Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Przeżywają piekło. Jaką mają pomoc?

  • 01.03.2017, 22:23 (aktualizacja 01.03.2017, 22:49)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przeżywają piekło. Jaką mają pomoc?
-Nie możemy udawać, że tych ludzi nie ma. Im trzeba pomóc – apeluje Ewa Chludzińska-Lewczuk, prezes Stowarzyszenia Jestem i Pomagam w Gryfinie. – Pomagamy im tyle, ile możemy – zapewnia zastępca burmistrza Paweł Nikitiński.

Program interwencyjny „Wokół nas” wyemitowany w środę, 1 marca 2017 r. w TVP3 Szczecin pokazał, w jak tragicznych warunkach żyje jedna z rodzin w Nowym Czarnowie.

-Pomagamy tej rodzinie tyle, ile trzeba. Jednak ojciec reaguje ogromną agresją – tłumaczy wiceburmistrz Gryfina Paweł Nikitiński.

-Mężczyzna został skazany nieprawomocnym wyrokiem sądu na karę jednego roku bezwzględnego więzienia za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną i pięcioletni zakaz zbliżania się do żony i dwóch córek – informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

-Pani Krystyna choruje na cukrzycę. Prawdopodobnie jest po zawale serca. Nie porusza się samodzielnie. Jest mało kontaktowa. Dwie niepełnosprawne intelektualnie córki opiekują się mamą. Tam dzieje się bardzo źle. Nigdy nie widziałam, żeby ludzie żyli w takich warunkach. Dla nas to piekło. Trzeba jak najszybciej pomów tej rodzinie – mówi Ewa Chludzińska-Lewczuk.

- A jakby pani chciała zobaczyć tę codzienną pomoc socjalną? – pytaniem odpowiada dziennikarce Aleksandra Szymanowicz, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie.

 

Program „Wokół nas” zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22048,ta-rodzina-potrzebuje-pomocy-czy-wolanie-slysza-wl

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lepiej zorientowana
Lepiej zorientowana 06.03.2017, 09:46
Do zorientowanej.
Naprawdę mnie rozczuliłaś…. Mieszkam w Nowym Czarnowie i doskonale znam Sławka. Od kilku lat próbuje mu pomóc w jego problemach z ojcem idiotą. Pozbędzie się matki i sióstr???? Kochana: do Twojej wiadomości - była już taka propozycja i nic z tego, Sławek się nie zgodził. Właśnie ogarnia dom, sprząta i próbuje zacząć normalnie żyć bez ojca, który od lat mu to utrudniał. Szanowni Państwo jestem zszokowana jak można – wykorzystując daną sytuację załatwiać Swoje prywatne sprawy…. Zorientowana....czyżby zawiedziona miłość????)))
$$$
$$$ 08.03.2017, 16:43
do lepiej zorientowanej
jakaż ty jesteś płytka w rozumie jaka miłość zawiedziona do kogo???do Sławka???? hahahaha to mnie ubawiłaś chyba ty która tak doradzasz razem z nim rządziłaś ????
Już widzę jak synek się zaopiekuje rodziną !!!!!
Co wy wiecie o życiu w tej dziurze mieszkając.
Nawet nie wiecie jak to się stało że ta rodzina jest taka jaka jest. W tym domu nie ma nikogo normalnego i szkoda ludzkiego wysiłku bo i tak nic to nie pomoże. Bywajcie
#
# 04.03.2017, 23:42
Do zorjenyowanej
Kim ty jestes ze tak bardzo jesteś w temacie obrończyni uciesnionych czy kto ?
Zaczynam się domyślać kim ty jestes bo nikt tak za G. Nie przepada jak pewne dwie Panie z Gryfina bo raczej w Czarnowie to on nie miał tak zagorzałych fanów.
Teresa
Teresa 03.03.2017, 22:36
Pomóc trzeba. Zwłaszcza jak już wszyscy wiemy.
Nachbar
Nachbar 03.03.2017, 17:18
Przydalady sie w tym domu osoba do nauki codziennych podstawowych czynnosci, sprzatanie, dbanie o siebie. Trening czyni mistrza. Pani Ewo moze u pani znajdzie sie KTOS?
C
C 04.03.2017, 09:16
Oczywiscieie. Jak bedzie dom. Bo tam zwykle sprzatanie nie wystarczy.
&
& 03.03.2017, 19:57
A może sam się pofatygujesz ? "Trening czyni mistrza" masz pole do popisu ..Nachbar to takie proste
Marta
Marta 03.03.2017, 08:27
Dobrze, że naświetlono ten problem bo takich rodzin jest więcej.
lepiej zorientowana
lepiej zorientowana 03.03.2017, 07:15
Do zorientowanej która WOGOLE nie jest zorientowana Wiesz ze takimi słowami możesz bardzo skrzywdzić człowieka? Sławek pomaga swojej mamie co bardzo nie podoba się jego ojcu, który go nienawidzi a jego życie zamienił w koszmar. Nie uwierzylabys jakie rzeczy robi....ostatnio sam podpalił beczkę przy domu po czym zadzwonił na policję oskarżając jego Co oczywiście wyszło na jaw bo człowiek był w Poznaniu. W domu bywa bardzo rzadko bo jeździ tirami po polsce. Wielokrotnie zgłaszał na policję i do opieki próby nękania, prosił mieszkańców o pomoc. To dzięki niemu dziś Pan G. Nareszcie siedzi w więzIeniu. Jak można pisać takie rzeczy nie wiedząc jak jest? Chłopak nie piję, pracuje i zawsze miał przechlapane życie przez ojca który nie wiadomo czemu bo nienawidzi.Zanim następnym razem napiszesz swoją uwagę zastanów się bardzo mocno co piszesz
zorientowana
zorientowana 03.03.2017, 19:43
jesteś w wielkim błędzie bo znam Sławka od podszewki i nie pisz tych głupot o nim.O to właśnie mu chodziło żeby pozbyć się ojca a resztę zrobi sam to znaczy teraz pozbędzie się matki i rodzeństwa i wreszcie będzie mógł robić co chce.Samo zycie!!!!!!!!
K.
K. 03.03.2017, 01:43
Można obejrzeć ponownie program?
?
? 03.03.2017, 08:40
Ponoć ma być emitowany w dzienniku na TVP1
zorientowana
zorientowana 03.03.2017, 00:20
Dlaczego nikt nie mówi ze ta pani Krysia ma jeszcze pełnosprawnego syna Sławka??? który także mieszka z nimi i nie ma ochoty pomóc matce i siostrom.A pani Krystyna jest sama sobie winna bo z tego lenistwa tak się zasiedziała że teraz ruszać się nie może a przy takiej chorobie jak cukrzyca niestety trzeba trzymać dietę i pilnować poziom cukru dlatego był zawał w końcu.W tym domu nikt nie jest normalny same lenie i nieroby a Sławuś by tylko hulał i nie patrzy czy matka ma co jeść z dziewczynkami ważne żeby kasę dorwać na balety.

Katarzyna
Katarzyna 03.03.2017, 01:42
Gratuluję odwagi !!! Dobrze pisać odważnie i wydawać opinie zgodne z prawdą.
$
$ 03.03.2017, 01:10
Widać że za bardzo zorjetowana to nie jesteś może wpadnij i pogadamy
zgr-edo
zgr-edo 02.03.2017, 21:54
Bez przesady ,panie z OPS-u, to chyba nie są od sprzątania ? Tutaj mogliby się wykazać wolontariusze, rodzina, Sąd Rodzinny, proboszcz,sołtys, Caritas, Młodzież Wszechpolska. Wydaje mi się, że dyrektorka ma dużo racji. Raz można posprzątać, pokazać jak to się robi, ale jak ktoś potrafi zrobić zakupy, pójść do fryzjera aby zrobić porządek z włosami, grać w teatrze,to znaczy ,że nie jest taki całkiem chory. Jeżeli jest inaczej, to Sąd powinien ich ubezwłasnowolnić i nakazać umieścić w jakimś DPS. Kościół domaga się zakazu aborcji, ale później takich biedaków obchodzą wielkim łukiem.
Zapytam panią prezes Stowarzyszenia Jestem i Pomagam, panią Ewę Chludzińska-Lewczuk, na czym polega jej konkretna pomoc tej rodzinie, oprócz własnej autopromocji i robienia wokół siebie szumu medialnego.
&
& 03.03.2017, 08:47
A dlaczego pouczasz innych? Moze sam zawin rekawy i do roboty. Zanim napiszesz cos o stowarzyszeniu i P Lewczuk to zasiegnij wiedzy. Maja str i dyzury, na pewno rozwieja Twoje watpliwosci zgr-edo /okropny nick/
??
?? 02.03.2017, 23:20
Większego imbecyla jak zgredo na tym portalu nie znajdziesz. A idź kmiotku do nich na dyżur i powiedz to tej kobiecie w oczy..no a panie z OPS są od tej roboty bo im za to placimy.nawet burmistrz w programie to przyznał. Płacą ci za pisanie farmazonow czy jak ?
zgr-edo
zgr-edo 03.03.2017, 09:02
?? ty, mądra inaczej, chcesz ludziom wmówić , że pracownicy socjalni OPS są od sprzątania kibli, a ty wielka działaczka społeczna od lamentowania w mediach ?
http://ops.pl/2016/08/jakie-sa…
??
?? 03.03.2017, 10:16
Ja mądra inaczej ,a Ty,jaki jesteś? Tłusty,brzuchaty sfrustrowany? Żałuję że nie mogę pomagać jak inni, ale szanuję ich za to co robią. A ten regulamin to wyślij P Nikitynskiemu, w programie się wypowiadał. Kłamał? Czy brak wiedzy?Nilt nie mowil tam o sprzataniu tylko o PRZYGOTOWANIU ICH DO ZYCIA a to jest zakres obowiazkow pracownika socjalnego. Slusznie zostales nazwany imbecylem
zgr-edo
zgr-edo 03.03.2017, 12:53
Tłusty, brzuchaty, to i owszem, ale sfrustrowany? Napisz, kto Ci zakazuje pomagać ? Nikitiński jest burmistrzem i na wszystkim nie musi się znać, zapewne w pewnych sytuacjach gdy jest postawiony pod ścianą w ogniu pytań, musi improwizować.
Nie jest święty i w wielu kwestiach się z nim nie zgadzam, ale to mądry facet. Każdy ma swoje poglądy i opinie , ale to nie znaczy, że jest zły. To, że pomaga znajomym, to chyba normalka, przecież nie będzie obstawiał stanowisk osobami które będą mu potem bruździć. Ma facet swoją wizję i ją realizuje. Kryzys tej rodziny nie zaczął się wraz z nową obsadą kadrową UMiG. Pracownicy socjalni OPS mają w zakresie obowiązków przygotować takich ludzi do życia, ale nie wszyscy podopieczni są odpowiednio kumaci aby to sobie przyswoić Nie jest napisane jak długo mają to robić. Znam wiele osób którzy wykorzystują taką sytuację i jest im z tym dobrze.Są też tacy, co chwytają okazję aby zaistnieć w mediach i zdobyć poklask. Na taką telewizyjną audycję, można przygotować odpowiedni scenariusz i scenografię. Nikogo nie nie chcę oskarżać, ale wydaje się , że ta sprawa ma drugie dno. Zresztą, mam to w ... , biorę się za swoją robotę. Na Was 'Nie ma mocnych' .
nie pojmuję
nie pojmuję 02.03.2017, 23:29
Panie, którym płacą w instytucji o nazwie "pomoc społeczna" nie muszą pomagać, bo się pobrudzą. Ale wolontariusze, proboszczowie, i inni - mają obowiązek. Ciekawe rozumowanie...
widz
widz 02.03.2017, 19:23
Czy możliwe jest w tym mieście zebranie sił wspólnie i udzielenie pomocy tym ludziom?
widz
widz 02.03.2017, 19:03
Powtarzają teraz program na TVP Szczecin
kto uwaza, ze urzedniczki ops-u powinny posprzątać w mieszkaniu tej rodziny…
kto uwaza, ze urzedniczki ops-u powinny posprzątać w mieszkaniu tej rodziny niech pokaże jak to sie 02.03.2017, 18:58
popis
ops
ops 02.03.2017, 19:24
Nie urzędniczki sieroto tylko pracownik socjalny bo za to biorą niezłą kasę. Szanowna P Szymanowicz też się "zajmowała "ta rodziną. .efekty kilkuletniej "pomocy" wlasnie widzielismy
sombrero
sombrero 02.03.2017, 19:30
Komu nie wychodzi tego na dyrektora ;)
mieszkanka gminy
mieszkanka gminy 02.03.2017, 17:30
znam tez taka rodzine ktora ma osobe niepelnosprawna jest juz dorosla wiekowo a wyglada na dziecko 12 13 lat niczego jej nie brakuje jest otoczona cieplem imiloscia rodziny ruchowo jest sprawna wiekszosci samodzielna widzialam na wlasne oczy jak w ubieglym roku ,byly panie zopsu slyszalam ,ze wiceburmistrz sam saproponowal pomoc ale sie ztego wycofal miala to byc pomoc wpostaci opalu dla tej dziewczynki i nie dostala bo mieszka z rodzicami ,nawed radny byl z ojcem dziewczynki u p nikitynskiego i co nic wstyd panie wiceburmistrzu pomagacie komu chcecie sadze,ze pani lewczuk tez powinna zajrzec do tej dziewczynki skoro jest w takie stowarzyszenie .pomozcie chociaz wten sposob jako stowarzyszenie bo jak dziewczynka i jej rodzin sa szkalowani przez sasiadow a policja to tylko broni przestepcow
tez z Gryfina
tez z Gryfina 02.03.2017, 18:49
Szanowna Pani. Wolontariusze Stowarzyszenia przyjmują we wtorki po poludniu. Trzeba zgłosić, bo skad mają wiedziec komu jest pomoc potrzebna. Mi pomogli
chili
chili 02.03.2017, 15:52
Tym dziewczynom nie jest potrzebny żaden teatr tylko szkoła życia dla niepełnosprawnych intelektualnie: nauka higieny, sprzątania, prania, gotowania najprostszych potraw.
bz
bz 02.03.2017, 19:36
Ogromna niewiedza, ogromna! Nie masz pojęcia o tym, czego ucza się ludzie na takich zajęciach jak teatr, taniec, arteterapia w ogóle. Poczytaj, pomyśl. Uczą się życia z ludźmi. czyli tego dokładnie co wymieniasz higieny, sprzątania, zaradności, empatii, relacji, pracy w grupie, odpowiedzialności i tego, że cos znaczą dla siebie i kogoś w ogóle.
uważna
uważna 02.03.2017, 19:09
Patrząc na te foty z mieszkania to teatr był chyba jedynym miejscem gdzie czuły się jak ludzie- szanowane, doceniane, czyste i szczęśliwe. Bo chyba tylko tam o nie dbano.
L
L 02.03.2017, 16:17
Przede wszystkim potrzebny im dom a nie pańcie ktorym brzydko pachnie. Wroc sobie do takiego domu i utrzymaj higiene. Poza tym to nie są kukly by ktos za nie decydowal. Po drugie trzeba cokolwiek na ten temat wiedziec by pisac,wylexc z tabelek i zza biurka.
sonia2
sonia2 02.03.2017, 12:55
mamy 21wiek przepraszam niektórzy na własne życzenie tak żyją
n
n 02.03.2017, 13:37
tak, zwłaszcza niepełnosprawni intelektualnie. Zobacz jak w innych krajach w XXI wieku dba sie o niepełnosprawnych.
junak
junak 02.03.2017, 19:05
Od tego jest OPS.
n
n 02.03.2017, 12:28
To nie jest sytuacja sprzed chwili. To trwa lata całe. Pracownicy socjalni...hallo!!
Gosc
Gosc 02.03.2017, 12:05
Co sie dzieje w tym OPS !!!!
Schutzengel
Schutzengel 02.03.2017, 12:05
Te panie nadają się do Vigoru, pan dyrektor ma przecież pojazd służbowy , to może je codziennie przywieźć.
Mieszkam w Nowym Czarnowie
Mieszkam w Nowym Czarnowie 02.03.2017, 09:57
Uwierzcie, że mieszkańcy, sąsiedzi próbowali pomóc tej rodzinie. Największym problemem był ten Pan. Całą winą obarczam jednak OPS. Wielokrotne upomnienia, telefony pozostawały bez echa… Owszem, Panie czasem przyszły na 5 -10 minut a jeśli tylko ten Pan podniósł głos wychodziły bądź wcale nie wchodziły mając wytłumaczenie. Ogromnym wysiłkiem z pomocą miejscowej radnej wymusiliśmy na OPS-ie by dostarczała tym kobietom raz dziennie ciepły posiłek (Panie mają swoje renty). Funkcjonowało to miesiąc, kobiety były zachwycone. Nagle koniec….(panu G. nie podobały się mniejsze dochody bo z rent pobrano opłatę za posiłki) Na nasze usilne próby wyjaśnienia dlaczego nie otrzymują już posiłku okazało się, że Pani Krysia złożyła oficjalne pismo że posiłków nie chce. Na nasze zdziwienie, że przecież Pani Krysia pisać nie potrafi Pani z OPS odpowiedziała: „…ale ja mam pismo„…..Chyba nie o to tu chodzi, szanowne Panie z OPS…trochę bardziej trzeba chcieć, wejść z asystą policji a Pan dzielnicowy jak słyszeliśmy nigdy takiej prośby o pomoc nie miał. Nie było wyjścia jak wiemy TV zdziała wiele i mamy nadzieję, ze pomoże bo to jest krzyk naszej bezradności. I na koniec….błagam nie piszcie by kobiety poszły do DPS-u bo dla nich to by była wielka tragedia
Qin
Qin 02.03.2017, 10:34
A dlaczego uważasz, że tragedia? Tragedię to te dziewczyny mają teraz. W DPS- by miały właśnie wszystko co potrzebne do przeżycia przede wszystkim jakieś przyzwoite warunki mieszkaniowe i regularne posiłki.Bo to chyba lekka przesada żeby Panie z OPS-U jeździły z zupkami do każdej rodziny która jest w takiej samej bądź podobnej sytuacji tym bardziej, że tam jakiś wariat grasuje i może im zrobić krzywdę. Natomiast Policja jest od wyższych celów a nie asystowania w dokarmianiu.
obserwator
obserwator 02.03.2017, 11:27
Do przeżycia może wystarczy mieszkanie i jedzenie , ale do życia to za mało. Każdy potrzebuje troche wolności i niezależności.
Dziewczyny nie są aż tak uposledzone. Same chodza po zakupy, do lekarza, dentysty, fryzjera.
Największym ograniczeniem jest dla Nich ojciec: tyran, choleryk,egoista.
On decyduje o wszystkim i nie znosi żadnego sprzeciwu.
Według mnie Dziewczyn nie należy kierować do DPSu, ale trochę wesprzeć, pokierować otoczyc jakąś kontrolą i dadzą sobie radę
Wiecie kto :)
Wiecie kto :) 02.03.2017, 11:17
A, od czego są te paniusie w OPS? Chyba od pomagania innym! Pomyliły się z powołaniem.
Wiecie kto :)
Wiecie kto :) 02.03.2017, 08:27
Mamę do szpitala, a dzieci do Ośrodka Opiekuńczego w Nowym Czarnowie i po problemie. Panie pięknie wymalowane z OPS ruszyć swoje du...a i do roboty! Bo #DOBRAZMIANA patrzy i wyciąga swoje wnioski :) Moje osobiste zdanie, to wstyd, wstyd i wstyd!!! 21 wiek!

Pozostałe