Zbezczeszczone groby żołnierzy

  • 3.05.2017, 23:29 (aktualizacja 05.05.2017 22:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zbezczeszczone groby żołnierzy
Przyjechali z wykrywaczami metali. Rozkopali grób nad Odrą. Były tam szczątki 3 żołnierzy. Zabrali to, co potrzebne kolekcjonerom. Resztę zostawili na brzegu (widok na zdjęciach) i pojechali.

Groby trzech żołnierzy znalezione zostały w mijający długi weekend nad Odrą. Tutaj w kwietniu 1945 r. toczyły się boje o przeprawę przez rzekę. Rozkaz sforsowania Odry dostali żołnierze I Armii Wojska Polskiego. Na pobliskim Siekierkowskim Cmentarzu Wojennym w Starych Łysogórkach spoczywa 1987 żołnierzy. Teraz będzie prawdopodobnie 3 więcej…

 

Aktualizacje:

Jak się okazuje, w rozkopanych mogiłach były szczątki czterech żołnierzy. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat podajemy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22956,czaszki-byly-cztery-a-nie-trzy

 

Oświadczenie wojewody, wydane po opublikowaniu 3 maja 2017 r. przez igryfino informacji o zbezczeszczeniu mogił żołnierzy, zamieściliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22955,sprawcy-zbezczeszczenia-mogil-nieznanych-zolnierzy

 

Zarzut ograbienia zwłok ludzkich postawiono 5 maja 2017 r. pierwszej osobie. Piszemy o tym tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22967,prokuratura-na-tropie-cmentarnych-hien

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator wpisów.
Obserwator wpisów. 10.05.2017, 16:27
Witam.
To teraz wypadałoby przeprosić detektorystów.
Tylko po kolei, nie pchać się.
Pozdrawiam.
Kris
Kris 9.05.2017, 11:05
Ponoć sprawcą jest regionalny złomiarz. Policja już wie kto to.
kwiek
kwiek 5.05.2017, 23:16
Jest nas armia. W Polsce ok. 200 tys. osób posiadających wykrywacze metali. I nie leżą one odłogiem w piwnicach.
kret
kret 6.05.2017, 19:17
Nie da się ukryć...
rybik91
rybik91 5.05.2017, 23:12
Zostawili wszystko bo chodziło głównie broń, hełmy, odznaczenia, klamry od pasa, papierośnice i tym podobne przedmioty osobiste.
dadek
dadek 5.05.2017, 08:15
Mam nadzieje, że złapią tych wynaturzonych gnoi. Proszę też wszystkich o to by nie wrzucali do jednego worka wszystkich poszukiwaczy. Jak w każdym środowisku trafiają się czarne owce. Bardzo nam za nich wstyd i mam nadzieje, że ich złapią i dostaną maksymalny wymiar kary.
hiena cmentarna i banda sępów
hiena cmentarna i banda sępów 5.05.2017, 08:37
Przecież teraz jak patologia dostaje te 500 plus to każdy zjeb kupuje sobie wykrywacz metali aby rozkopać jakąś mogiłę czy okraść czyjś grób. Tych wszystkich "poszukiwaczy" powinno się leczyć psychiatrycznie zanim zaczną wrzucać do ogniska wykopaną amunicję czy inne niewybuchy
skecz
skecz 5.05.2017, 01:24
Wielki wstyd dla tych, którzy ograbili ten grób. A wielki wstyd to jest wtedy, kiedy to ja robię coś złego albo przymykam oczy na to, że moi znajomi to robią.
zaradna
zaradna 5.05.2017, 08:39
To żaden wstyd dawać ciało za pieniądze - bo to zwykły interes, wstyd to jest wtedy gdy cała wieś o tym dawaniu mówi.
wies Rudnica
wies Rudnica 5.05.2017, 10:01
A mówi!
divace
divace 5.05.2017, 01:06
W Polsce brakuje lekarzy specjalistów. DPytam dlaczego nie pojawiają się samoucy, którzy po przeczytaniu paru książek mogliby "leczyć". Archeologia nie jest tajemną wiedzą, każdy ją może zdobyć, ale trzeba chcieć. Pytam dlaczego wśród poszukiwaczy nie ma pędu do nauki? A potem wychodzą takie kwiatki.
Roberto
Roberto 4.05.2017, 21:54
Teraz nastał czas na poszukiwanie inspiracji. Niektórzy z nas wybierają chodzenie po lasach i nie tylko, szukanie ciekawych znalezisk. To jest ciekawe zainteresowanie, ale oczywiście wszystko z głową.
grześ
grześ 4.05.2017, 20:49
to ja poproszę personalia tego pseudo dziennikarzyny który się napocił przy tym artykule: są informacje że to właśnie rzeka odsłoniła te pochówki, nikt tam w ogóle nie kopał a wydobyte szczątki to tylko efekt "ekshumacji" którą tam przeprowadzono a sprawę zgłosił wędkarz
bzdura
bzdura 4.05.2017, 22:01
grześ widzę, że masz coś za pazurami, ze chcesz odwrócić uwagę. Chcesz powiedzieć, że rzeka wyszła na brzeg i odkryła kości, nurt zabrał uzbrojenie, a żaby poukładały kości na kupę? Stuknij się ty w ta durną czaszkę, jęsli coś tam pod nią masz!
Mcafe
Mcafe 5.05.2017, 00:59
Durną czaszkę to masz Ty drogi kolego. Grześ ma rację. Jeśli nie mieszkasz i nie bywasz nad Odrą to się nie udzielaj...
niedo_rzeczny
niedo_rzeczny 5.05.2017, 01:17
mCafe to znaczy, że trzeba być głupkiem znad Odry?
Bądź Lwem i przegoń Hienę
Bądź Lwem i przegoń Hienę 4.05.2017, 17:57
Jako polacy i rzekomo prawdziwi detektoryści to coś słabo działacie, skoro nie wiecie kto i co, i to na"własnym terenie" ..z tego co wiem,to wśród "prawdziwych poszukiwaczy" każdy zna każdego..kontaktujecie się ze sobą przez internet a nawet i spotykacie się w realu..Poza tym mniej więcej znacie swoje kolekcje,zbiory i zdobycze..(oczywiście jeśli ktoś sprzedaje "fanty" czy na miejscu,czy za granicę-to już jest Hieną)..Bo i po to się zbiera żeby i móc się czasem pochwalić.Więc myślę że część z Waszego grona wie,lub się domyśla jakie osoby to zrobiły,lub na czyje zlecenie..i powinniście dołożyć wszelkich starań,ażeby takim dziadom psującym wam opinię do..bać tak,żeby na widok detektora po gaciach sr.li.. Bo te fanty gdzieś wypłyną w końcu
cf
cf 4.05.2017, 15:57
niemcy przyszli i rozkopali?
historyk amator
historyk amator 4.05.2017, 15:27
Już w Rosji Sowieckiej jednostki jak np. pod dowództwem Guderiana Dywizja SS „Das Reich”, rozwiązywały problem jeńców na swój sposób. Po prostu ich rozstrzeliwali ich na miejscu lub mordując na tyłach frontu. Być może to też jacyś jeńcy.
detektonon
detektonon 4.05.2017, 14:42
O eksplorację i detektorystyczne trofea pytajcie dyrektora Pawła Pawłowskiego ps. Paulus. Obecnie jest dyrektorem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Wcześniej był dyrektorem miejscowego domu kultury. On przez całe lata latał z wykrywaczem po lasach i nad brzegami Odry to może wam wiele wyjaśnić.
rampap
rampap 4.05.2017, 14:34
Precież detektoryści z wykrywaczami metali cała Polskę rozkopują wzdłuż i wszerz!
qwert
qwert 4.05.2017, 14:41
Z tą różnicą synku, że to nie byli detektoryści, tylko hieny cmentarne z detektorami. Mam nadzieję, że rozumiesz różnicę.
rampap
rampap 4.05.2017, 14:46
A jak jest różnica, bo nie rozumiem. Jakby nie było kości to byłoby okey?
hmmmm
hmmmm 4.05.2017, 14:51
Tak
zgroza!
zgroza! 4.05.2017, 13:51
Nie ma słów w języku człowieka kulturalnego na określenie bestii! Każde określenie bydlę, padalec - obraża świat zwierząt - który nie bezcześci zwłok dla zdobycia kilku zardzewiałych guzików! Powinno się takie mendy złapać i zatrudnić do karczowania lasów na rok! Oczywiście popołudniami!
maciuś wykopany
maciuś wykopany 4.05.2017, 12:22
Wybaczcie im bo pseciesz nie karzden jeden morze być bórmiszczem, radnym czy innym POlitykiem by muc beskarnie kraść a z czegoś czeba rzyć
Polonista
Polonista 4.05.2017, 12:30
naucz się *** wpierw pisać, *** nieuku
maciuś wykopany
maciuś wykopany 4.05.2017, 13:20
A PO co mam siem uczyć pisać skoro nie matóra lecz heńć szczera zrobi pszy antku misiewicza oficera? Sam gupi jesteś POlonisto wienc zasuwaj za grosze asz do rzenujoncej emerytóry
racc
racc 4.05.2017, 12:12
kur wiszcze powinni mieć łapy ucięte przy samej ***
Maro
Maro 4.05.2017, 12:01
Ci Panowie raczej nie mają nic wspólnego z "poszukiwaczami".
zgroza!
zgroza! 4.05.2017, 13:53
Kto rozkopuje mogiły w celu zabrania "fantów" z grobu jest podlecem i diabelskim wymiotem, i nie ma żadnego rozgraniczenia!
seth
seth 4.05.2017, 12:15
Wszyscy "poszukiwacze" to złodzieje dla których liczą się tylko "fanty" a nie kontekst znaleziska.
jan
jan 4.05.2017, 15:49
Ty przygłup jesteś !!
Patrycja
Patrycja 4.05.2017, 14:11
Jeżeli Ty w każdym "fancie" widzisz kontekst dla którego powinno zatrudnić się grupę archeologów, badaczy i budować magazyny, muzea to jesteś idiotą albo złodziejem w białych rękawiczkach chcącym w ten sposób osiągnąć korzyść.
muzealnik
muzealnik 4.05.2017, 15:12
Najpierw niech ustalą kontekst do zabytków w muzeach, zinwentaryzują je (niektóre leżą w pudłach dziesiątki lat), zadokumentują prawidłowo (dla wielu brak dokumentacji), a potem niech się mądrują. Inna sprawa, że to co zrobiły te hieny to skur...stwo i będzie argumentem przeciw wszystkim poszukiwaczom.
detektorek
detektorek 4.05.2017, 15:16
muzealnik, co racja to racja.
siek
siek 4.05.2017, 11:19
Pamiętajcie,że to może też być celowe działanie ! Prowokacja, wymierzona nam Poszukiwaczom !!!
VC
VC 4.05.2017, 12:18
Spisek przeciwko złodziejom? Świetnie, może więcej was wyłapią. To oczywiście było celowe działanie, ale poszukiwaczy którzy są zwykłymi złodziejami i hienami cmentarnymi, tutaj jest tego najlepszy przykład.
poszukiwacz
poszukiwacz 4.05.2017, 13:35
Ale co cie tak boli?
Nie możesz pogodzić się z tym że ktoś może archeologami gardzić?
Fakty są takie że poza wytrząsaniem się na forum nie możesz nic poszukiwaczom zrobić.
Good luck
pogarda
pogarda 4.05.2017, 13:46
Ta wypowiedź powinna być ścigana jako pełna podłości i bezduszności! To nie archeolog, to hiena cmentarna - w dawnej kaście złodziejskiej poniżej wszystkich grup!
poszukiwacz Dzisiaj, 13:35 Ale co cie tak boli?
Nie możesz pogodzić się z tym że ktoś może archeologami gardzić?
Fakty są takie że poza wytrząsaniem się na forum nie możesz nic poszukiwaczom zrobić.
poszukiwacz
poszukiwacz 4.05.2017, 14:31
Tak dobieram słowa, aby moich wypowiedzi nie było za co ścigać (np. Fraza, "ktoś może").
Niemniej, treść mojego posta jest przemyślana i celowa.
W wielu postach w tym temacie widać, jak "pseudo archeolog" poniża poszukiwaczy podpierając się przykładem zwyrodnialców z artykułu. Można wyczuć pogardzę płynącą z postów w kierunku poszukiwaczy ogólnie.
Chciałem aby autor/rzy tych wpisów poczuli to samo. -Dobrze się z tym czujecie?
Jeśli ktoś po przeczytaniu mojego wpisu poczuł się niefajnie, to radzę o bardziej przemyślany dobór słów w przyszłości.
lolik79
lolik79 4.05.2017, 10:47
Oni chyba mają swoją nazwę - hieny cmentarne.

Pozostałe