Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Burmistrz wycofał się z nazwania ronda imieniem rotmistrza Pileckiego

  • 23.02.2017, 11:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz wycofał się z nazwania ronda imieniem rotmistrza Pileckiego
-W wyniku konsultacji z panem Jakubem Sieradzkim, przewodniczącą, panią Figas konkluzja jest taka, że nie nadajemy imienia rondu ani przez jednego, ani przez drugiego - zadecydował już na początku dyskusji o nadaniu ulic wiceburmistrz Paweł Nikitiński. -Nie chcemy konfrontować dwóch zasłużonych postaci dodał dziś na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn uchwały jednak nie wycofał. Poprosił o odrzucenie przez radę ponieważ została wniesiona przez środowisko narodowe. Radni do prośby się przychylili.

Wiceburmistrz zapowiedział powołanie zespołu, który ma być ciałem doradczym w wypracowaniu konsensusu w  sprawie nazewnictwa. Przypomnijmy, że do tej pory było wiele prywaty w nazywaniu wielu ulic (np. Myśliwskiej, Policyjnej, ks. Palicy).

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

harmonogramm
harmonogramm 27.02.2017, 23:25
Dużo ulic wymaga remontu. Osobiście uważam że powinna być taka kolejność remontów: główne ulice przelotowe, ulice przy których mieszka duża liczba osób, stan techniczny nawierzchni.
obiecanki
obiecanki 28.02.2017, 00:05
Sami obiecywali harmonogram, którego nadal nie pokazali. A ja uważam, że powinni remontować z głową a nie jak teraz 9 maja, którą świeżo po remoncie chcą zrobić ślepą i jeszcze rozryją znowu przy Intermarche!
koordynacja
koordynacja 28.02.2017, 00:58
A zapowiedzi remontu Armii Krajowej to po prostu skandal! Czy dlatego, że tamtędy jeździ "ważny Ktoś"? Bo na pewno to nie jest najgorsza droga w powiecie! I w tym czasie zabraknie pieniędzy na remonty dróg naprawdę groźnych dla życia korzystających. No ale to taka gminna koordynacja!
mieszkanka
mieszkanka 27.02.2017, 09:13
Sprawa załatwiania pod stołem w sytuacji, gdy przy rondzie „sądowym” pojawiła się druga propozycja, która miała być utajniona nawet przed radnymi, blokowanie wniosku gryfińskich historyków a forsowanie „pysiów w oficerkach” to po prostu oburzające.
bezczelność!
bezczelność! 26.02.2017, 00:12
Czy myślą, że jak się pysiom przypodobają, to w Gryfinie zyskają? Co? Gwardię przyboczną, czy co? A kto powiedział, że mieszkańcy w ogóle chcą Pileckiego? Swoich mieszkańców nie mamy?
mieszkanka
mieszkanka 27.02.2017, 09:13
A kto uznał, że w Gryfinie ma być w ogóle jakakolwiek nazwa Pileckiego? Ktoś nam nakazał? A jak chcemy w ogóle nie nazywać? Albo nazywać inaczej? Ktoś nam na siłę chce wtłaczać swoje wizje?
rondo Włóczykija
rondo Włóczykija 26.02.2017, 00:17
Mamy, ale przecież nasze burmistrze nie oddadzą "przypadkowemu społeczeństwu" decydowania o nazwach rond w mieście!
wpis
wpis 25.02.2017, 15:44
nie mogę patrzeć na obu, wyjątkowi ludzie, wicek chyba jest gorszy, ale i uciekinier ma nieczyste sumienie
do zdjęcia
do zdjęcia 25.02.2017, 08:06
Błagam nie w niedzielę przed kościołem bo grzeszę myślą...
laska
laska 25.02.2017, 10:20
A tu takie dwa ciacha...
ono
ono 25.02.2017, 21:13
takie to ciacha jak ty laska,feee mam mdłosci..
ziuta
ziuta 25.02.2017, 16:23
dla chłopaków
ludzkie pany:)
ludzkie pany:) 25.02.2017, 00:56
Tylko dlaczego to każde możliwe miejsce ma być upstrzone tabliczkami "ku czci" ipeenowskich wybrańców? Kto powiedział, że mieszkańcy mają w ogóle być zmuszani, żeby Pileckiemu dawać tabliczki? A ja wolę jakieś gryfińskie, albo neutralne nazwy!
gość
gość 24.02.2017, 21:15
Powinni powołać komisję taką jaką powołał antoni zamglony, byłoby chociaż śmiesznie a tak tylko bicie piany!
odpowiedź
odpowiedź 24.02.2017, 18:44
Nie ma odpowiedzi na pytanie czy pan wnioskodawca uchwały juz pracuje w gminnej jednostce.
ciało doradcze
ciało doradcze 24.02.2017, 12:21
Proponuję rondo Włóczy Kijowskiego!
Sara
Sara 24.02.2017, 12:06
Powołanie zespołu do wypracowania konsensusu - taaaak. Problem wagi państwowej normalnie się narodził, jeszcze trochę i komisję śledczą powołają!
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:05
Kolejny raz burmistrz Gryfina musiał gasić awantury wywołane przez nadmiernie rozdęte ego „wójta Gryfina”, więc to nie powód do chwalenia, skoro ciągle jest wkopywany w takie sytuacje. Nie zmienia to faktu, że zachowanie było oburzające – załatwianie z tymi „pysiami” spraw w zaciszu gabinetów, lekceważenie zdania THMZG, zatajanie przed radnymi innych opcji nazwy – to oburzające praktyki. Skoro dotyczą tak błahej w sumie sprawy jak nazwanie kupki kamieni na środku jezdni – to co się dzieje w poważniejszych? Jak wygląda zarządzanie wydziałami gminy podległymi panu wiceburmistrzowi? Jak wyglądają stosunki międzyludzkie, skoro tak traktuje ludzi z THMZG – no i radnych też?
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:07
Nie bardzo jednak rozumiem, dlaczego nie może być „konfrontacji między zasłużonymi kandydatami na patronów”? Dlaczego „wójt Gryfina” musi powołać „zespół”, w którym będą albo podwładni albo „pysie” – więc „zasady” pewnie będą „emanacją” dotychczasowego widzimisię? Mieszkańcy są za głupi i nie mogą wybrać?
przypadkowe społeczeństwo
przypadkowe społeczeństwo 24.02.2017, 11:15
Pomysł bardzo dobry, ale władze nie pozwolą, żeby "przypadkowe społeczeństwo" decydowało o nazwach! Ale swoją drogą jak teraz ci "komisarze" się zachowają po tej propozycji?
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:10
Wcale to nie jest „rywalizacja dwóch zasłużonych patronów”, jak to nazwał burmistrz, tylko normalne, że nie starczyłoby kamieni w Gryfinie, żeby je ponazywać imionami „zasłużonych patronów”! Więc siłą rzeczy to zawsze musi być wybór – tylko dlaczego nie mogą dokonywać go właśnie mieszkańcy? Co złego, żeby się wypowiedzieli, czy chcą mieszkać na ulicy Ofiar Katynia, Oświęcimia czy Napoleona;). A może woleliby jednak ulicę Stokrotek?
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:11
Poza tym, może akurat mieszkańcy woleliby rondo Włóczykija albo inne wesołe a nie żadne „ku czci” i smutne? To wójt ustalił, że nazwy mają być „ku czci”? A może mieszkańcy wolą stokrotek, konwalii, goździków? Nie wolno?
kamieni kupa
kamieni kupa 24.02.2017, 11:22
Albo MOŻE UWAŻAJĄ, ŻE W OGÓLE NIE POWINNO SIĘ NAZYWAĆ TYCH KUPEK KAMIENI NA ŚRODKU JEZDNI IMIENIEM I NAZWISKIEM OSÓB ZMARŁYCH?
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:07
Rozwiązanie jest proste – żeby uniknąć koteryjnego załatwiania tego typu spraw, wystarczy ogłosić, że TRZEBA nazwać te i te ulice, dodatkowo MOŻNA nazwać te i te place, ronda i co tam jeszcze. I że urząd gminy czeka na propozycje. Które może każdy zgłaszać. A potem propozycje spełniające normy prawne idą pod głosowanie. Można rozwiązać to tak, że mieszkaniec może pobrać w urzędzie IMIENNIE kartkę z propozycjami i głosuje ANONIMOWO na konkretne propozycje. I już.
marzyciel
marzyciel 25.02.2017, 00:59
Można byłoby dać miejsca do nazwania na w ciągu dwóch lat i poprosić mieszkańców o propozycje. A potem niech mieszkańcy głosują a nie te "pysie" od wicka!
rondo Włóczykija
rondo Włóczykija 24.02.2017, 11:31
Doskonałe! Niech mieszkańcy zadecydują, czy w ogóle chcą nazywać i jak. Czy "martyrologia", czy zasłużeni dla miasta, czy jakieś wesołe nazwy!
społeczeństwo obywatelskie
społeczeństwo obywatelskie 24.02.2017, 11:09
Głosowanie niestety musi być anonimowe, ponieważ po akcji z przepychaniem swojej opcji nikt już nie uwierzy, że pan wiceburmistrz nie zanotuje w kajeciku, kto głosował na „wraże” pomysły... Nie mówiąc o chłopcach w oficerkach...
ha, ha
ha, ha 24.02.2017, 18:43
Głosowanie będzie tak samo uczciwe jak konkursy ogłaszane przez urząd. Jeszcze zanim ogłosz wiadomo kto wygra.
jeszcze jeden, jeszcze jeden!
jeszcze jeden, jeszcze jeden! 24.02.2017, 09:59
Po co zespół! Idźmy dalej – nowe stanowisko – „nazwowy miejski” Zrobi się konkurs, ustali kryteria, oceni jak przy plastyku – i kolejna miła posadka...
Jakby mieszkańcy byli za głupi, żeby mogli sami sobie wybrać najlepszą nazwę spośród wielu!
tornister
tornister 24.02.2017, 09:52
Politykierstwo, dlatego, że nie podali jaka jest prawdziwy powód nie nazywania ronda Pileckiego. Kombinatorzy!
To Ja
To Ja 24.02.2017, 07:51
W Gryfinie (Greifenhagen) wybory wygrywa PO i LSD , a ichne partie wazelinę robią niemcom , To może - Angela Merkel Platz ????
Grażka
Grażka 24.02.2017, 08:25
Twoja głupota jest porażająca.
Fasssszysta
Fasssszysta 24.02.2017, 07:46
Jak komuchy nie chcą Rotmistrza Pileckiego ,to nich se nazwają KC PZPR .
Alkan
Alkan 24.02.2017, 17:34
Kolejny "patriota", dla którego nazwania ronda inaczej jak imieniem co najmniej kontrowersyjnej postaci jest synonimem komunizmu. Współczuję żałosnego prymitywizmu.
zagryźć
zagryźć 24.02.2017, 09:44
A jak ja lubię teatr i chciałbym śp panią Szaflarską, to co? Co to za zajadłość? A może mieszkańcy nie chcą kolejnej "bogoojczyźnianej" tabliczki tylko wolą jakiegoś muzyka, aktora albo w ogóle nie chcą tego placka na jezdni nazywać?
za służony
za służony 23.02.2017, 22:34
Jakub Sieradzki jest zasłużonym człowiekiem dla tej władzy. Wiele pomysłów idzie przez niego. Wicek w niego zapatrzony. Inicjator Gryfińskiego Informatora Samorządowego - burmistrzowskiej gadzinówki.
Osir
Osir 25.02.2017, 09:21
Ciekawe ile za tą propagandową tubę dostał?
konkret
konkret 23.02.2017, 22:39
Może doradzać władzy, nikt nie broni. Ważne czy robi to na etacie czy społecznie?
do redakcji
do redakcji 23.02.2017, 22:31
Proszę o weryfikację, czy Jakub Sieradzki z którym konsultowano uchwałę o której mowa w artykule, jest pracownikiem Osir? Jeśli jest zatrudniony, to kiedy był nabór, bo w bip osir nie było żadnych ogłoszeń o naborze?
gruzja
gruzja 24.02.2017, 10:09
OSiR podlega "wójtowi Gryfina", nawiązuje stosunki dyplomatyczne z Gruzją, więc kadra "niezależnych konsultantów" jest potrzebna. Fajnie jest zajrzeć pod pierwszą warstwę takich "konsultacji"...
konsultant
konsultant 23.02.2017, 21:08
Co to za tytuł "Burmistrz wycofał się ..." To nie był projekt burmistrza z którego musiałby się wycofywać.
Czy tak trudno zrozumieć, że to była inicjatywa obywatelska w ramach której powstał projekt uchwały obywatelskiej?
Zgodnie z prawem musiał być wprowadzony do porządku obrad.
kuraś
kuraś 23.02.2017, 21:10
Wycofał bo da im na Wojska Polskiego
adwokacka zagrywka?
adwokacka zagrywka? 24.02.2017, 09:46
Nie sądzę, żeby to była adwokacka sztuczka: nie damy wam tej nazwy, bo się burzą, ale damy wam inną! To byłoby obrzydliwe, gdyby tak się okazało!
gryfon
gryfon 23.02.2017, 20:59
mamy takie maniery..akcyjnosci jak byl jan pawel drugi to wszyscy chcieli sie tak nazywac nawet jedna spoldzienia mieszkaniowa ..ritmistrz to musi teraz byc w kazdym miejscu??? choc to i troche wstyd bo rondo niezbyt okazale...ale propagatorzy tego pomyslu bardziej chca robic huczek kolo wlasnych osob! reki nie przylozyli do budowy a nawet nie pozamiatali..a teraz sie dumnie chwala!
gryfon
gryfon 23.02.2017, 20:59
mamy takie maniery..akcyjnosci jak byl jan pawel drugi to wszyscy chcieli sie tak nazywac nawet jedna spoldzienia mieszkaniowa ..ritmistrz to musi teraz byc w kazdym miejscu??? choc to i troche wstyd bo rondo niezbyt okazale...ale propagatorzy tego pomyslu bardziej chca robic huczek kolo wlasnych osob! reki nie przylozyli do budowy a nawet nie pozamiatali..a teraz sie dumnie chwala!

Pozostałe