Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Mariusz W. i Andrzej J. podejrzani są o pobicie Ukraińców

  • 14.06.2017, 17:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mariusz W. i Andrzej J. podejrzani są o pobicie Ukraińców Policja
Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Gryfinie tymczasowo aresztował wczoraj, 13 czerwca 2017 r. Mariusza W. i Andrzeja J. Sąd w ten sposób przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego w Gryfinie.

-Mężczyźni podejrzani są o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 11 czerwca 2017 r. w Gryfinie działając w sposób chuligański publicznie i bez powodu, wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia trzech pokrzywdzonych, powodując u nich obrażenia ciała, tj. o przestępstwo z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, pokrzywdzeni będący obywatelami Ukrainy, przebywają w Polsce w celach zarobkowych. W dniu zdarzenia - kiedy udawali się na połów ryb – zostali zaczepieni przez podejrzanych, a potem zostali pobici. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przestępstwo to nie miało charakteru narodowościowego, a sprawcy dopuścili się pobicia bez powodu – dodaje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska .

Za zarzucany podejrzanym czyn z art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, przy czym w przypadku występku o charakterze chuligańskim ustawa przewiduje zwiększenie dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę, a nadto nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mlody
mlody 16.06.2017, 09:48
Chyba tylko starzy ludzie żyją przeszłością i młodzież bo musi w szkołach.
Jan
Jan 16.06.2017, 09:22
Rozumiem, że prokurator i policjanci to też Ukraińcy.
Gryfiniak
Gryfiniak 15.06.2017, 13:41
Panosza sie ukraince i inne narodowosci jeszcze troche to bedziemy ich pytac czy mozemy miec swoje zdanie zeby ich nie urazic. Nie znam tematu ale jesli byla to meska potyczka to bez sensu pajacowanie z aresztami dla chlopakow. Ukraincy pewnie cos odpowiedzieli i sprowokowali sytuacje a pozniej jak cioty na policje polecialy. Polak powinien byc szanowany chociaz w Polsce inne narodiwosci maja nas sluchac jak nie to wypierda.....
recydywa
recydywa 15.06.2017, 14:38
Pięścią pyskówki rozwiązuje tylko margines. A potem się to kończy tak jak na kościelnej - morderstwem i pierdzeniem w paski!
Gryfiniak
Gryfiniak 15.06.2017, 14:49
Cala Europa tez rozmawia i prosi terrorystow nawet robia sobie tatuaze czy wywieszaja choragiewki z jakim skutkiem? Nie ma miesiaca bez tragedii. Wiec jesli byla agresja ze strony ukraincow to odpowiedz powinna byc podwojnie zdecydowana.
wiśnia
wiśnia 15.06.2017, 12:33
Mariusz W. znany jest organom.
Jan
Jan 16.06.2017, 09:18
Żeńskim, ale zawsze go chwaliły.
Born
Born 15.06.2017, 12:30
To w Gryfinie są Ukrsińcy?Aaaa..... To teraz rozumiem czemu we wszystkich sklepach wideł nie można kupić.
Wert
Wert 14.06.2017, 23:28
Nie powinno pisac sie w wiadomosciach o narodowosciach. Chlopy se po pysku dali. Nie ladnie, ale nie pierwsi i nie ostatni. Pisac czy chlop czy baba i ile lat. Nie pisac ze polak czy rusek czy niemiec bo to i tak takie same durne chlopy.
gość
gość 14.06.2017, 22:35
Do ciupy z nimi! Odizolować bandytów!
Patriota
Patriota 15.06.2017, 22:14
Sam chyba jesteś z Ukrainy bo nie pamiętasz bo ja nie ale wiem z przekazu co ich dziadkowie robili z Polakami jak Niemcy przyszli !!!!!!
Asd
Asd 16.06.2017, 09:37
A pamietasz co pradzad pradziadowi robil? W pamietasz w 1478 toku? A wiesz co mojej pra-pra-prababci ktos cos zrobil w 1253 roku? ZYJ TERAZNIEJSZOSCIA !!!
Kamil
Kamil 14.06.2017, 22:29
To zwykła bandyterka!
Ajax
Ajax 14.06.2017, 21:01
Czy ukraińcy mieli karty wędkarskie? Czy nie posiadali przy sobie sprzętu do kłusownictwa?
kpt Wagner
kpt Wagner 14.06.2017, 21:11
Czy ukraińcy mieli karty wędkarskie? Czy nie posiadali przy sobie sprzętu do kłusownictwa?
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?Towarzyszu Jajec.
33
33 14.06.2017, 20:43
Zwykłe gnoje. Nie wierzę,że nie miało to podłoża rasistowskiego.
Musieli biedaków urobić, aby zeznania nie miały tła narodościowego.
Komprende
Komprende 14.06.2017, 20:35
Mają szczęście, że nie trafili na spawacza Andrzeja bo on to prawdziwy killer!
Dudek Jerzy Jurek
Dudek Jerzy Jurek 14.06.2017, 20:02
"nie miało charakteru narodowościowego" - więc po co pisać o jakimś mordobiciu??
pikap
pikap 14.06.2017, 19:30
A co dziwnego? KSenofobia w kraju kwitnie, od góry do dołu.
POLAK
POLAK 14.06.2017, 18:55
A ja sie pytam czy muszę kłaniać sie w pas na widok żyda czy ukrainca,pytam sie czy musze kłaniać się im w pas?
pikap
pikap 14.06.2017, 19:30
Rozumowi się pokłoń!
Ihor
Ihor 15.06.2017, 10:51
O cześć kolego rezunie.
pini
pini 14.06.2017, 18:50
Z takimi bokserami to krótko.

Pozostałe