wyjaśnić?
szokuję
szokuję 21.01.2017, 13:59
Podziele sie swoją wiedzą i poinformuję, że łapanie na tak zwaną blachę ołów i 2 kotwice nie jest zakazane, a zakazane jest szarpanie a nie zucenie i zwijanie takiej przyęet. Według prawa kto rzuca i zwija nie łamie prawa.
Piotrek Żyła
Piotrek Żyła 21.01.2017, 13:32
Jest tak, że na blachę można lowić z kotwicą, nawet tą ołowianą. Jeśli się rzuca i zwija to prawo nie zabrania szarpania w ten sposob jesli ktos tego nie rozumie jest tepy nikt mi nie zabroni spiningowac zwlaszcza że mam kartę wykupioną. I co? Kopary wam opadły????
wizjer
wizjer 21.01.2017, 19:25
Hehe, Żyła latał dziś jak halny i przeskakiwał wszystkich!
haczyk
haczyk 21.01.2017, 13:04
PAle o co tak naprawde chodzi? Zadzwonuił pewno ktoś kogo boli. Bo jeżeli łowisz szczupaka to też musisz szarpać. Już nie maja do czego się przy...alać to niech lepiej robią porządki w weekendy pod baletami.
Bartek
Bartek 21.01.2017, 12:08
Zawsze złodzieje złodzieja będą bronić
gość
gość 21.01.2017, 12:04
Oczywiście, kotwiczki są w sprzedaży nie do kłusownictwa. Mądry i prawdziwy wędkarz wie do czego służą. A bardzo nas cieszy że wzięli się za zrobienie porządku z kłusownikami. Więcej takich akcji panowie policjańci.
ANTYKORMORAN
ANTYKORMORAN 21.01.2017, 11:39
KARTY WĘDKARSKIE DOBRE BYŁY ZA KOMUNY, TERAZ GDY RYBY PRZEZNACZONE SĄ GŁÓWNIE DO TEGO ABY KARMIĆ NIEZMIERZONE RZESZE KORMORANÓW, POWINNY ZOSTAĆ ZNIESIONE WSZYSTKIE ZAKAZY. IM WIĘCEJ RYB LUDZIE ZŁAPIĄ, TYM MNIEJ TEGO PTASZYDŁA PRZEŻYJE I MNIEJ ZNISZCZY OKOLICE.
taz
taz 21.01.2017, 11:24
Ci co kłusują " szarpią " robią to często po to żeby mieć za co chlać
ABC
ABC 21.01.2017, 10:42
Brutalne? Dla ryb metoda identyczna z połowem na żywca przez wędkarza , który po opłaceniu karty robił to legalnie od wiosny do końca grudnia (poza okresem ochronnym). Tu też kotwiczki uzbrajają żywą rybką na przynętę, tyle że stawiają tego dużo na małym obszarze i nie płacą składek do zarządcy akwenu.
bezz
bezz 20.01.2017, 23:09
Jak ludzie nie mają na chleb to niech sobie chociaż rybki połowią!
rada
rada 21.01.2017, 11:43
Możesz łowić też na normalny haczyk a nie na kotwiczkę i z głodu nie umrzesz!
Koło Wędkarskie
Koło Wędkarskie 20.01.2017, 23:08
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1) w sprawie szczegółowego sposobu i warunków prowadzenia połowów w celach sportowo-rekreacyjnych oraz wzorów sportowych zezwoleń połowowych. § 3. Połowy wędką są prowadzone: 7) bez stosowania metod kaleczących zewnętrzne powłoki ciała ryb; § 11. Przy zajmowaniu miejsc na łowisku należy zachować następujące odległości: 1) między osobami prowadzącymi połowy nie mniejsze niż: a) 20 m - przy połowach z brzegu
kodziarz
kodziarz 20.01.2017, 23:03
Panie policjancie, a czy ktoś w ogóle pytal o zdanie ryby? Może one maja dość plywania w tak lodowatej wodzie?
Harting
Harting 20.01.2017, 21:49
Kłusownicy są wszędzie. Na jeziorach, rzekach i w lasach. Polska to kraj pijaków, złodzieji i pazernych pasożytów.
znafca
znafca 20.01.2017, 20:16
Tak, to jest łowienie na tzw. szarpaka.
okoń
okoń 20.01.2017, 20:15
Pffffff , takie małe kotwiczki , gryfińscy szarpakowcy używają większych .
kamil
kamil 20.01.2017, 19:17
Dlaczego ociekające ikrą i mleczem ryby do sklepów są legalnie poławiane, w czasie kiedy regulamin PZW oraz innych zarządców zabrania połowów wędkarzom ?? Czy rybacy, którzy często biją też prądem nadal będą bezkarni?
knap
knap 20.01.2017, 19:19
A gdzie tak niby jest? Coś ci sie przewidziało.
Jarus
Jarus 20.01.2017, 20:10
Pamiętasz np. Sklep na sportowej, nie był wyjątkiem, gatunki w okresie ochronnym są w sprzedaży jako swieze w innych punktach powiatu
hehe
hehe 20.01.2017, 20:17
Ilość dodstawców się zmniejszyła tylko hehe
gienio
gienio 20.01.2017, 19:08
Po zdjęciu widać że jest to zorganizowana grupa o charakterze zbrojnym.
Jacek
Jacek 20.01.2017, 19:22
A gdzie te zbroje hehehe
xxx
xxx 20.01.2017, 13:44
sadyści.
och
och 20.01.2017, 13:12
Ładna siekierezada.

Pozostałe