Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Rozebrali, bo zagrażał. Postawią nowy?

  • 29.03.2017, 21:26 (aktualizacja 29.03.2017, 22:21)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rozebrali, bo zagrażał. Postawią nowy? czytelnicy igryfino
-Przyjechali dzisiaj, 29 marca 2017 r. po godz. 8:00 i zdemontowali drewniany domek na placu zabaw dla dzieci przy ulicy Asnyka w Gryfinie. Zostały jedynie bujawka-osiołek, stół ping-pongowy, no i dwie piaskownice oraz dwie małe bramki – informuje nas pani Ania.

Okazało się, że drewniany domek, stojący na placu należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej Regalica, był własnością gminy Gryfino. Po naszym artykule, w którym na prośbę czytelniczki napisaliśmy, że  wystają gwoździe po brakujących szczeblach, a niektóre elementy są połamane, zainterweniował Eugeniusz Kuduk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To właśnie OSiR zarządza placami zabaw na ulicach Artyleryjskiej, Flisaczej, Konopnickiej, Asnyka, 11 Listopada, przy Centrum Wodnym Laguna, na placu Solidarności oraz w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz, zajmując się przeglądami i naprawami.

-Sprawdziłem, w jakim stanie jest ten domek. Okazało się, że cały jest przegnity i zagraża bezpieczeństwu bawiących się na nim dzieci. W związku z tym wydałem polecenie, żeby go natychmiast rozebrać – mówi nam dyrektor Eugeniusz Kuduk.

Na nasze pytanie, czy gmina zamierza po zlikwidowanym sprzęcie udostępnić dzieciom inną konstrukcję do zabawy, dyrektor OSiR odpowiedział:

-Tego na razie nie wiem czy gmina w tej sprawie dojdzie do porozumienia z SM Regalica.

Sytuację przedstawiliśmy dzisiaj Danucie Wawrzyniak, zastępcy prezesa ds. techniczno-eksploatacyjnych w Spółdzielni Mieszkaniowej Regalica.

-Sprawa jest świeża. Właśnie się dowiedzieliśmy, że gmina zdemontowała drewniany domek. Oczywiście spółdzielnia postara się zapewnić dzieciom w zamian inny sprzęt. Kiedy? Najszybciej, jak się da. Rozumiemy przecież, że jest wiosna i na dworze robi się coraz cieplej, więc najmłodsi chcą korzystać z zabaw na świeżym powietrzu – zapewnia nas Danuta Wawrzyniak.

Rodzice narzekają także, że na placu zabaw przy ul. Asnyka jest mnóstwo piachu i dzieciom trudno się biega, gdy grają w piłkę.

Może przy okazji montowania nowego urządzenia do zabawy, spółdzielnia zadba i zatroszczy się o cały plac?

Jesteśmy także ciekawi, czy i jak gmina zamierza „wynagrodzić” dzieciom to, co się stało. Od dzisiaj muszą bowiem oglądać puste miejsce po domku, na który chętnie się wspinały. Dlaczego dopuszczono do takiego stanu, że konstrukcja była aż tak niebezpieczna?!

Mamy nadzieję, że władze gminy oraz kierownictwo OSiR staną na wysokości zadania i w miejscu sprzętu zagrażającemu zdrowiu i życiu, wkrótce pojawi się kolorowe i bezpieczne urządzenie do zabaw.

O niebezpiecznym placu zabaw napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22435,niebezpieczny-plac-zabaw

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Misiek
Misiek 30.03.2017, 15:56
Dlaczego osoby dozorujace/ sprzatajace nie zglaszaly ? 3 mce trzeba bylo czelac na wymiane zepsutego zamka w wiacie smietnikowej. SKANDAL!!!
gość
gość 30.03.2017, 10:44
powinni posprawdzać wszystkie place zbaw a nie pod nos, przeczytali i się do roboty zabrali
wrózbita
wrózbita 30.03.2017, 07:09
Jak dzieciom się ciężko biega po piasku grając w piłkę może wato wyłożyć plac kostką brukową lub wylać aswalt.
Z tego co wiem to na podwórkach gdzie zarządza SM Regalica jest zakaz grania w piłkę i podobnie jest na tym placu, więc nie wiem po co tyle krzyku.
ps.
A domku już nigdy nie zobaczycie, wspomnicie moje słowa.
haha
haha 30.03.2017, 07:42
spoldzielnia to sobie może zakazywać ... czy grania w pilke czy wyprowadzania psów... nie maja takiej mocy prawnej żeby to egzekwować ;))
rutek
rutek 29.03.2017, 22:41
Już dawno powinien OSIR zrobić te przeglądy. Nie mamy przecież ostrych zim i zasypanych śniegiem placów. Zapowiadają pod koniec tygodnia ponad 20 stopni ciepła a z dziećmi nie ma gdzie wyjść bo jaki jest plac każdy teraz widzi. Do Spółdzielni też mam pretensję, bo gdyby nie artykuł to by dalej się zachowywali jakby nie widzieli problemu.
ruda
ruda 30.03.2017, 18:59
Przecież to OSiR " nawalił" a nie spółdzielnia
haha
haha 29.03.2017, 22:24
teraz stoi na prywatnej posesji :D:D:D
czytelniczka
czytelniczka 29.03.2017, 22:23
Nie chcemy placu zabaw, tylko parkingu dla samochodów !!!
Ziom
Ziom 30.03.2017, 15:53
Po co parking? Przeciez i tak nie potrafia parkowac...
Pani M
Pani M 29.03.2017, 22:27
no pewnie parkingów wiecznie mało !!!! Garaż sobie droga czytelczniko kup to twój problem się rozwiąże
Pani M
Pani M 29.03.2017, 22:22
mieszkam przy ulicy Asnyka i zawsze gdy robi się ciepło to bawi się tam dużo dzieci. Jedne grają w piłkę a inne robiły przysłowiowe "ziiuu" z ślizgawki badz "buju buju" a teraz przykro patrzeć na pusty plac
Paulina
Paulina 29.03.2017, 22:15
Zdemontować łatwo, gorzej z montażem nowego. Panie Kuduk czekamy na nowy domek dla naszych dzieci!
ppp
ppp 29.03.2017, 22:26
Żądajcie domku, od władz Spółdzielni !

Pozostałe